رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان؛


روابط‌عمومی‌ هایکی از مهمترین ارکان سازمان‌ها هستند

به گزارش دنیای اسرار:اولین روز از دومین کنفرانس ملی رویکردهای نوین روابط عمومی ۴ دیماه در تالار حافظ سازمان همیاری شهرداری های اصفهان و با حضور مسئولین استان، اساتید و فعالین حوزه روابط عمومی برگزار شد‌.
در حاشیه برگزاری این کنفرانس دکتر مهدی قیصری رییس دانشگاه جامع علمی- کاربردی اصفهان  درگفتگوباخبرنگاردنیای اسراربا اشاره به رویکردهای این دوره از کنفرانس گفت: برگزاری این قبیل رویدادها و کنفرانس‌ها با اهداف والا بسیار قابل توجه و تحسین بوده و با توجه به اینکه روابط عمومی‌ها یکی از مهمترین ارکان سازمان هستند، باید به‌روز و با مهارت‌های بالا باشند تا بتوانند مسئولیت‌های خود را بخوبی اجرا کنند.
قیصری اظهار داشت: شاید مدیران ارشد نیز آگاهی لازم و کافی را از نقش و تاثیر روابط عمومی در سازمان خود نداشته باشند و شرکت در این کنفرانسها می‌تواند به شناخت انها از روابط‌عمومی به عنوان سرمایه‌های سازمان کمک کند.
وی در ادامه گفت: حضور روابط‌عمومی‌ها در این کنفرانس‌ها به انها کمک خواهد کرد ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که درونشان نهفته بوده و تا کنون آشکار نشده را تقویت کرده و خود را توانمند سازند.
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان با اشاره به اینکه پس از حذف مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر یک اصفهان هم‌اکنون تنها در سه مرکز آران و بیدگل، نجف‌آباد و هرند رشته روابط عمومی تدریس می‌شود، تصریح نمود: با توجه به اینکه در مراکز علمی کاربردی رشته‌های ماموریت گرا را داریم و دانشگاه علاقمند به برگزاری رشته‌های روابط عمومی بصورت تخصصی هستند انتظار ما اینست که دوره‌های پودمانی با رویکردهای مختلف، بین سطوح تحصیلی برگزار کنیم تا بتوانیم در هر سازمان و وزارتی روابط عمومی تخصصی مربوط به همان سازمان یا وزارت را تربیت کنیم.
وی گفت: با توجه به اینکه دانشگاه علمی کاربردی در دوره‌های مهارتی روابط عمومی پیشرو و پیشکسوت بوده است لذا با تاکید بر اینکه نیروهایی با مهارت‌های بالاتر فارغ‌التحصیل شوند باید تا حدودی این سبک و روند را تغییر دهیم تا بحث‌هایی که مثلا امروز در این کنفرانس اموزش داده شد در دوره‌های مختلف دیده شود.
وی ادامه داد: ما تلاش میکنیم برای شروع ترم جدید و به شرط بستر سازی مناسب در مراکز علمی کاربردی شهر اصفهان این دوره ‌ها برگزار و رشته روابط عمومی به عناوین رشته‌های این مراکز اضافه شود.
مهدی قیصری در پایان با اشاره به نقش رسانه‌ها به عنوان بازوی توانمند روابط عمومی ها گفت: در دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان نقش رسانه‌ها پررنگ بوده و در بازتاب نقاط ضعف و قوت ما و بیان واقعیات و مطالب بسیار خوب عمل کرده‌ و نقش موثری داشته‌اند و انتظار ما اینست که گاهی نقد سازنده رسانه‌ها از عملکرد ما به روند کاری دانشگاه کمک کند که تا کنون نیز رسانه‌ها در این مورد هم خوب عمل کرده‌اند.

خبرنگار:نفیسه آقا جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *