به گزارش دنیای اسرار:دریافت اطلاعات خودکار تجهیزات رویت پذیر شده برای تشخیص و ثبت رکورد خاموشی یکی از چشم اندازهای دیرینه در شرکت‌های توزیع برق می باشد.
به گزارش امور دیسپاچینگ و فوریت های برق شرکت توزیع برق استان اصفهان با عنایات خداوند متعال و تلاش و پیگیری همکاران حوزه‌های دیسپاچینگ ، حراست، دفتر فاوا، لوازم اندازه گیری و پیمانکار پروژه (شرکت پردیسان) این آرزوی دیرینه به واقعیت تبدیل شد و در ساعت ۱۷:۳۱ روز یکشنبه شانزدهم آذرماه اولین رکورد خاموشی به صورت کاملا مکانیزه و هوشمند از کنتورهای فهام دریافت و پس از پردازش به صورت یک رکورد خاموشی در تبلت عملیات اردستان ثبت گردید.مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت های برق این شرکت گفت : این رخداد از نظر فنی فرآیند منحصربه‌فرد و مختص به استان اصفهان بوده و برای اولین بار در سطح کشور به وقوع پیوسته است .مورد دیگری که همزمان با این فرآیند هوشمند ایجاد شد، ثبت خودکار حادثه مربوط به مشکلات ولتاژی می باشد که مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته از نوزدهم آدرماه اجرایی خواهد شد. در این فرآیند خاموشی و یا مشکلات ولتاژی از کنتور های فهام دریافت شده و به عنوان یک رویداد مشکل ولتاژ شبکه در سامانه هما ثبت می گردد. با توجه به اطلاعات دریافت شده از منابع دیگر مانند نرم افزارهای مشترک ۳۶۰ و GIS و همچنین پردازش های صورت گرفته، این فرآیند هوشمند نزدیک ترین خودرو به محل اعلام شده را در نظر گرفته و حادثه به صورت کاملا خودکار به تبلت عملیات ارسال می گردد. کل این فرآیند از زمان تشخیص تا ارجاع به تبلت در حدود ۳۰ ثانیه می باشد . حسین شکرالهی از قابلیت‌های این سامانه به
امکان رهگیری خودرو توسط دوربان مراکز دیسپاچینگ کنترل عملیات و یا حتی مشترک ، امکان تغییر در سناریوهای ثبت ، امکان استفاده در بررسی سریع موارد در معرض سرقت و امکان ایجاد آلارم های مختلف و طبقه بندی شده این سامانه اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *