تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶
کد خبر : 29052

زندانیان جرائم غیرعمد نیروی کار مناسب برای صنایع اصفهان هستند

زندانیان جرائم غیرعمد نیروی کار مناسب برای صنایع اصفهان هستند

عضو خانه صنعت و معدن اصفهان: زندانیان جرائم غیرعمد نیروی کار مناسب برای صنایع اصفهان هستند۶ عضو خانه صنعت و معدن اصفهان گفت: نیروهای بسیار مستعدی در محیط محدود زندان‌ها وجود دارد که می توانند گره‌گشای صنعت و نیروی کار مناسب و با تجربه برای صنایع استان اصفهان باشند. به گزارش دنیای اسرار، رضا چینی

عضو خانه صنعت و معدن اصفهان:

زندانیان جرائم غیرعمد نیروی کار مناسب برای صنایع اصفهان هستند۶

عضو خانه صنعت و معدن اصفهان گفت: نیروهای بسیار مستعدی در محیط محدود زندان‌ها وجود دارد که می توانند گره‌گشای صنعت و نیروی کار مناسب و با تجربه برای صنایع استان اصفهان باشند.

به گزارش دنیای اسرار، رضا چینی با حضور در برنامه یک شهر ضیافت شبکه اصفهان، اظهار داشت: رسالت اصلی بر عهده ما انسان‌ها است که بتوانیم اقتصاد مملکت را راه‌اندازی کنیم و به اینکه دولت بتواند کارهای بزرگ اقتصادی انجام دهد نباید خیلی امید داشت زیرا بدنه دولت بزرگ است و مشکلات خاص خود را دارد و اینجاست که کارآفرینان با جرات باید به میدان آمده و کارهای بزرگی را انجام دهند تا اقتصاد جامعه را اداره کنند.

وی با بیان اینکه وجود افرادی که محرومیت را در زندان تجربه کردند در کنار سایر پرسنل واحدهای تولیدی، درس‌های زیادی به هر دو طرف می‌آموزد، افزود: خداوند توفیق داد و حدود ۳۰ درصد از افرادی که در شرکت ما کار می کنند از کسانی هستند که توسط انجمن حمایت از زندانیان معرفی شدند.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان اصفهان ادامه داد: همچنین دوره زندان هفت نفر از این افراد در سال ۱۴۰۰ به اتمام رسید و استخدام شرکت ما شدند و شروع به کار کردند و خدا را شاکر هستم که به ما نیز توفیق داد تا بتوانیم درس بیاموزیم از افرادی که محدودیت زندان را تجربه کردند و بیشتر ما از آنان یاد می گیریم تا به آنها یاد دهیم.

چینی ابراز داشت: امیداست که خانواده‌های بزرگ ما اصفهانی‌ها به این نتیجه برسند که همه اعضای یک خانواده هستیم تا این محدودیت‌ها را بتوان هرچه سریعتر از جامعه خود برطرف کرد؛ به این فکر کنیم که خانواده افرادی که اکنون در زندان گرفتار هستند دغدغه خاطر خانواده خودشان را دارند. نگران این هستند که این خانواده چگونه باید ارزاق خود را تهیه کند. اینجاست که کمک‌های مردم به خانواده‌های زندانیان اهمیت پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: درخواست من از جامعه صنعتی اصفهان این است که ما باید از این نیروها استفاده کنیم زیرا از یک سو در صنعت به نیروی کارآزموده نیاز است و از سوی دیگر بسیاری از افرادی که در زندان هستند نیروهای کارآزموده‌ای هستند که به دلایل مختلفی گرفتار شدند و این رابطه باید هرچه سریعتر ایجاد شود و کسانی باید در زندان باشند که برای جامعه خطرناک هستند.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان اصفهان با بیان اینکه با زندانی شدن یک فرد خانواده او نیز زندانی و در جامعه دچار مشکلاتی می‌شوند، خاطرنشان کرد: بدانیم افرادی که در زندان قرار می‌گیرند و مشکلات برای خانواده آنان بوجود می آید در آینده این‌ها با فرزندان ما باید زندگی کنند؛ از این رو جامعه را خودمان باید بسازیم و برای اینکه جامعه ما عاری از این مشکلات و آسیب‌ها باشد باید از همین امروز برای آن گام برداریم.

چینی خاطرنشان کرد: نیروهای بسیار مستعدی در جامعه محدود زندان وجود دارد که گره‌گشای صنعت امروز ما هستند. از جامعه صنعتی تقاضا دارم که به جای اینکه نیرو از خارج کشور بکار بگیریم به درد دل جامعه خودمان گوش کنیم.

وی در این برنامه به ازای هر ۱۰ زندانی نفری ۱۲ میلیون تومان به نیت ۱۲ امام کمک کرد. همچنین مبلغ ۲۰ میلیون تومان نیز برای کمک به انجمن حمایت از زندانیان برای خانواده‌های زندانیانی که آزاد می‌شوند، اهدا کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.