تاریخ انتشار : دوشنبه 6 مارس 2023 - 13:02
کد خبر : 32398

مراسم اختتامیه جشنواره ملی فرهنگی هنری «شهر فرهنگ»به میزبانی شهرداری بهارستان برگزارشد

مراسم اختتامیه جشنواره ملی فرهنگی هنری «شهر فرهنگ»به میزبانی شهرداری بهارستان برگزارشد

شهردار بهارستان خبر داد: مراسم اختتامیه جشنواره ملی فرهنگی هنری «شهر فرهنگ»به میزبانی شهرداری بهارستان برگزارشد به گزارش دنیای اسرار:مراسم اختتامیه جشنواره ملی فرهنگی هنری «شهر فرهنگ» به میزبانی شهرداری بهارستان و مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران فرهنگی استان و شهرستان اصفهان و شهر بهارستان و تعدادی از شرکت کنندگان

شهردار بهارستان خبر داد:
مراسم اختتامیه جشنواره ملی فرهنگی هنری «شهر فرهنگ»به میزبانی شهرداری بهارستان برگزارشد

به گزارش دنیای اسرار:مراسم اختتامیه جشنواره ملی فرهنگی هنری «شهر فرهنگ» به میزبانی شهرداری بهارستان و مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران فرهنگی استان و شهرستان اصفهان و شهر بهارستان و تعدادی از شرکت کنندگان جشنواره شهر فرهنگ در تالار نور برگزار شد.

شبانی با اعلام این خبر افزود :در این جشنواره که در دو بخش ویژه شهرداری ها و عموم شهروندان و در محورهای علمی پژوهشی، فرهنگی هنری و ادبی طراحی و اجرا شد، بیش از ۲۳ استان در آن شرکت داشته، بیش از ۸۰۰ اثر به دبیرخانه وصول و از بین این آثار ۳۲۰ اثر به مرحله داوری نهایی راه یافته اند.

محمد شبانی، شهردار بهارستان ورییس جشنواره ملی جشنواره شهر فرهنگ گفت؛برگزاری اولین جشنواره به میزبانی شهرداری بهارستان موجب شد بین هنرمندان و شهروندان و شهرداری ها تعامل زیادی وجود داشته باشد.واین باعث شد تولیدات و ایده ها راحتتر به دست شهرداری ها برسد و ما بتوانیم از این پتانسیل ها به خوبی استفاده کنیم.
رییس جشنواره ملی جشنواره شهر فرهنگ گفت:یکی از مهمترین اثری که این جشنواره به همراه داشت استقبال خوبی که مردم از این جشنواره داشتند سبب شد ما به فکر ادامه این جشنواره در سالهای آینده باشیم.واین جشنواره ادامه دار باشد.

شهردار بهارستان در ادامه گفت؛ ویژگی بسیار خوب این جشنواره جمع آوری دستاوردهای فرهنگ شهروندی و ارائه آن به مردم و شهرداری های کل کشور است.امیدواریم که سال به سال این جشنواره غنی تر از سال گذشته باشد. شهردار بهارستان در ادامه خاطر نشان کرد:با مشارکت وزارت ارشاد خوشبختانه دبیرخانه جشنواره دایمی شد وهمچنین مقرر شد واین جشنواره هر ساله برگزار شود و همچنین آثار بطور سالیانه در اختیار دبیرخانه قرار گرفته و این آثار توسط دبیرخانه آماده ودر اختیار شهرداری ها قرار گرفته و همچنین در فضای مجازی در اختیار سایر عموم قرار میگیرد.
شبانی در ادامه به تعامل بیشتر با آموزش پرورش ها اشاره کرد و افزود؛این جشنواره نقطه عطفی بود که ما در سال آینده از حضور بیشتر دانش آموزان بهره مند باشیم.

 

دکتر مهدی رمضانی چابک مدیر کل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این جشنواره گفت:اولین جشنواره ملی فرهنگی هنری شهر فرهنگ به میزبانی شهرداری بهارستان انجام شد.
وی در ادامه تصریح کرد؛ ویژگی بسیار خوب این جشنواره جمع آوری دستاوردهای فرهنگ شهروندی و ارائه آن به مردم و شهرداری های کل کشور است.امیدواریم که سال به سال این جشنواره غنی تر از سال گذشته باشد.

دکتر مقیمی مشاور وزیر فرهنگ وارشاد در ادامه این جشنواره تصریح کرد: یکی از مهمترین نکته ها در مباحث شهری فرهنگ شهروندی است واگر بنا باشد نکات مثبت در رفتارهای درست شهری را تبدیل به گفتمان کنیم باید درباره آن فعالیت کنیم و مهمترین فعالیت میتواند کار هنری قرهنگی وفکری باشد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.