طی شش ماهه سال جاری؛

مصرف قریب به ۱۰میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در استان اصفهان

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، از مصرف ۹میلیارد و ۵۹۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی طی شش ماهه سال جاری در استان خبر داد و گفت: این میزان مصرف در مقایسه با مدت زمان سال گذشته که بیش از ۱۰ میلیارد و ۵۲۶ میلیون مترمکعب بوده، کاهش مصرف ۹ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش  دنیای اسرار، سید مصطفی علوی، با بیان اینکه مصرف گاز در استان در سال‌های اخیر با توجه به توسعه شبکه گاز و جذب مشترکین جدید ، افزایش داشته است، گفت: با فرهنگ سازی انجام شده و رعایت الگوی مصرف توسط مشترکین عزیز در نیمه نخست امسال ۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته مصرف گاز کاهش یافته است.

مهندس علوی، گفت: در نیمه نخست سال جاری در بخش های خانگی، تجاری و صنعتی استان ۹میلیارد و ۵۹۰میلیون مترمکعب گاز مصرف شده، افزود: از کل گاز مصرف شده در استان، ۸۳۹ میلیون متر مکعب مربوط به مصرف خانگی،۴میلیارد و ۸۰۰میلیون متر مکعب مصرف صنعتی، ۳میلیارد و ۸۱۲میلیون متر مکعب در شش نیروگاه سطح استان، ۹۴میلیون متر مکعب در بخش تجاری و۴۴میلیون متر مکعب در بخش های عمومی مصرف شده است.

وی، تامین مستمر و پایدار گاز طبیعی را نیازمند مشارکت مشترکین در رعایت الگوهای مصرف برشمرد و تصریح کرد: قطعاً با مصرف منطقی گاز طبیعی و رعایت دمای رفاه می توانیم در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به اینکه با ورود به آبان ماه هرسال مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی افزایش می یابد، افزود: در حال حاضر ۷۰ درصد از سبد انرژی در استان به گاز طبیعی تعلق دارد و این آمار نشان می دهد که گاز طبیعی یکی از مهمترین حامل های انرژی است و بایستی برنامه ریزی مدون و استراتژیک برای بهره مندی تمامی اقشار جامعه از این نعمت الهی تدوین شود تا در فصول سرد سال در ارائه خدمات وقفه ای ایجاد نشود.

مهندس علوی، با اشاره به اینکه در روزهای آتی، استفاده از وسایل گازسوز بویژه بخاری ها آغاز خواهد شد تاکید کرد: مشترکین قبل از استفاده از وسایل و تجهیزات گازسوز حتما بایستی از نحوه ی کارکرد وسایل گازسوز خود توسط کارشناسان مربوطه و همچنین مسدود نبودن مسیر دودکش اطمینان حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *