به گزارش دنیای اسرار:ایرج ترابی مدیر روابط عمومی شرکت فولادمبارکه در گفتگو با خبرنگار فولاد خاطرنشان کرد: شرکت های گروه فولادمبارکه همراستا با سیاست انجام مسئولیت های اجتماعی خود و توجه به اقدام های هماهنگ  منطقه ای توانستند فعالیت های قابل توجهی را در حفظ سلامت کارکنان و محیط پیرامون خود انجام دهند.

ترابی افزود: در راستای حمایت از سلامت استان هرمزگان می توان به کمک ۵۰ میلیارد ریالی شرکت فولاد هرمزگان به دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان جهت خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز بیماران کروناویروس  اشاره نمود.

علاوه بر این در راستای مسولیت اجتماعی شرکت ورق خودرو‌چهارمحال و بختیاری این شرکت با خرید ماسک و محلولهای ضدعفونی کننده به میزان ۳۰۰ میلیون ریال،  مرکز بهداشت شهر بروجن و همچنین شهرداری سفیددشت و فرادنبه را حمایت نموده است و شرکت فولاد سفید دشت نیز با فرستادن ۳ اکیپ ماشین آلات و نفرات ضد عفونی و گندزدایی بخش هایی از شهرستان بروجن و حومه و همزمان پخش ۲۰۰۰ پک دستکش و ماسک برای نیازمندان را انجام داده ، شرکت فنی و مهندسی و شرکت فولاد سنگ با توزیع پکیج های سلامت مشتمل بر مواد ضدعفونی کننده و الکل و ماسک و دستکش و مواد ضد عفونی کننده سطوح و شرکت فولادامیرکبیرکاشان با خرید و تحویل ۱۰ دستگاه ونتیلاتور تنفسی به ارزش بیش از ۱۵ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی کاشان توانستند در این پویش مردمی شرکت نمایند.

ترابی تصریح کرد: در تمام شرکت های گروه علاوه بر خدمت رسانی به محیط پیرامون توجه ویژه ای به محیط کار و کارکنان این واحدهای صنعتی شده که میتوان به اقدام های همسو با شرکت فولادمبارکه مانند افزایش آگاهی از طریق پورتال سازمانی، شبکه های اجتماعی و پخش پمفلت های آموزشی، تعطیلی رستورانها، ضدعفونی کردن و گندزدایی  ناوگان حمل و نقل و ساختمان ها، تب سنجی از پرسنل هنگام ورود به شرکت، کاهش زمان حضور نیروهای ستاد، غیر فعال کردن اثر انگشت و الزام‌پرسنل در استفاده از کارت،  لغو ماموریت ها، اعطای مرخصی به پرسنل دارای علائم سرماخوردگی، کاهش زمان حضور پرسنل و دورکاری پرسنل ستادی اشاره نمود.

شرکت فولادمبارکه همگام با پویش کنترل شیوع کروناویروس

حسین مدرسی فر، مدیر بهداشت حرفه ای، ایمنی و محیط زیست شرکت فولادمبارکه در گفتگو با خبرنگار فولاد در تشریح اقدامات این شرکت در جهت کنترل ویروس کووید ۱۹ (کرونا) گفت: به ‌منظور اقدام مؤثر و اطمینان از کنترل انتشار ویروس کرونای جدید (کووید ۱۹) یا به اصطلاح کرونا، در شرکت فولاد مبارکه اصفهان، کارگروهی با عنوان «پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای جدید» با محوریت معاونت نیروی انسانی و سازماندهی، بهداشت حرفه ای، ایمنی و محیط زیست (HSE) و سایر واحدهای ذیربط تشکیل شد که به صورت مستمر دستورالعمل‌های روزآمد و کاربردی در صنعت فولاد را تهیه و برای اجرا، ابلاغ می نماید.

مدیر بهداشت حرفه ای، ایمنی و محیط زیست شرکت فولادمبارکه افزود: تصمیمات کارگروه طبق دستورالعمل های واصله از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و شامل به حداقل رساندن تماس کارکنان، تعطیلی موقت فعالیت ها، ضدعفونی کردن محیط و تجهیزات، تهیه پکیج بهداشتی برای کارکنان، خرید دستگاه های تب سنج مادون قرمز و ذخیره مواد غذایی آماده به مدت حداقل ۳ روز می باشد.

مدرسی فر تصریح کرد: از اقدامات دیگر می توان به مواردی اشاره نمود که در جهت کاهش ابتلای کارکنانی است که دارای بیماری های زمینه ای یا صعب العلاج می باشند. از همین رو افرادی که با تایید مرکز بهداشت دچار بیماری های خاص می باشند و حضور آنان در شرکت برای ایشان پرمخاطره است تا اطلاع ثانوی از طریق امور اداری تایید کارکرد شده و نیازی به حضور در شرکت ندارند. لازم است این نکته نیز اشاره شود که آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در قالب تدوین و انتشار پوستر، بروشور، بنر، پیامک و استفاده از کانال های ارتباطی دیگر در اندک زمانی با هماهنگی درون واحدی و برون واحدی با روابط عمومی انجام گرفته و می گیرد.

