تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۴
کد خبر : 34805

صاحبان مشاغل اصفهانی‌ به سهم خود مالیات نمی‌دهند

صاحبان مشاغل اصفهانی‌ به سهم خود مالیات نمی‌دهند

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: این یک واقعیت است که مشاغل ما به پرداخت مالیات عادت ندارند، در حالی که سهم ۵.۷ درصدی دارند و به نسبت سهم خود مالیات نمی‌دهند. صاحبان مشاغل اصفهانی‌ به سهم خود مالیات نمی‌دهند به گزارش  دنیای اسرار، عباس مزیکی مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با حضور در صحن

Print Friendly, PDF & Email

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: این یک واقعیت است که مشاغل ما به پرداخت مالیات عادت ندارند، در حالی که سهم ۵.۷ درصدی دارند و به نسبت سهم خود مالیات نمی‌دهند.

صاحبان مشاغل اصفهانی‌ به سهم خود مالیات نمی‌دهند
به گزارش  دنیای اسرار، عباس مزیکی مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با حضور در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: مالیات نقش‌های موثری دارد که فقط یکی از آن‌ها تأمین درآمد است، این مقوله در رفتارهای اقتصادی موثر و به نوعی تنظیم‌گر است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در هفته امور مالیاتی به دنبال توسعه فرهنگ مالیات هستیم. این یک واقعیت است که مشاغل ما به پرداخت مالیات عادت ندارند، در حالی که سهم ۵.۷ درصدی دارند و به نسبت سهم خود مالیات نمی‌دهند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: در یکی دو سال اخیر که به سمت شفافیت پیش رفته‌ایم این اصل را در دستور کار قرار داده‌ایم. در ارزش افزوده، حساب، گردش پز، گردش بانکی این موضوع مورد توجه قرار داشته است در حالی که نظام مالیاتی ما همیشه متهم بوده است.

وی با بیان اینکه بحث این است که مالیات را عادلانه بگیرید، دریافت عادلانه نیز بدون اطلاع از داده‌ها امکان پذیر نیست، گفت: زمانی که فعالیت‌ها شفاف نبود و حجم آن را کم می‌گرفتیم حساسیت در ضریب سود وجود نداشت اما امروز که شفافیت پررنگ‌تر است این حساسیت نیز بیشتر شده است. در هر صورت معتقدیم که باید به سمت و سوی شفافیت گام برداریم.

مزیکی با اشاره به تغییر و تحولات سال‌های اخیر در نظام مالیاتی گفت: نظام به این نتیجه رسیده که پایدارترین و سالم‌ترین درآمد مالیات است و این موضوع در مدیریت شهری نیز اثر دارد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که رقم بیشتری برای مدیریت شهری وصول کنیم تا بسترهایی که برای توسعه شهر فراهم است به سرانجام برسد و همه مردم از منافع آن بهره‌مند شوند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: سال ۱۴۰۰، ۴۵۰ هزار میلیارد تومان سهمیه وصولی داریم و امسال به ۷۴۸ هزار میلیارد تومان در بودجه رسیده است. با روش‌های سنتی به این عدد نمی‌رسیم و با ایجاد فشار به کسب و کارها محقق نمی‌شود، بنابراین باید به دنبال فرارهای مالیاتی بگردیم.

وی با بیان اینکه هدف این است که به دنبال دانه درشت‌هایی که در چتر مالیاتی نبوده‌اند برویم، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰، ۳۲۹ هزار اظهارنامه مالیاتی دریافت کردیم که ۱۲۰ هزار پرونده نسبت به سال قبل بیشتر شده بود. خرداد امسال نیز ۴۶ هزار پرونده به پرونده‌های موجود اضافه شده است، این نتیجه قانون ساماندهی حساب و دستگاه‌های پز است.

مزیکی افزود: در حوزه شهر اگر به مردم اطلاعات لازم داده شود که دریافت‌های مالیاتی در کجا مصرف می‌شود در دریافت مالیات از سوی مردم می‌توانیم موفق‌تر باشیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات واصله در استان اصفهان داشتیم، گفت: ۱۰ درصد این مبلغ به وزارت کشور داده می‌شود و ۹۰ درصد آن در استان مصرف می‌شود. سوال من این است که آیا وزارت کشور این میزان را به اصفهان بازگردانده است؟ معتقدیم که باید به دنبال این حق و حقوق برویم.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان اظهار کرد: با توجه به اینکه تکلیف آلایندگی مشخص شده امسال می‌توانیم رشد بیشتری نسبت به سال قبل داشته باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.