تاریخ انتشار : شنبه 28 ژانویه 2023 - 19:37
کد خبر : 31694

صعود و نجات انسان از سقوط با اتصال به قرآن کریم امکان پذیر است

آیت الله جوادی آملی: صعود و نجات انسان از سقوط با اتصال به قرآن کریم امکان پذیر است قم– مرجع تقلید شیعیان گفت:نجات انسان از سقوط و وسیله صعود، با اتصال به قرآن کریم امکان پذیر است و اگر کسی این ریسمان را محکم بگیرد از خطر سقوط نجات پیدا کرده و می‌تواند ترقی کند.

قم– مرجع تقلید شیعیان گفت:نجات انسان از سقوط و وسیله صعود، با اتصال به قرآن کریم امکان پذیر است و اگر کسی این ریسمان را محکم بگیرد از خطر سقوط نجات پیدا کرده و می‌تواند ترقی کند.

به گزارش دنیای اسراربه نقل از مهر، آیت الله عبدالله جوادی آملی در پیامی تصویری به مراسم افتتاحیه چهل و پنجمین دوره مسابقات معارف قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه اظهار داشت: انسان از آن جهت که مسافر است باید مبدا حرکت را شناخته و پایان حرکت را درست ارزیابی و فاصله بین آغاز و انجام را ادراک کرده و ره توشه این راه را بشناسد.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه قرآن کریم کلام جهان آفرین و انسان آفرین است، همه این مزایا را دارد، خاطرنشان کرد: ادراک و صفات اولیا الهی، رابطه انسان با خدا و جهان، رابطه انسان‌ها با یکدیگر و… همه در قرآن کریم تبیین شده است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه خداوند قرآن را به زمین آویخت و به همین دلیل از قرآن به حبل متین یاد می‌شود افزود: نجات از سقوط و وسیله صعود ثمره اتصال به قرآن کریم است و اگر کسی این ریسمان را محکم بگیرد از خطر سقوط نجات پیدا کرده و می‌تواند ترقی کند.

قرآن کریم هم انسان را از خطر نجات می‌دهد و هم به اعتلا دعوت می‌کند

وی با بیان اینکه قرآن کریم هم انسان را از خطر نجات می‌دهد و هم به اعتلا دعوت می‌کند تاکید کرد: اگر انسان خود را بشناسد می‌داند که هرگز از بین نمی‌رود و نابود نمی شود و قرآن کریم به عنوان کلام الهی برهان مفهومی و شهود قلبی را به انسان اهدا می‌کند.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه انسان دو شأن دارد که با یک شأن مفهوم را ادراک کرده و با شأن دیگر مصداق را ادراک می‌کند، افزود: در جریان خدا پرستی که قرآن کریم به ما نشان داده است بعد از ادله توحیدی، راه‌هایی به ما نشان داده می‌شود و در قرآن کریم از محبت خداوند سخن گفته شده است.

وی با بیان اینکه انسان با اندیشه درک می‌کند که خدایی هست ولی با انگیزه به خداوند دل می‌بندد، تصریح کرد: گرچه هراس از دوزخ و شوق بهشت حق است، اما ادراک محضر خداوند متعال از همه اینها لذت بخش‌تر است.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه جشنواره‌های قرآنی رسالت تامین نیازهای عقل اندیشه مدار و تامین نیازهای عقل انگیزه محور را بر عهده دارند، گفت: انسان در سایه دوستی خداوند از فراق او رنج می‌برد و اشک می‌ریزد و گاهی با وصال اسماً حسنی شوق خواهد داشت؛ اگر دوست خداوند هستید باید پیرو حبیب خدا باشید تا از محب بودن به محبوب بودن منتقل شوید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.