به گزارش دنیا ی اسرار: ابوالقاسم عسکری سرپرست این شرکت، در این خصوص، گفت: این نیروگاه خورشیدی با هزینه ی بیش از ۵/۵ میلیارد ریال احداث گردیده، که از تعداد۵۶ پنل ۵۴۰  وات تشکیل است.

مهندس عسکری،افزود:  تولید برق این نیروگاه با خط اختصاصی به دو فیدر شبکه توزیع برق شهری متصل شده و برق تولیدی این مجموعه  علاوه بر تامین برق اضطراری اداره گاز منطقه پنج،‌ بخشی از نیاز برق شهری منطقه را نیز تامین می کند.

وی، با تاکید بر جایگزینی انرژی های تجدیدپذیر، افزود: شرکت گاز علی رغم اینکه خود توزیع کننده بزرگترین منبع انرژی استان است، در راستای استفاده از انرژی های تجدید پذیر و پاک عزم جدی دارد که  طرح احداث نیروگاه های خورشیدی را در ساختمان ها  و ادارات گازرسانی استان که شرایط احداث پنل تولید برق خورشیدی  را داشته باشند، اجرایی نماید.

سرپرست شرکت گاز استان اصفهان، ادامه داد:  در راستای استراتژی ها و اهداف تعیین شده بهینه سازی مصرف گاز، سال گذشته بالغ بر ۴ هزار و ۳۴۴ واحد موتورخانه مجتمع های مسکونی، اداری، تجاری و سیستم های گرمایشی ۱۲۰۰ فضای آموزشی بهینه سازی گردیدکه این اقدامات منجر به کاهش ۳۰ درصدی مصرف گاز در واحدهای موتورخانه بهینه سازی شده است.

مهندس عسکری، با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه مدیریت انرژی تحت آخرین ویرایش استاندارد بین المللی ایزو ۵۰۰۰۱  و همچنین  مجهز نمودن تعداد قابل توجهی از ادارات گازرسانی استان به آبگرمکن های خورشیدی گردیده است.

منصور شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان، باتشکر و قدردانی از اقدامات موثر شرکت گاز استان اصفهان در جهت استفاده بهینه از انرژی  بویژه بهینه سازی بیش از ۴هزار واحد موتورخانه در سطح استان، گفت: شرکت گازاستان اصفهان، پیشرو در احداث نیروگاه خورشیدی و استفاده از انرژ ی های تجدید پذیر است.

مهندس شیشه فروش، با اشاره به حدود۲هزار مگاوات، کمبود برق درسطح استان، بیان داشت: ظرفیت های مناسبی در استان برای ایجاد نیروگاه خورشیدی وجود دارد و خوشبختانه علی رغم اینکه نیاز استان در مصرف انرژی بالا است، این استان همواره در زمینه ی صرفه جویی رتبه اول را داشته به طوری که سال گذشته ۳۶ هزار کیلو وات صرفه جویی برق داشتیم.