به گزارش دنیای اسرار:در سال جاری آبرسانی از آب شیرین کن مهاباد به مجتمع ۹ روستایی موغاردر استان اصفهان صورت گرفت

مدیرآبفا اردستان اعلام کرد: در سال جاری با اجرای ۷ کیلومتر خط انتقال ،  300 مترمکعب در روز آب  از  محل آب شیرین کن مهاباد به مجتمع ۹ روستای موغار انتقال می یابد .

رضا دهقانی افزود: روزانه ۱۵۰۰متر مکعب آب در محل آب شیرین کن مهاباد تولید می شود که علاوه بر رفع نیاز آب شرب مردم مهاباد روزانه ۳۰۰ مترمکعب آن به مخزن ۵۰۰ مترمکعبی موغارانتقال می یابد تا از این طریق آب سالم و پایدار مشترکین این مجتمع تامین شود.

وی جمعیت مجتمع روستایی موغار را ۲هزار و ۶۰۰ نفر اعلام کرد و تصریح نمود:آب شرب روستاییان در مجتمع موغار از طریق منابع محلی مانند چاه تامین می شد که متاسفانه به دلیل EC بالا آب چاهها شور می باشد که خوشبختانه با راه اندازی آب شیرین کن مهاباد  و اجرای خط انتقال  مردم این مجتمع هم از آب شرب سالم و شیرین بهره مند شدند.

وی درادامه پیرامون اجرای طرح ۱۰۰-۳۰۰ در منطقه اردستان گفت: در این طرح مقرر گردید آبرسانی به مجتمع  6 روستایی سرهنگچه  انجام شود بطوریکه پس از  اجرای ۲۵ کیلومتر خط انتقال بیش از ۳۰۰ خانوار در این روستاها   از آب شرب سالم و بهداشتی به صورت پایدار بهره مند شوند.

دهقانی به اصلاح شبکه فرسوده آب دربرخی از  روستاهای اردستان پرداخت و عنوان کرد:بدنبال اجرای  طرح ۳۰۰-۱۰۰ در منطقه اردستان  مقرر گردید شبکه فرسوده آب در روستاهای جنبه و مکان،کهنگ، تلک آباد به طول ۱۶ کیلومتر  اصلاح و بازسازی شود  که تا کنون این پروژه پیشرفت ۳۰ درصدی داشته است

مدیر آبفا اردستان افزود: هم اکنون میزان هدر رفت آب در این روستاها ۳۶ درصد می باشد که پیش بینی می شود با اصلاح و بازسازی شبکه فرسوده آب این رقم به ۲۴ درصد کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *