در دو ماهه ابتدایی امسال، رقمی حدود یک میلیارد و ۳۰۰میلیون مترمکعب گاز طبیعی تحویل بخش نیروگاهی استان شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۳۶میلیون متر مکعب افزایش داشته است.

به گزارش دنیای اسرار، سید مصطفی علوی مدیرعامل این شرکت، گفت: از مجموع یک میلیارد و ۳۰۰میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف شده در بخش نیروگاهی، حدود ۶۲۴ میلیون مترمکعب در فروردین ماه و مابقی در اردیبهشت امسال تحویل ۵ نیروگاه تولید برق در سطح استان شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، بیان داشت: سال گذشته بیش از ۶ میلیارد و ۴۹۴ میلیون متر مکعب گاز بدون محدودیت و به صورت مستمر به نیروگاه های مولد برق واگذار گردید تا هیچ نیروگاهی از سوخت مازوت استفاده نکند.

مهندس علوی، افزایش سهم نیروگاه‌ها از گاز طبیعی را موجب کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، مشارکت مستقیم در توسعه پایدار و از مسئولیت های اجتماعی این شرکت عنوان کرد و گفت: مصرف کنندگان انرژی در دو بخش گاز و برق نیز می توانند با صرفه جویی، سهم بزرگی در بهره مندی صنایع و واحدهای تولیدی صنعتی از انرژی را فراهم کنند.

وی، افزود: مجموع گاز مصرفی استان در تمام بخش های مصرفی طی دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، حدود ۳ میلیارد و ۵۵۹ میلیون مترمکعب بوده که حدود یک میلیارد و ۲۵۲میلیون متر مکعب آن در بخش نیروگاهی و برای تولید برق مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در ادامه با تاکید بر مصرف بهینه گاز افزود: گاز طبیعی یک سوخت پاک، ایمن و استراتژیک در کشور است که نیازمند مدیریت مصرف بوده و در صورت همکاری و اعمال تدابیر صحیح مشترکین خانگی و تجاری و صاحبان صنایع، در جهت مصرف بهینه گاز و استفاده از دستگاه های گازسوز با راندمان بالا، می توان بخش عظیمی از این انرژی ارزشمند را که ۷۰ درصد سبد سوخت کشور را شامل می شود و از طرفی به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور به شمار می رود حفظ و نگهداری نموده و نسل های آینده از آن بهره مند گردند.

وی، با تاکید بر اینکه مشترکین استان در بخش های مختلف خانگی،تجاری و صنعتی حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار مشترک می باشند از آنها خواست تا علاوه بر مصرف بهینه گاز و رعایت مسائل ایمنی در پرداخت گازبهاء در موعد مقرر اقدام تا شرکت را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *