تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۴
کد خبر : 34838

در مصرف برق صرفه جویی کن ۲۰برابر پاداش بگیر/کشاورزان میتوانند ۱۹ساعت برق رایگان دریافت کنند

در مصرف برق صرفه جویی کن ۲۰برابر پاداش بگیر/کشاورزان میتوانند  ۱۹ساعت برق رایگان دریافت کنند

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان  عنوان کرد: دربخش کشاورزی براساس مصوبه هیئت دولت اگر کشاورزان به مدت ۵ساعت بین ساعات ۱۳تا۱۸ بعداز ظهر برق مصرف نکنند، می‌توانند ۱۹ ساعت برق رایگان دریافت کنند. به گزارش دنیای اسرار:مهرداد دادخواه، درنشست خبری بااصحاب رسانه اظهار داشت:  شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان ۱۵ هزارکیلومتر برق رسانی  درقالب 

Print Friendly, PDF & Email

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان  عنوان کرد: دربخش کشاورزی براساس مصوبه هیئت دولت اگر کشاورزان به مدت ۵ساعت بین ساعات ۱۳تا۱۸ بعداز ظهر برق مصرف نکنند، می‌توانند ۱۹ ساعت برق رایگان دریافت کنند.

به گزارش دنیای اسرار:مهرداد دادخواه، درنشست خبری بااصحاب رسانه اظهار داشت:  شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان ۱۵ هزارکیلومتر برق رسانی  درقالب  شهر اصفهان ،کوهپایه،ورزنه،هرندوجرقویه را دارد که ۱۴ شهر۲۰دهستان و۳۸۰ روستا را پوشش دارد

دادخواه عنوان کرد:شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان حدودیک میلیون و۳۰۰ هزارمشترک داردکه ۹۷۰هزارمصارف خانگی  و۲۰۶ هزارمشترک تجاری وسایر در بخشهای صنایع وکشاورزی وعمومی هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان با اشاره به اینکه دنیا به سمت توسعه انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر رفته و لازم است ما نیز به سمت استفاده از تجهیزات و تکنولوژی‌هایی حرکت کنیم که انرژی پاک تولید می‌کنند، افزود: نیروگاه‌های فسیلی  co2 تولید می کنند و ما نمی توانیم برای ناترازی برق به فکر احداث نیروگاه باشیم.

دادخواه بااشاره به فروش ۳۰هزارانشعاب برق گفت:۷۲ درصد ازاین انشعابات خانگی و۲۲ درصد تجاری می باشد که متوسط فروش انشعاب ۳میلیون تومان است

وی اذعان داشت:مهمترین بخش مصرف برق بخش خانگی  است که وزارت نیرو برای مدیریت مصارف این بخش طرح‌های تشویقی در نظر گرفته است.سال گذشته طرح تشویقی وزارت نیرو یک کیلووات ساعت مصرف کمتر ۵۰۰ تومان پاداش بود امسال مشترکان خانگی  هر یک کیلووات ساعت مصرف کمتر ۲۰ برابر پاداش دریافت می‌کنند.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با بیان اینکه مسئله مهم صنعت برق مدیریت بار در تابستان و فصل گرما است، اظهار داشت: مصرف انرژی برق در تابستان به دلیل استفاده از سیستم‌های سرمایشی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.واصفهان در ساعات اوج بار ۶ هزار مگاوات مصرف برق دارد، که  دریک  شبانه روز ۴هزار مگاوات  برق را خودمان دراصفهان تولید میکنیم  و ۲ هزار مگاوات دیگر از شبکه سراسری تأمین می‌شود

 

وی با اشاره به اینکه  ۳ ماه  درسال ناترازی درتولید ومصرف داریم عنوان کرد:بایدکاهش  بین ۴۰ تا ۵۰ مگاوات در مصارف خانگی اصفهان مدیریت شود اگر مصارف را نتوانیم مدیریت کنیم مشکلات کمبود برق به بخش خانگی منتقل می‌شود زیرا صنعت و ادارات همکاری می‌کنند .

دادخواه خاطرنشان کرد: ما برای فروش برق به کشورهای دیگر محدودیت داریم ضمن اینکه در پیک بار مصرف، در این سه ماه سال بدلیل ۱۲ ساعت ناترازی تولید و مصرف، فروش برق انجام نمی‌شود.

دادخواه با بیان اینکه متوسط فروش برق ۱۰۰ تومان است که برهمین اساس پاداش‌ها بین ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان متفاوت خواهد بود، گفت: سال گذشته ۶۰ درصد مشترکان شهر اصفهان مشمول طرح تشویقی شدند و در مجموع ۴۶ میلیارد تومان پاداش گرفتند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان ،گفت: ۹۱ هزار مگاوات نیروگاه منصوبه در کشور داریم در حالی که سال گذشته ۸۱ هزار مگاوات بوده است ولیکن، در تابستان ۱۲ هزار مگاوات در کشور ناترازی در تولید و مصرف برق داریم و به همین علت بین ساعات ۱۱ صبح تا ۱۱شب محدودیت داریم.

