رئیس شورای فرهنگی مخابرات منطقه اصفهان در جلسه برنامه ریزی هیئت حضرت سید الشهداء(ع) این مجموعه، با اعلام این مطلب گفت: باید با برنامه ریزی منسجم و منظم در فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی هیأت، گام برداشت.

به گزارش  دنیای اسرار،حجت الاسلام والمسلمین محمد کیانی در این جلسه که با حضور اعضای شورای هیئت حضرت سید الشهدا(علیه السلام) کارکنان مخابرات منطقه اصفهان برگزار شد؛ با اشاره به کارکردهای فرهنگی اجتماعی هیئات مذهبی در شرایط فعلی، اظهار کرد: بیشتر مردم، هیأت‌های مذهبی را فقط به عنوان هیأت‌های عزاداری می‌شناسند اما شیوع کرونا باعث شد نقش اجتماعی آن ها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و نمونه های آن را می توان در توزیع کمک های مؤمنانه و فعالیت‌های جهادی و حتی ضد عفونی کردن معابر مشاهده کرد.

وی افزود: پویایی و به روز بودن شرط تداوم و اثربخشی برنامه های فرهنگی است، بنابراین هیأت مذهبی مخابرات نیز باید برنامه‌های خود را با زمان حاضر تنظیم نماید.

مشاور فرهنگی مدیر منطقه در رابطه با برگزاری مراسمات مذهبی در ساعات اداری گفت: طبق نظر رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید فقط برگزاری نماز جماعت آن هم به مدت حداکثر ٢٠ دقیقه شرعاً جایز است؛ بنابراین برگزاری هرگونه برنامه مذهبی دیگر در ساعات اداری اشکال شرعی دارد مگر اینکه با مجوز شرکت مخابرات انجام شود و همچنین هرگونه هزینه‌کرد اداری بدون مجوز خاص در این زمینه شرعاً امکان پذیر نمی‌باشد و باید هیأت مذهبی به دنبال ایجاد شورای پشتیبانی در این زمینه باشد.

مسئول اجرایی هیأت مذهبی مخابرات نیز با تشریح مصوبات این جلسه گفت: در این جلسه مقرر شد طرح کمک های مومنانه در قالب توزیع مایحتاج ضروری خانواده ها برای اقشار آسیب پذیر مخابرات منطقه اصفهان توسط این هیئت پیگیری و انجام شود.

محسن زائری افزود: بررسی راه های تعامل بیشتر پرسنل مخابرات با هیئت، ایجاد گروه در پیام‌رسان ایرانی ایتا در فضای مجازی، جذب مشارکت حداکثری همکاران و خانواده‌ی گرامی آنها در برنامه های فرهنگی و مذهبی هیأت در فضای حقیقی و مجازی، شناسایی و اعزام افراد زیارت اولی به مشهد مقدس با تعامل با آستان قدس رضوی و تشکیل شورای پشتیبانی منسجم جهت پشتیبانی مالی جهت برگزاری برنامه های هیئت قبل یا بعد از ساعت اداری از دیگر مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است در این جلسه اعضای شورای هیئت حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) به بحث و تبادل نظر در مورد مسائل پیش رو در شرایط کرونایی پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *