تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 فوریه 2022 - 12:43
کد خبر : 28809

کسری نقدینگی یکی از چالش های بزرگ پیش روی سازمان تامین اجتماعی

کسری نقدینگی یکی از چالش های بزرگ پیش روی سازمان تامین اجتماعی

به گزارش دنیای اسرار:مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان اصفهان با توجه به اینکه کسری نیروی انسانی یکی از چالش های این سازمان است، گفت:صندوق بازنشستگی مشکل اساسی دارد و دولت به عنوان متولی باید نگاه ویژه به این حوزه داشته باشد، مشکل تأمین اجتماعی در مقایسه با سایر صندوق‌ها این است که تأمین اجتماعی از

به گزارش دنیای اسرار:مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان اصفهان با توجه به اینکه کسری نیروی انسانی یکی از چالش های این سازمان است، گفت:صندوق بازنشستگی مشکل اساسی دارد و دولت به عنوان متولی باید نگاه ویژه به این حوزه داشته باشد، مشکل تأمین اجتماعی در مقایسه با سایر صندوق‌ها این است که تأمین اجتماعی از دولت اعتبار کمکی نمی‌گیرد.

محسن ریاضی با اشاره به اینکه دولت و مجلس در بودجه سال آینده هیچ اعتبار مالی برای سازمان تأمین اجتماعی در نظر نگرفتند، اظهار داشت: دولت باید به این صندوق برای انجام تعهدات سازمانی خود کمک کند زیرا تأمین اجتماعی حتی یک روز نمی‌تواند پرداخت‌ها را که شامل مستمری‌ها و هزینه‌های درمانی است عقب بی اندازد و تبعات امنیتی دارد.

وی در ادامه افزود: فعالیت تأمین اجتماعی استان به لحاظ منابع و مصارف پرداخت مستمری، هزینه‌های خدمات درمانی و بیمه‌ای ۸ تا ۱۰ درصد عملکرد سازمان کشوری را دارد.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه ذهنیتی در کشور وجود دارد که سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان پولدار است درحالی این امر تا یکی دو دهه پیش موضوعیت داشت اما در شرایط کنونی هیچ صحت ندارد تصریح کرد: ۳هزارمیلیارد ریال بیمه بیکاری و ۱۱ هزار میلیارد ریال هزینه‌های درمان در استان اصفهان و هزینه‌های جاری اداره و پرسنل در ۴۴ شعبه به ۲ هزار میلیارد ریال بوده است. و در مجموع مصارف این نهاد در استان در بازه هشت ماه امسال ۱۳۹ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه ۱۴۲۰ تأمین اجتماعی که پاسخگوی سوالات و شکایات مردمی است خاطر نشان کرد: در ابتدای سال جاری طرح ۳۰۷۰ در سازمان تأمین اجتماعی استان راه اندازی شد که امکان ارائه خدمات غیر حضوری این سازمان را فراهم می‌کند و ۳۰ خدمات را برای ۷۰ درصد افراد تحت پوشش این سازمان را شامل می‌شود که سبب کاهش ۵۰ درصد مراجعات به شعب تأمین اجتماعی گردید.

ریاضی در ادامه با توجه به اینکه تأمین اجتماعی ۵۰ درصد حق بیمه تکمیلی بازنشستگان را تقبل کرد افزود: بازنشستگان بخشی از جامعه هدف ما هستند که به دلیل شرایط سنی و جسمی موضوع درمان آنها اهمیت بسیاری دارد که از ابتدای دهه ۹۰ بیمه تکمیلی آنان مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بدهی برخی شرکت‌ها به تأمین اجتماعی اصفهان به ۲۵۰ میلیارد تومان می‌رسد ابزار داشت: علاوه بر بیمه زنان خانه دار، توافقنامه‌ای با امور دانشجویی وزارت علوم امضا شد که گسترش بیمه‌ای را داشته باشیم که بر اساس آن دانشجویان می‌توانند خود را بیمه کنند.

خبرنگار: مهتاب خیری

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.