 

وی افزود: باید توجه داشت که برای چهار هزار مگاوات برقی که توسط ۲ نیروگاه فسیلی در اصفهان تولید می‌شود، اکنون هوای پاکی نداریم و از این رو  باید مصرف غیر ضروری برق را درساعات غیر اوج مصرف انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان در ادامه به اجرای طرح مدیریت مصرف برق در چهار بخش صنایع، ادارات، خانگی و روشنایی معابر اشاره کرد و گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای که با صنایع صورت گرفت، قرار شده شیفت کاری ۱۱ صبح تا ۱۱شب را به شیفت شب یا یک روز کاری تعطیل، منتقل کنند.

وی افزود: صنایع به دو بخش انرژی بر و شهرک‌های صنعتی تقسیم می‌شوند که در طرح مدیریت مصرف در حال حاضر برق شهرک‌های صنعتی از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۳ شب به میزان ۷۱ مگاوات با اطلاع قبلی محدود می‌شود و باید ۹۰ درصد بار را کاهش داده و با ۱۰ درصد فعالیت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان  عنوان کرد: دربخش کشاورزی براساس مصوبه هیئت دولت اگر کشاورزان به مدت ۵ساعت بین ساعات ۱۳تا۱۸ بعداز ظهر برق مصرف نکنند، می‌توانند ۱۹ ساعت برق رایگان دریافت کنند.

 

دادخواه با اشاره به اینکه بدلیل افزایش مصارف انرژی، ادارات ملزم شدند که بین ساعات ۶ صبح تا ۱۳ ظهر تا ۴۰ درصد و پس از ساعت۱بعدازظهر، ۷۰ درصد مصارف برق را کاهش دهند، ابراز داشت: بصورت هوشمند مصارف را کنترل می‌کنیم و اگر مصارف افزایش یافت در مرحله اول اخطار و در صورت تکرار برق سازمان را قطع خواهیم کرد.

وی ادامه :خوشبختانه طرح موکول شدن ساعات اداری از ۶ صبح تا ۱۳ بعدازظهر بسیار خوب بوده است چرا که در ساعت ۱۳ بعد ازظهر صرفه جویی برق داشته ایم.

وی درخصوص مدیریت مصرف انرژی در حوزه روشنایی معابر نیز گفت: در این طرح روشنایی معابر یکی در میان اجرا می‌شود و باید ۲۵ مگاوات انرژی صرفه جویی شود که با این روش ۱۰ تا ۱۵ مگاوات صرفه جویی خواهد شد.

همچنین معاون فروش و خدمات مشترک اداره توزیع برق شهرستان اصفهان به جزئیات طرح پاداش کاهش مصرف برق مشترکان خانگی تحت عنوان ۱=۲۰ اشاره کرد و گفت: این طرح از ابتدای خرداد امسال آغاز شد و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت که بر اساس آن به ازای هر ۳۰ تا ۱۵۰ کیلووات ساعت صرفه‌جویی انرژی ۲ هزار تومان، از ۱۵۰ تا ۳۰۰ کیلووات ساعت ۱,۵۰۰ تومان و از ۳۰۰ تا ۴۵۰ کیلووات ساعت یک‌هزار تومان و از ۴۵۰ تا ۷۵۰ کیلووات ساعت صرفه جویی ۵۰۰ تومان پاداش به مشترکان تعلق می‌گیرد.

مهرداد جنتیان از تعداد ۷۱۰ هزار قبض صادر شده در اصفهان تا امروز ۱۷۱ هزار مشترک مشمول پاداش کاهش مصرف شدند.

وی با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته از طریق نرم‌افزار داده‌کاوی استخراج رمزارزها را رصد کرده و متوجه می‌شدیم که برخی مشترکین از برق شبکه برای ماینرها استفاده می‌کنند، اظهار داشت: از سه سال پیش تا سال ۱۴۰۲ در مجموع ۵هزار و ۳۳۴ دستگاه ماینر در اصفهان جمع آوری شده که کاهشی حدود ۸  هزار و ۶۷۲ کیلووات ساعت انرژی داشته است.

وی با اشاره به اینکه متخلفان ۳۵ میلیارد تومان جریمه شدند، اضافه کرد: این افراد همچنین به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.

وی درباره جمع آوری ماینرها گفت: تعداد ۵۶۶ دستگاه ماینر نیز از ابتدای سال جاری تاکنون در اصفهان توقیف شده که به کاهش ۹۵۱ کیلووات مصرف انرژی منجر شده است و متخلفان ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان جریمه شدند.

 

خبرنگار:محبوبه عزیز

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.