تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020 - 14:42
کد خبر : 18477

پروژه مجموعه پل های شهید سلیمانی بیش از ۵۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد/تصمیم گیری در مورد مبلمان چهارباغ تا ۴۵ روز آینده

پروژه مجموعه پل های شهید سلیمانی بیش از ۵۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد/تصمیم گیری در مورد مبلمان چهارباغ تا ۴۵ روز آینده

شهرداراصفهان: پروژهمجموعه پل های شهید سلیمانی بیش از ۵۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد/تصمیم گیری در موردمبلمان چهارباغ تا ۴۵ روز آینده شهرداراصفهان گفت: دسترسی های منتهی به گذر چهارباغ عباسی شامل خیابان ها و میدان دروازه دولت در دستور کار قرار گرفته است و در همین راستا از چند روز پیش عملیات ساماندهی میدان دروازه

شهرداراصفهان:

پروژهمجموعه پل های شهید سلیمانی بیش از ۵۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد/تصمیم گیری در موردمبلمان چهارباغ تا ۴۵ روز آینده

شهرداراصفهان گفت: دسترسی های منتهی به گذر چهارباغ عباسی شامل خیابان ها و میدان دروازه دولت در دستور کار قرار گرفته است و در همین راستا از چند روز پیش عملیات ساماندهی میدان دروازه دولت آغاز شد. 

به گزارش دنیای اسرار، قدرت اله نوروزی در جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه های عمرانی شهر اصفهان و بررسی مسائل طرح های احیای چهارباغ، پروژه های عمرانی منطقه ۵ و مجموعه پل ها و تقاطع شهید سلیمانی، اظهار کرد: جلسه عمرانی امروز که هر ۱۵ روز یکبار چهارشنبه ها با حضور همه مسئولان و مدیران پروژه ها تشکیل می شود، نتایج خوبی داشت.

وی در خصوص مصوبات این جلسه چهار ساعته افزود: طرح معماری، زیباسازی و نورپردازی پل آفتاب قرار شد در اولین فرصت انجام شود و فضای سبز لوپ هایی که ساخته شده است، اجرا شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: پروژه مجموعه پل های شهید سلیمانی بیش از ۵۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. البته به خاطر شرایط کرونا از برنامه  ۱٫۹ درصد عقب هستیم که قرار شد این موضوع ظرف سه ماه جبران شود.

وی با اشاره به اینکه همچنین مسائل مالی این پروژه هم مرتفع و در اولین فرصت پرداخت ها صورت می گیرد، اظهار کرد: طرح معماری و المان ها به ویژه نماد سردار سلیمانی که قرار است در آینده در این پروژه نصب شود هم در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

موانع بر سر راه پروژه های عمرانی منطقه ۵ برداشته می شود

نوروزی افزود: در مورد پروژه های داخل مناطق هم پروژه های منطقه ۵ مورد بررسی قرار گرفت، در مورد نحوه اجرای پارک ۲۲ هکتاری گل نرگس قرار شد با طی مراحل اداری به تصمیم گیری و جمع بندی برسیم. همچنین در مورد بزرگترین میدان در منطقه ۵ شهر اصفهان بررسی هایی صورت گرفت که در آینده به صورت مفصل در مورد آن صحبت می شود.

وی ادامه داد: در منطقه ۵ برخی پروژه ها بر زمین مانده بود که با تعامل سازمان طراحی و سایر بخش ها به دنبال حل این موضوعات در جلسه امروز بودیم. 

شهردار اصفهان در مورد ساماندهی سنگفرش های میدان امام حسین(ع) هم افزود: در مورد سنگفرش میدان امام حسین(ع) به اضافه چهارباغ عباسی تا سپه هم، زمان بندی صورت گرفت.

* “نصب مبلمان شهری چهارباغ تا ۴۵ روز آینده 

نوروزی تصریح کرد: قرار شد کمیته ای بحث نور پیاده راه میانی چهارباغ را بررسی کند. چون نورپردازی بخشی از چهارباغ تکمیل شده و بخش های دیگر باقی مانده است.

وی افزود: در خصوص دسترسی های اطراف چهارباغ هم تصمیم گیری و قرار شد اعتبارات به سرعت تامین شود. همچنین ساماندهی خیابان های شیخ بهایی و آمادگاه نیز در ادامه اجرای خیابان چهارباغ اجرایی می شود.

شهردار اصفهان گفت: در مورد دوچرخه سواری و ایجاد لاین دوچرخه در خیابان عباس آباد هم، باید تحلیل درست علمی صورت گیرد و براساس برآورد بررسی ها در این مورد عمل شود. 

وی افزود: چند روز پیش مناقصه مبلمان چهارباغ برگزار شد و شرکت برنده، قرار شد ظرف ۴۵ روز اقدامات را انجام دهد و به مدیرعامل سازمان نوسازی تاکید کردم تا ۴۵ روز دیگر باید این طرح تکمیل شود و اگر نشود قاطعا برخورد می شود.

* پروژه پل های سردار سلیمانی بیش از نیمی از مسیر پیشرفت را طی کرده است 

در ادامه این جلسه، ایرج مظفر معاون عمرانی شهردار اصفهان با اشاره به روند اجرای طرح مجموعه پل های سردار سلیمانی، اظهار کرد: محوطه سازی پروژه قابلیت اجرای فضای سبز در ضلع جنوبی را دارد.

وی ادامه داد: در بخش آسفالت طرح هم حدود ۲۷٫۷ درصد آسفالت اصلی پروژه به اجرا درآمده است و بتن ریزی پل ها بیش از ۳۰ درصد صورت گرفته است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان افزود: حدود ۵۳ درصد از پروژه مجموعه پل ها و تقاطع غیرهمسطح سردار سلیمانی را پل سازی، ۲۶ درصد را راهسازی و ۱۶ درصد را دیوار شامل می شود که بخش های اصلی پروژه در قسمت راه سازی ۴۴٫۳ درصد پیشرفت داشته است.

مظفر افزود: در قسمت دیوار ۸۰٫۷ درصد باید پیشرفت صورت گیرد که ۸۵٫۳ درصد پیشرفت طبق برنامه زمان بندی داشتیم و در قسمت پل سازی باید ۶۳٫۵ درصد پیشروی داشته باشیم که اکنون به پیشرفت ۶۱٫۳ درصدی رسیده ایم.

وی بیان کرد: در این پروژه از نظر پیشرفت ریالی ۷۰ درصد برآورد طرح را تکمیل کرده ایم و از نظر پیشرفت زمانی ۶۷٫۸ درصد طبق برنامه پیشروی کردیم.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان افزود: پیشرفت واقعی طرح ۵۹٫۴ و انحراف از برنامه ۱٫۹ است که در حال حاضر بحث های تاسیساتی و ترافیکی را گذراندیم و بیشتر عقب ماندگی از برنامه زمان بندی به دلیل بحث مالی پیمانکاران داخل کارگاه است که اگر این مشکل رفع شود، راندمان کارگاه می تواند بهتر از این باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.