استاندار اصفهان گفت: مدیران و روسای هیات‌های مذهبی برای حفظ سلامت عزاداران، مراسم ایام محرم را به نحوی مدیریت کنند که سلامت مردم حفظ شود و پیش بینی تمهیدات بهداشتی در شرایط کرونا را در نظر داشته باشند.

به گزارش دنیای اسرار، عباس رضایی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان در محل استانداری افزود: امکان برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌ها و موازین بهداشتی وجود دارد و منافاتی با سلامت ندارد.
وی تصریح کرد: البته نقش روحانیان، رسانه‌ها و نهادهای مذهبی و صدا و سیما در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه بسیار مهم است. استاندار اصفهان به همراهی خوب مجموعه علما و روحانیان، ائمه جمعه استان در مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و تاکید کرد: امسال مراسم عزاداری محرم به نحوی برگزار می‌شود که در عین حفظ سلامت مردم، حماسه بزرگ عاشورا که موجب حفظ و بقای دین است نیز تعظیم شود.
وی با بیان اینکه هیچ درمان قطعی و واکسنی برای این بیماری کشف نشده است، افزود: راهی جز استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نداریم و باید تمهیدات زندگی با کرونا را برای خود تعریف کنیم.
رضایی با بیان اینکه امروز دشمنان اسلام و معاندان نظام تقابل بین دین و سلامت را دنبال می‌کنند، اظهار کرد: در برنامه‌ها و تصمیم‌گیری‌ها نباید به گونه‌ای عمل کنیم که در میدان دشمن بازی کنیم.
رضایی با بیان اینکه همواره وضعیت سلامت به صورت صادقانه به مردم اطلاع‌رسانی شده است، افزود: وضعیت استان در وضعیت قرمز است برغم اینکه پیش از این اعلام شده بود دعای عرفه در اصفهان برگزار می‌شود، امکان برگزاری دعای عرفه به صورت تجمعی نیست و از صدا و سیما پخش می‌شود.
وی با اشاره به تصمیمات شورای فرهنگ عمومی و ستاد مدیریت بیماری کرونا افزود: براساس پروتکل‌ها برگزاری عزاداری ماه محرم نیز مشروط به زدن ماسک، کاهش زمان اجرای برنامه‌ها، سوق دادن نذورات به مواسات مومنانه، بسته بندی و بهداشتی بودن نذورات غذایی و رعایت دقیق موازین بهداشتی است.
وی شناخت معروف و منکر را ضرورت هر اقدام و عملی برشمرد و ادامه داد: سیره ائمه (ع) در خصوص سلامت و رعایت بهداشت از جمله مسائلی است که امروز باید برای مردم تبیین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *