تاریخ انتشار : سه‌شنبه 31 دسامبر 2019 - 19:57
کد خبر : 15780

تفاهم نامه همکاری ذوب‌آهن اصفهان و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها جهت تأمین ریل

تفاهم نامه همکاری ذوب‌آهن اصفهان و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها جهت تأمین ریل

تفاهم نامه همکاری ذوب‌آهن اصفهان و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها جهت تأمین ریل به گزارش دنیای اسرار: تفاهم نامه همکاری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و کارخانه ذوب‌آهن اصفهان در زمینه تولید و تأمین ریل مورد نیاز قطار های شهری با حضور دکتر مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری

تفاهم نامه همکاری ذوب‌آهن اصفهان و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها جهت تأمین ریل

به گزارش دنیای اسرار: تفاهم نامه همکاری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و کارخانه ذوب‌آهن اصفهان در زمینه تولید و تأمین ریل مورد نیاز قطار های شهری با حضور دکتر مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و جمعی از مدیران عامل شرکت های قطار شهری استان های مختلف کشور امضا شد .

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در این خصوص گفت: امضای این تفاهم نامه در راستای اهداف عالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه و نیز نگاه ملی مجموعه وزارت کشور در حمایت از صنایع داخلی کشورو استفاده حداکثری از توانمندی های بومی و ایجاد ظرفیت‌ و توانمندی‌ تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان، طی فرآیند ارزشمند طی شده در سال های اخیر، صورت گرفته است.

وی ابرازامیدواری کرد با امضای این تفاهم نامه و تعامل و همکاری متقابلی که میان دولت، مدیریت شهری و صنعت ایجاد خواهد شد، علاوه بر توسعه حمل و نقل عمومی شهری که از دغدغه های مردم و اولویت های همه مسوولان است و تاثیر زیادی در کاهش آلودگی شهرهای بزرگ دارد،شاهد توسعه و حمایت از تولید ملی ریل مورد نیاز خطوط متروی کلانشهرهای کشور باشیم.

وی با بیان این که تامین تجهیزات موردنیاز قطارشهری ها از اولویتهای اصلی دولت است، تاکید کرد: بهره گیری از توانمندی شرکت‌های داخلی در توسعه خطوط و ایستگاه های قطار شهری ها و تامین تجهیزات مورد نیاز آن ها از جمله واگن های مترو با استفاده از توان داخلی در اولویت وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قرار دارد.

وی اضافه کرد: در راستای اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه، اطلاعات مربوط به ریل مورد نیاز قطار شهری‌ها توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور استخراج و پس از برآورد لازم  سعی می کنیم در اسرع وقت، زمینه انعقاد و مبادله قرارداد واحد هر یک از قطار شهری‌ها با شرکت ذوب آهن اصفهان را فراهم نماییم.

جمالی نژاد با بیان این که توانمندی ها و ظرفیت های مناسبی در شرکت های تولیدکننده داخلی وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به نیاز شهرداری ها به تامین ماشین آلات و تجهیزات حوزه کاری آن ها از جمله توسعه خطوط قطارشهری، تلاش کردیم با امضای این تفاهم نامه، زمینه حضور بخش خصوصی داخل کشور به عنوان موتور اصلی تامین کننده این نیازها را فراهم نماییم.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۵۰۰ کیلومتر خطوط مترویی مصوب در کلانشهرها در حال مطالعه و اجرا می باشد که برهمین اساس برای اجرای این پروژه ها حدودا ۲هزار کیلومتر خطوط ریلی نیاز است که در مرحله اول برای خطوط ریلی در حال ساخت، هزار کیلومتر برای دو سال آینده ریل نیاز داریم که باید از سوی کارخانه ذوب آهن تهیه شود.

 مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت : این مجتمع عظیم صنعتی آمادگی کامل برای تولید ریل مطابق آخرین استانداردهای جهانی ( استاندارد  EN13674 ) با مارک های مورد نیاز شرکت های مترو از جمله ریل UIC54 و ریل S49 را دارد .

وی از آمادگی ذوب آهن اصفهان برای تامین تمام ریل مورد نیاز خطوط متروی کشور خبر داد و افزود : در گام اول ۶۰۰ تن ریل جهت متروی بهارستان اصفهان تحویل داده شده است و تولید این محصول مطابق درخواست های بعدی انجام خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.