سرقت اطلاعات کارت بانکی با شگردفروش لینک دانلود فیلم

به گزارش دنیای اسرار:رئیس پلیس فتای استان از شناسایی و دستگیری فردی که با شگرد فروش لینک دانلود فیلم در تلگرام اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان و برداشت از حساب آن ها می کرد، خبر داد.

سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی” درگفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: با ارائه مرجوعه قضائی توسط شهروندمالباخته مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی وی توسط فردی ناشناس، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکی اظهار داشت پس از مشاهده تبلیغات مربوط به فیلم سینمایی با عضویت در کانال تلگرامی آگهی دهنده اقدام به خرید لینک دانلود و پرداخت ۲۰ هزار ریال کردم که پس از آن نه تنها هیچگونه لینکی دریافت نکردم حتی موجودی حساب که مبلغ ۳۰ میلیون ریال بود بطور کامل برداشت شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: تحقیقات توسط کارشناسان این پلیس آغاز و با بررسی های علمی و فنی انجام گرفته نهایتا متهم شناسایی و دستگیر شد و در این رابطه پرونده تکمیل و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتای اصفهان به شهروندان توصیه کرد: افراد سودجو اقدام به ایجاد کانال و صفحات تبلیغاتی با موضوعات جذاب و اغواکننده می کنند و از کاربران فضای مجازی درخواست دارند برای دریافت کالا یا خدماتبا پرداخت مبالغ اندک به آدرسی که جعلی است و خودشان طراحی کرده اند مراجعه کنندکه در واقع کاربر را به درگاه جعلی پرداخت (فیشینگ) هدایت و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنها می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *