تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 28 می 2020 - 10:42
کد خبر : 18156

فرآیند تکمیل اطلاعات متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن شروع شد

فرآیند تکمیل اطلاعات متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن شروع شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد: ثبتنام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن که در مرحله اول تایید و پیامک برای آنها ارسال شدهاست جهت تکمیل پرونده به دفاتر منتخب پیشخوان دولت در شهرهای جدید استان مراجعه کنند. به گزارش دنیای اسرار؛ علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه از

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد: ثبتنام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن که در مرحله اول تایید و پیامک برای آنها ارسال شدهاست جهت تکمیل پرونده به دفاتر منتخب پیشخوان دولت در شهرهای جدید استان مراجعه کنند.

به گزارش دنیای اسرار؛ علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه از آذر تا بهمن ماه‌ سال گذشته ۲۴ هزار و ۷۹۲ نفر برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که هفت هزار نفر این افراد از بهارستان، ۹ هزار و ۵۰۰ نفر از فولاد شهر، هزار و ۵۰۰ نفر از شهر جدید مجلسی و هفت هزار نفر از سایر نقاط استان بوده‌اند. تاکید کرد: متقاضیان مورد تایید مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن نیز تا پایان خرداد ماه معرفی می‌شوند.

وی افزود: پس از پالایش متقاضیان ۱۳ هزار و ۲۷۴ نفر انتخاب شدند که این افراد هرگز از خانه‌های دولتی استفاده نکرده‌اند. متقاضیان تایید شده مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن که به هر دلیلی مدارک مورد نیاز  را تحویل نداده و یا در سامانه طرح اقدام ملی مسکن بارگذاری ننموده اند، تا اطلاع ثانوی و بعد از دریافت پیامک از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن، می توانند با مراجعه به بخش ” پیگیری درخواست” در این سامانه نسبت به این امر اقدام نمایند.

وی تاکیید کرد: زمان مراجعه هر متقاضی جهت بارگذاری مدارک از طریق پیامک به ایشان اعلام می شود و لازم است متقاضیان صرفاً مطابق با زمان اعلام شده به سامانه مراجعه نموده و اقدام به بارگذاری مدارک نمایند.

مدیرکل را و شهرسازی استان در خصوص تکمیل فرآیند ثبت نام در طرح اقدام ملی اذعان داشت:  متقاضیان واجد شرایط مرحله اول در ابتدا افتتاح حساب کرده و پس از دریافت پیامک به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و اطلاعات خود را تکمیل کنند. این افراد پس از تایید و معرفی به بانک برای شروع ساخت مساکن می بایست حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان واریز نمایند و مابقی هزینه به مرور و متناسب با پیشرفت طرح، از آنان اخذ می‌شود. وی همچنین تاکید کرد: این هزینه برای اجرای طرح بوده و فعلاً هزینه زمین گرفته نمی‌شود.

 قاری قرآن با اشاره به اینکه واحدهای طرح اقدام ملی مسکن بین ۸۰ تا ۱۰۰ متر هستند گفت: هر متقاضی با توجه به توان مالی که دارد بعد از اینکه ساخت مسکن به مرحله سفت کای رسید می‌تواند متراژ واحد خود را تعیین کند.

وی افزود: پیش بینی هزینه ساخت این واحدها برای هر متر سه میلیون تومان است، و متقاضیان برای این واحدها مبلغی نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان نیاز دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه عنوان کرد: ۴۰ هزار نفر در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن در استان اصفهان ثبت نام کرده‌اند که پیش بینی شده است ۱۰ هزار نفر از این افراد واجد شرایط باشند و اکنون در حال بررسی زمین‌هایی برای ساخت منازل مسکونی برای این دسته از متقاضیان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: تمامی متقاضیان ثبت نام شده در مرحله دوم ثبت نام و نیز افرادی که به دلیل شرایط فاصله گذاری اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا در فاز دوم صرفاً کدملی خود را به سامانه پیامکی طرح اقدام ملی مسکن ارسال نموده اند، برای ثبت نام و بارگذاری مدارک از روز سه شنبه مورخ ۱۳/۰۳/۱۳۹۹ تا اطلاع ثانوی، می توانند با مراجعه به بخش “پیگیری درخواست” در سامانه طرح اقدام ملی مسکن نسبت به تکمیل اطلاعاتِ ثبت نام اقدام نمایند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.