مدیر بهداشت حرفه ای، ایمنی و محیط زیست شرکت فولادمبارکه ادامه داد : موارد یاد شده خلاصه ای از فعالیت های مربوط به پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای جدید یا همان کووید۱۹ می باشد و به صورت روزانه اطلاعات جدید که توسط وزارت بهداشت و آموزش پزشکی انتشار داده می شود اقدامات جدیدی تعریف و اجرا می شود.به طور مثال با یادگیری از نحوه انتشار بیماری توسط بیمار شماره ۳۱ در کره جنوبی و اهمیت  عدم حضور برخی از پرسنل تصمیماتی گرفته شد که اطلاع رسانی شده است.

مدرسی فر تصریح کرد: برخی از کارکنان سوالاتی در زمینه کاهش ساعات کاری همکاران شیفت داشتند که بایستی عرض کنم، بعد از مشاهده چندین مورد مشکوک در شرکت و همچنین اعلام متخصیصن و پزشکان عزیز که حدود ۸۰ درصد از افراد ناقل هیچ گونه علایمی ندارند و کاهش احتمال انتشار با قطع زنجیره های داخلی فولاد مبارکه و تمرکز بر مواردیکه می توان احتمال انتشار را کنترل نمود، با تشکیل جلسه کارگروه با مدیرعامل محترم و اعضا شورای معاونین و اعلام اینکه احتمال انتشار با سرو غذا و همچنین تجمع افراد در محلهای طبخ غذا و … وجود دارد و با عنایت به اینکه سرویس ایاب ذهاب را میتوان با ضد عفونی کردن و تخصیص ماسک و دستکش و افزایش تعداد سرویس ها در جهت کاهش تجمع کارکنان بهتر مدیریت نمود ، تصمیم به پیاده سازی لوحه شیفت جدید و حذف سرو غذا گرفته شد. در ضمن پیشنهادی مبنی بر این بود که کارکنان از منزل غذا با خود بیاورند که مطرح شد و بعلت احتمال بالای انتشار ویروس و مسمومیت های غذایی در این روش و همچنین گسترش مرکز طبخ غذا به جای یک مورد به چند صد مورد  ، تایید نگردید.

مدیر بهداشت حرفه ای، ایمنی و محیط زیست شرکت فولادمبارکه در پایان با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده با همکاری کارکنان و سایر دستگاه های ذیربط در کاهش انتشار ویروس و قطع زنجیره انتشار، مثمر ثمر خواهد بود اظهار داشت: تمامی فعالیت های مذکور با مشارکت همگانی نتیجه خواهد داد. پس لازم است با حذف ترددهای غیرضروری در سطح شهرها و جاده ها و قرنطینه خانگی در پیشگیری از بروز بیماری ویروس جدید، پیش قدم باشیم.

با انتشار گزارش انجمن جهانی فولاد تایید شد:  انطباق اقدام های شرکت فولادمبارکه با گزارش Wordsteel

با انتشار راهنمای بهداشتی covid19 توسط انجمن جهانی فولاد، انطباق اقدام های انجام شده در شرکت فولاد مبارکه با راهنمای ارائه شده تایید شد.

به گزارش خبرنگار فولاد، حسین مدرسی فر، مدیر بهداشت حرفه ای، ایمنی و محیط زیست شرکت فولاد ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: از آنجایی که شرکت فولادمبارکه یک شرکت متعالی و معظم می باشد، و درحوزه های مختلف استانداردهای لازم را تعریف کرده است، در حوزه مقابله با شرایط بحرانی نظیر کروناویروس که سلامت کارکنان را با مخاطره مواجه میکند، نیز با نگاه “مدیریت دانش” از سندهایی نظیر Wordsteel و … استفاده کرده و همواره با توجه به دستورالعملهای استاندارد مدیریت بحران و پدافندی توانسته اقدامات اساسی، وظایف و ماموریت واحدهای سازمانی را تعریف و اجرا نماید.

مدرسی فر افزود: اینگونه اقدام ها که زیربنای علمی و دقیق هم دارند میتوانند در قالب پشتیبان های استراتژیک، برای تصمیم گیری های همه مدیران در آینده با هدف خردمندی و چابکی سازمانی کارآ و سودمند باشند. علاوه بر اینکه کسب تجربه در مواقع بحرانی مانند زمان مواجهه با بحران کرونا ویروس موجب بازنگری و تهیه استانداردها و شاخص های اجرایی نیز میشود. بر همین اساس برای تهیه این سند در انجمن جهانی فولاد(Wordsteel) از تجربیات فولاد مبارکه هم استفاده شده و همچنین کلیه اقدامات فولاد در حال حاضر توسط دیگر فولاد سازان بعنوان تجربه استفاده میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *