تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 8 دسامبر 2022 - 13:19
کد خبر : 30947

تدوین اطلس محرومیت زدایی و توسعه استان اصفهان

تدوین اطلس محرومیت زدایی و توسعه استان اصفهان

معاون استاندار اصفهان خبرداد؛تدوین اطلس محرومیت زدایی و توسعه استان اصفهان به گزارش دنیای اسرار:معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان گفت: قرارگاه محرومیت زدایی استان با دو محور «هم افزایی» و «هماهنگی» تشکیل و منجر به تهیه و تدوین اطلس محرومیت زدایی و توسعه استان شد. صبح امروز هفدهم آذرماه، قرارگاه محرومیت زدایی

معاون استاندار اصفهان خبرداد؛تدوین اطلس محرومیت زدایی و توسعه استان اصفهان

به گزارش دنیای اسرار:معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان گفت: قرارگاه محرومیت زدایی استان با دو محور «هم افزایی» و «هماهنگی» تشکیل و منجر به تهیه و تدوین اطلس محرومیت زدایی و توسعه استان شد.

صبح امروز هفدهم آذرماه، قرارگاه محرومیت زدایی و توانمندسازی استان با محوریت و دستور کار طرح ۲۰۲۰ محله کم برخوردار (توسعه اجتماع محور) با حضور قائم مقام وزیر کشور در امور محوریت زدایی، استاندار اصفهان، معاون توسعه، مدیریت منابع انسانی استانداری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و سایر اعضا برگزار شد.

در این نشست مصطفی خضری معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان بیان کرد: با دستور و ابتکار استاندار اصفهان قرارگاه استانی محرومیت زدایی و توانمندسازی باهدف ایجاد هم افزایی و هماهنگی میان همه متولیان و فعالان این حوزه شکل گرفت.

وی اقدامات انجام شده پس از انقلاب، در حوزه محرومیت زدایی و مبارزه با فقر را قابل توجه دانست و ادامه داد: هر چند که علی رغم اقدامات انجام شده در آسیب شناسی های صورت گرفته متوجه شدیم که عامل اصلی بهبود شرایط و کارآمد کردن اقدامات در حوزه محرومیت زدایی «هم افزایی» است.

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان تصریح کرد: جهادگرانی که درمیدان محرومیت زدایی هستند اگر به صورت ناهماهنگ فعالیت کنند؛ به نتایج قابل قبولی نمی رسیم.

خضری چند چالش اساسی را در این حوزه مطرح کرد وگفت: در فصل تدوین برنامه پنج ساله هفتم توسعه هستیم در این حوزه نیازمند سیاستگذاری های مشخص در حوزه های بالادستی هستیم تا عوامل با دستور کار مشخص فعالیت کنند.

وی نبود منابع پایدار در حوزه محرومیت زدایی را چالش دیگر این حوزه دانست و عنوان کرد: در بودجه سنواتی به جز بودجه های دستگاه ها شاهد منابع پایداری نیستیم که می طلبد در برنامه پنج ساله توسعه در این خصوص تدبیر شود.

خضری با اشاره به فقدان اطلاعات جامع در حوزه محرومیت زدایی و توانمندسازی، اظهار کرد: امسال در پروژه های پژوهشی با دستور استاندار اصفهان اطلس جامع محرومیت استان تهیه و تدوین شد تا در اختیار گروه های مرتبط قرار بگیرد و بتوانیم به نحو شایسته این مهم را ساماندهی کنیم که تشکیل این اطلس را به سایر استان های کشور نیز پیشنهاد می دهیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.