مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از افتتاح قطعات یک و ۲ آزادراه کنارگذر شرق اصفهان تا چند روز آینده خبرداد.
به گزارش دنیای اسرار، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: آئین افتتاح پروژه کنارگذر شرق اصفهان روز پنج شنبه ۲۹ آبان ماه با حضور “رئیس جمهور” بصورت ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه موضوع راه با توجه به نقش و اهمیت آن در رشد و توسعه، همواره مورد توجه ویژه دولت‌ بوده اذعان داشت: بهبود وضعیت راه‌ها و گسترش مسیر‌های ارتباطی در استان اصفهان به عنوان شاهراه ارتباطی کشور می‌تواند تضمین کننده مناسبات اقتصادی و تجاری بخش گسترده‌ای از کشور باشد.
کنارگذر شرق اصفهان، شریانی مهم که ترافیک و آلودگی هوا را کاهش می‌دهد
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص تکمیل این کنارگذر گفت: ورود روزانه حدود ۸۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای تهران، کاشان، نطنز، قم و دلیجان به اصفهان، بار سنگین ترافیک به شمال این کلانشهر تحمیل می کند که به لطف خدا این معضل با بهره‌برداری آزاد راه کنار گذر شرق اصفهان مرتفع می شود.
وی افزود: این آزادراه، با قطع جاده اصفهان- اردستان و عبور به سمت بزرگراه اصفهان – نایین در غرب و سپس منطقه باغ رضوان به سمت جنوب می‌رود و پس از آن با عبور از کنار شهر جدید بهارستان و گردنه لاشتر به آزادراه اصفهان- شیراز متصل می‌شود.
قاری‌قرآن با بیان اینکه این آزادراه از نظر اجرایی به ۳ قطعه مجزا تفکیک شده است، توضیح داد: قطعه اول به مساحت بیش از ۲۹ کیلومتر از آزاد راه اصفهان-کاشان منشعب شده و به جاده اصفهان- اردستان ختم می شود، قطعه دوم نیز از کیلومتر ۲۹ تا ۶۳، مساحت بالغ بر ۳۴ کیلومتر را در بر گرفته که از جاده اردستان شروع می شود و تا جاده نایین-اصفهان ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: قطعات یک و ۲ با مشارکت صندوق بازنشستگی در سال ۹۵ با مبلغ اولیه سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال آغاز شد که در مجموع به طول ۶۳ کیلومتر تکمیل شده و به‌زودی افتتاح می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان کرد: قرارداد مشارکت قطعه سوم به طول ۳۰ کیلومتر با بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در دیماه سال ۹۸ با سازمان همیاری شهرداری‌های استان اصفهان مبادله شده است.
او گفت: تعداد ابنیه قطعه سوم به دلیل نزدیکی به مناطق شهری، کشاورزی و صنعتی از بقیه قطعات بیشتر است و تقاطع بزرگ با راه‌آهن اصفهان، زاینده‌رود و شهر جدید بهارستان در این قطعه وجود دارد.
مسیر اصفهان- تهران کوتاه شد.
علیرضا قاری‌قرآن گفت: کنارگذر شرق اصفهان شریانی مهم برای ارتباط هر چه بهتر و سریع‌تر ترافیک جنوب به جاده‌های منتهی به مرکز و شمال کشور به شمار می‌آید لذا با بهره‌برداری این کنارگذر مسیر استان‌های جنوبی و همچنین بخش جنوبی استان اصفهان به تهران ۵۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.
او ادامه داد: راه‌های استان به عنوان چهارراه حمل‌ونقل کشور و ارتباط با شمال به جنوب و شرق به غرب از اهمیت و تردد بالایی برخوردار است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: با تکمیل و احداث طرح‌های آزادراهی، ضمن کاهش هزینه و زمان سفر، آلایندگی‌های زیست محیطی و مصرف سوخت نیز کاهش یافته و وضعیت ایمن و روان‌تری در این بخش از کریدور‌های ترانزیتی ایجاد خواهد شد.
گفتنی است: استان اصفهان دارای ۱۱ هزارو ۵۰۰ کیلومتر راه می‌باشد که به لحاظ موقعیت خاص آن در مرکز و بعنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را در کشور داراست. همچنین این استان با ۲۵ هزار کیلومتر راه همسنگ، بیشترین درصد آزادراه و بزرگراه کشور را دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *