تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۰
کد خبر : 40200

قربانیان خشونت

قربانیان خشونت

      شاخصه‌های رفتاری بسیاری از افراد باعث می‌شود؛ تا بعضی دیگر قربانی خشونت شوند . به گزارش دنیای اسرار:خشونت فعلی است، که در قالب پرخاشگریِ کلامی، بدنی ،جنسی،رفتاری و ….به واسطه خشم درونی افراد بروز می‌کند. و می‌تواند باعث ایجاد اثرات جبران ناپذیری بر روان افراد شود. فرد خشونت دیده حس بی‌پناهی، بی‌ثباتی،

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

شاخصه‌های رفتاری بسیاری از افراد باعث می‌شود؛ تا بعضی دیگر قربانی خشونت شوند .

به گزارش دنیای اسرار:خشونت فعلی است، که در قالب پرخاشگریِ کلامی، بدنی ،جنسی،رفتاری و ….به واسطه خشم درونی افراد بروز می‌کند. و می‌تواند باعث ایجاد اثرات جبران ناپذیری بر روان افراد شود. فرد خشونت دیده حس بی‌پناهی، بی‌ثباتی، عدم امنیت و رنجش را تجربه می‌کند. قربانی خشونت بودن ممکن است، در ساختار شخصیتی او تغییراتی ایجاد کند،که هیچ زمان نتواند عزت نفس و اعتماد به نفس مورد نیاز رادرخود تجربه کند. چه بسیار قربانیانی که تلافی جویانه، دیگری را مورد خشونت قرار می‌دهندو این رنج مضاعف را بر سر ضعیف‌تر از خود می‌کوبند. که بسیار دیده‌ایم خشونت دیدگان دیروز، پرخاشگران امروز شده‌اند. و این چرخه معیوب را ادامه داده‌اند .قطعا ادامه این چرخه به نظام سلامت روان افراد جامعه آسیب می رساند.با توجه به اهمیت مسئله بسیاری از سازمان‌ها نهادها و حتی فعالین حقوق بشر و جوامع مختلف در سراسر جهان در تلاشند تا در روز ۲۵ ژوئن که روز جهانی قربانیان خشونت است را بهانه‌ای قرار دهند تا تلاش‌ها و فعالیت‌هایی در جهت حمایت از قربانیان خشونت و ترویج اقداماتی برای جلوگیری از خشونت مضاعف صورت دهند.

در میان اقشار مختلف جامعه که قربانیان خشونت هستند، کودکان کار و خیابان ملموس‌ترین قربانیان خشونت هستند.کودکانی که در اکثر موارد علی رغم میل باطنی به کار گمارده می‌شوند و تحت سیطره نام دهن پرکن آسیب اجتماعی، فقر و مافیا له می‌شوند. کودکان کار در معرض انواع خشونت‌ها هستند و گاهی همزمان چندین خشونت را با هم تجربه می‌کنند .روز جهانی قربانی خشونت شاید فرصتی باشد تا افراد از انواع خشونت‌ها آگاهی یابند و به حمایت از قربانیان خشونت بپردازند. یا اگر در چرخه معیوب خشونت وارد شده‌اند تا برایشان نهادینه نشده است، خارج شوند. قطعاً آموزش، فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ درست رفتاری از سوی تمام سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی باعث کاهش روزافزون قربانیان خشونت می‌شود.در این راستا «انجمن همراهان مهر آنا» با شناسایی و ارزیابی دقیق و کارشناسانه جامعه هدف خود که کودکان و نوجوانان فاقد سرپرست مناسب یا آسیب دیده یا در معرض آسیب و یا به نوعی کم برخوردار از بهزیستی هستند.

تلاش می‌کند مداخلات به هنگام و آموزش‌های لازم و پیگیری‌های موثر در این زمینه داشته باشد .این فعالیت‌ها توسط تیم متخصص سلامت روان تیم آموزشی و تیم مددکاری «انجمن همراهان مهر آنا»انجام می‌گیرد.

زهرا شایانفر ، کارشناس ارشد مشاوره خانواده با تخصص کودک ونوجوان

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

املاک یاسان برق اصفهان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان