عاون خدمات شهری شهرداری اصفهان اعلام کرد:افتتاح پروژه های نورپردازی در شب عید قربان

به گرارش دنیای اسرار:همزمان با اعیاد سعید قربان و غدیر و در شب عید سعید قربان از بیش از ۲۲۶ میلیارد ریال پروژه نورپردازی در شهر اصفهان رونمایی می گردد.

حسین امیری با اشاره به اقدامات شهرداری اصفهان به منظور نورپردازی شهر گفت: پروژه های نورپردازی شهر اصفهان با بیش از ۴۸ هزار لامپ و پروژکتور کم مصرف و همچنین ۲۸ هزار متر کابل کشی همزمان با اعیاد مبارک قربان و غدیر مورد بهره برداری قرار می گیرد.

حسین امیری با اشاره به تاثیر مثبت نورپردازی اماکن و خیابانها بر روحیه شهر و شهروندان خاطرنشان کرد: نورپردازی بیش ار ۱۵ پروژه اثر گذار در شهر اصفهان به همت سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان اجرایی و از امشب در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته و طراحی این نورپردازی ها علاوه بر کاهش مصرف برق با میزان نور و نوع لامپ های انتخابی؛ هیچ آسیبی به سلامت محیط زیست، فضای سبز و درختان وارد نخواهد شد.

امیری به پروژه های قابل بهره برداری اشاره کرد و گفت: نورپردازی پل آذر، نورپردازی کتابخانه مرکزی ، نورپردازی گذر سعدی و گذر پشت مطبخ ، بهینه سازی نورپردازی میدان نقش جهان( امام )، نورپردازی پل دفاع مقدس ، نورپردازی بقعه ها و تکایای تخت فولاد از جمله خانه حکمت، آرامگاه دهش، تکیه تویسرکانی و تکیه بروجردی، نورپردازی دهانه های فوقانی پل خواجو ، نورپردازی ایستگاه مترو۲۵آبان، نورپردازی خیابان فردوسی اجرایی شده است و نورپردازی سی و سه پل و بیش از ۷۰ درصد پیشرفت به زودی تکمیل خواهد شد.

وی افزود: نور پردازی پل سردار شهید سلیمانی و همچنین نورپردازی مسجد شیخ لطف الله آغاز شده است و به زودی تکمیل خواهد شد.

معاون شهردار اصفهان به پروژه نورپردازی میدان نقش جهان اشاره کرد و ادامه داد: اصلاح و بهینه سازی نورپردازی مجموعه تاریخی میدان نقش جهان با هماهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، همچنین دفتر نمایندگی سازمان یونسکو در میدان انجام شده و تمام ملاحظات فنی از جمله عدم هرگونه دخل و تصرف در اصل بنا در نظر گرفته شده است.

حسین امیری با اشاره به جایگاه جهانی میدان نقش جهان گفت: لزوم اصلاح نورپردازی این اثر بزرگ جهانی احساس می شد، به همین دلیل اصلاح و بهینه سازی نورپردازی این میدان در سه فاز در دستور کار شهرداری اصفهان قرار گرفت که در آن نورپردازی ابنیه تاریخی شامل مسجد امام، مسجد شیخ لطف الله و کاخ عالی قاپو، اصلاح روشنایی کف میدان و افزایش میزان شدت روشنایی آن و نورپردازی سر در مغازه ها و همچنین غرفه های اطراف طبقه فوقانی از اعتبارات منطقه ۳ و با طراحی مدیریت بهینه سازی حوزه معاونت خدمات شهری انجام گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *