مهدی طالبی‌مقدم: شعار، “پیشرفت کشور در گرو تعلیم و تربیت”، برگرفته از طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش را به نمایندگی کلیه فرهنگیان کشور در یک حرکت خودجوش بر بام ایران به نمایش گذاشتم.

به گزارش دنیای اسرار : کوهنوردی تنها ورزشی است که انسان را با طبیعت مانوس کرده و بر جسم و روان انسان تأثیر عمیق می‌گذارد و تنها ورزشی است که سکوی مدال ندارد و کسی برای رسیدن به مقصد عجله نمی‌کند و دیگران را به جای نمی‌گذارد.
مهدی طالبی‌مقدم، دبیر ۲۶ ساله ادبیات فارسی در شهرستان طبس است که در سومین صعود خود قله دماوند را فتح کرد.
طالبی‌مقدم در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار دنیای اسرار به سومین صعود خود طی دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: با همکاری هیات کوهنوردی شهرستان طبس، در سال ۱۳۹۸ قله بیرمی استان بوشهر با ارتفاع هزار و ۹۵۰ متر و خردادماه ۱۴۰۰ نیز قله گاو کشان استان گلستان با ارتفاع سه هزار و ۸۱۳ متر را فتح کردم.
وی ادامه داد: قله دماوند با ارتفاع پنج هزار و ۶۱۰ متر را طی دو روز دهم و یازدهم تیرماه در یک گروه ۳ نفره صعود کردیم.
مهدی طالبی‌مقدم با بیان اینکه دماوند نماد استقامت ایران و ایرانیان است تصریح کرد: برای اولین بار شعاری فرهنگی بر فراز بام ایران به لطف هیات کوهنوردی شهرستان طبس به احتزاز در آمد.
وی افزود: شعار، “پیشرفت کشور در گرو تعلیم و تربیت”، برگرفته از طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش را به نمایندگی کلیه فرهنگیان کشور در یک حرکت خودجوش بر بام ایران به نمایش گذاشتم که البته برای این اقدام با هیچ سازمان و ارگانی هماهنگ نشده بود و کاملا به صورت خود جوش، با هماهنگی و همکاری هیات کوهنوردی شهرستان طبس صورت گرفت.
طالبی‌مقدم، قله را به بالاترین سطح تلاش و موفقیت تشبیه کرد و گفت: بی‌شک پیشرفت کشور تنها در گرو تعلیم و تربیت است و برای داشتن آینده‌ای پویا باید بر آموزش و پرورش تکیه کرد.
وی ادامه داد: بنده به نقش زیربنایی تعلیم و تربیت اعتقاد راسخ دارم و برای اینکه همه مردم کشورم به اهمیت این موضوع بیش از پیش پی ببرند با هدف احتزاز این شعار قله دماوند را صعود کردم.

خبرنگار: شهره باقری

2 پاسخ به “پیشرفت کشور در گرو تعلیم و تربیت”

  1. تبریک فراوان دارم خدمت دوست و همکار عزیزم جناب آقای طالبی مقدم که مثل همیشه ثابت کرد با تلاش و پشتکاری جدی و با اراده ای قوی و عزمی راسخ میتوان قله های پیشرفت را یکی پس از دیگری طی نمود و بدین وسیله امید را جایگزین ناامیدی کرد و جامعه ای فعال، پویا و قدرتمند داشت. پیشرفت روز افزون را برایت آرزومندم.
    دوست تو: میثم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *