مدیرکل گمرکات استان اصفهان خبر داد:
افزایش ۶ برابری در آمد گمرکات استان اصفهان
به گزارش دنیای اسرار:دکتر رسول کوهستانی پزوه مدیرکل گمرکات استان اصفهان بیان داشت : در فروردین۱۴۰۰ درآمد کسب شده توسط گمرکات استان اصفهان ۹۴۴ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۶ برابر رشد داشته است .
مدیر کل گمرکات استان اصفهان اذعان داشت :در یک ماهه ابتدای امسال تشریفات واردات ۱۲ هزار و ۷۰۷ تن کالا به ارزش ۷۷ میلیون و ۵۳۹ هزار دلار در گمرکات استان اصفهان انجام پذیرفته است که در مقایسه با سال قبل ، از حیث وزن ۸۰ درصد واز لحاظ ارزش ۴۰۸ درصد رشد داشته است و درادامه گفت : در مقایسه فروردین سال ۱۴۰۰ با ۱۳۹۸ از حیث وزن ۱۷۶ درصد و از لحاظ ارزش ۱۰۸ درصد رشد داشته ایم .
وی با اشاره تعطیل پذیر نبودن گمرکات استان در ایام نوروز و شیوع ویروس کرونا بیان داشت : عمده محصولات وارداتی گمرکات استان اصفهان مواد اولیه ، واسطه ای و خطوط تولید؛ واحدهای تولیدی بوده است و اذعان داشت : کارکنان گمرکات استان به صورت کشیک در ایام تعطیلات نوروز حضور داشتند وپس تعطیلات نوروز با حضور کامل مدیران و معاونین و اعمال شیف بندی مناسب جهت رعایت پروتکلهای بهداشتی ، خدمت رسانی به واحد تولیدی ، صادرکنندگان وبازرگانان درگمرکات استان و ارزیابی در واحدهای تولیدی و انبارهای اختصاصی و حتی در خارج از وقت اداری در حال انجام بوده است .
مدیرکل گمرکات استان اصفهان در خصوص فعالیت واردات گمرکات استان اصفهان به تفکیک اظهار داشت : ارزش اظهارنامه های وارداتی به گمرک اصفهان ۳۸ میلیون دلار و به وزن ۴ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث وزن ۶۳۶ و از نظر ارزش ۲۴۸ درصد رشد داشته است .
دکتر رسول کوهستانی پزوه در زمینه واردات گمرک مجتمع فولاد مبارکه گفت : در فروردین امسال تشریفات واردات ۳۷ میلیون دلار و به وزن ۷ هزار تن کالا از طریق گمرک مجتمع فولاد مبارکه انجام پذیرفته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۷۱۷ و از لحاظ ارزش ۴۷۰ درصد رشد داشته است .
وی در خصوص درآمد گمرکات استان اذعان داشت : در یک ماهه ۱۴۰۰ ، بالغ بر ۹۴۴ میلیارد و ۸۹۰ هزار ریال درآمد توسط گمرکات استان اصفهان وصول و به خزانه واریز شده است که نسبت به فروردین ۱۳۹۹ حدود ۶ برابر رشد داشته است .
مدیرکل گمرکات استان اصفهان مهمترین دلایل افزایش واردات گمرکات استان اصفهان افزایش تعداد انبارهای اختصاصی، شناسایی فعالان مجاز اقتصادی و ارائه خدمات مطلوب در کمترین زمان ممکن به واحدهای تولیدی برشمرد و بیان داشت:در حال حاضر ۳۴ باب انبار اختصاصی زیر کلید گمرک در واحدهای تولیدی استان اصفهان وجود دارد که ۱۵ درصد سهم کشور را به خود اختصاص داده است همچنین تعداد فعالان مجاز اقتصادی در حال حاضر ۲۹ شرکت می باشند که سهم۸ درصدی از کشور در استان اصفهان می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *