تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 26 ژانویه 2023 - 10:23
کد خبر : 31638

افتتاح و کلنگ زنی پروژه های برق خورشیدی با حضور معاون وزیر نیرو در استان اصفهان

افتتاح و کلنگ زنی پروژه های برق خورشیدی با حضور معاون وزیر نیرو در استان اصفهان

با حضور معاون محترم وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ساتبا، در اصفهان انجام شد. افتتاح و کلنگ زنی پروژه های برق خورشیدی در استان اصفهان به گزارش دنیای اسرار :مدیر دفتر بازار برق و تولید پراکنده شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان از افتتاح و کلنگ زنی همزمان بالغ

با حضور معاون محترم وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ساتبا، در اصفهان انجام شد.

افتتاح و کلنگ زنی پروژه های برق خورشیدی در استان اصفهان

به گزارش دنیای اسرار :مدیر دفتر بازار برق و تولید پراکنده شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان از افتتاح و کلنگ زنی همزمان بالغ بر ۱۰۰۰مگاوات، پروژه های نیروگاهی خورشیدی در استان اصفهان با حضور معاون وزیر نیرو و مدیرعامل ساتبا، جناب آقای مهندس کمانی خبر داد وگفت:در این آیین که ۶بهمن ماه و در استانه دهه فجر برگزار شد بزرگترین نیروگاه خورشیدی ۶۰۰ مگا واتی که در زمره تعهدات تولید انرژی فولاد مبارکه است در منطقه کوهپایه کلنگ زنی خواهد شد .

سارا صالحی افزود:با حضور معاون وزیر نیرو همچنین واگذاری زمین بزرگترین پروژه نیروگاهی مناقصه ساتبا مربوط به سایت ۲۰۰مگاواتی شرکت مپنا در شاهین شهر و نیز تعدادی دیگر از سرمایه گذاران مناقصه ساتبا در دیگر مناطق استان با ظرفیت های ۱۰، ۲۰و۳۰مگاواتی انجام و با گلنگ زنی طرح ها، پروژه های نیروگاهی در نقاط مختلف استان اصفهان وارد فاز اجرا خواهد شد .

وی افزود:در حوزه طرح های حمایتی در حوزه شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان نیز افتتاح ۱.۱مگاوات نیروگاه خورشیدی در فردوس ماشین در شهرستان هرند را در دستور کار داریم.
وی گفت در این نیروگاه ۶۰۰ کیلووات پنل خورشیدی نسل جدید که جزو جدیدترین تکنولوژی های برق خورشیدی هستند بکار رفته و اجرا شده است.

صالحی افزود:افتتااح ۵۰نیروگاه کوچک مقیاس ۵۰ .وات ویژه اقشار کم برخورداردر روستاهای مختلف بسته به تعدادروستاهانیز از دیگرربرنامه های افتتاحی در استان اصفهان است.

وی تاکید کرد: .به عنوان پایلوت یکی از این نیروگاه ها در هاشم اباد هرند افتتاح می شودو ۵۰واحد دیگر در در نقاط دیگر راه اندازی می شود .

وی از افتتاح فاز دوم سوله خورشیدی ۲۰۰کیلو واتی در یک واحد صنعتی خبر داد و گفت: این سوله با استفاده از پنل های خورشیدی در شهرک صنعتی اژیه راه اندازی شده است که دارای رویکرد جدیدی برای گسترش انرژی های تجدید پذیر است و شهرک صنعتی سبز را محقق می نماید .

صالحی با اشاره به اینکه در کشور این اولین سوله خورشیدی است که با استفاده از پنل های خورشیدی راه اندازی شده است که می تواند الگویی برای دیگر صنایع باشد.

وی در رابطه با نرخ خرید تضمینی نیروگاه های خورشیدی گفت:خرید تضمینی از ۱تا ۲۰کیلو وات ۱۶۵۰تومان است وخرید تضمینی تا ۱۷۵۰بازگشت سرمایه برای,سرمایه گذار است .

وی گفت: نیروگاه های کوچک مقیاس ۵مگا واتی توسط بسیج سازندگی برای اقشار تحت حمایت کمیته امداد،و بهزیستی در شرق اصفهان راه اندازی خواهد شد که در امد ان هر ۲ماه یکبار به حساب مشترک واریز می شود .

صالحی تاکید کرد:۵هزار واحد نیروگاه خورشیدی جزو سهیمه ۱۴۰۱ است که ۱۰۰۰نیروگاه در شرق اصفهان و شهرستان اصفهان و مابقی در دیگر شهرستان ها راه اندازی می شود .

وی گفت:در حال حاضر چالش ما برای راه اندازی نیروگاه های خورشیدی کوچک مقیاس تسهیلات بانکی است که اگر بانک ها این تعامل را با ما داشته باشند می توانیم نصب را شروع کنیم .

صالحی افزود: روند اعطای اعطای تسهیلات برای راه اندازی نیروگاه های خورشیدی بسیار کند است و اگر این محدودیتها برطرف,شود راه اندازی این نیروگاه ها سهل الوصول تر خواهد بود .

این مقام مسول گفت: امروز ۵۰ نیروگاه کوچک مقیاس ۵کیلوواتی طرح حمایتی ساتبا ویژه اقشار کم برخوردار و روستاییان محترم در حوزه روستاهای شرق اصفهان افتتاح می شود.
امید است آغازی بر اجرای کامل طرح و توسعه چشمگیر سامانه های برق خورشیدی حمایتی باشد.
همچنین در ادامه برنامه افتتاح و بازدید از اولین سوله صنعتی طراحی و اجرا شده با پنل های خورشیدی را در دستور کار خواهیم داشت که می تواند آغازی بر فصلی جدید در طراحی و اجرای شهرک های صنعتی خورشیدی باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.