علی مطیع‌جهانی ، دبیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه ساختمان و عمران کیش:

کلیه تعاملات اتاق تعاون ایران در سطح بین المللی  پیاده سازی میشود

به گزارش پایگاه خبری دنیای اسرار:علی مطیع‌جهانی معاونت پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون و دبیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی  ساختمان و عمران کیش ،پارامترهای مثبت این نمایشگاه را برشمرد  و گفت: حضور ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی و ۱۵ نماینده خارجی که عمده آنها از کشورهای اروپایی بودند توانستند با به نمایش گذاشتن آخرین تولیدات خود  ارتباط خوبی را در حوزه صنعت ساختمان با منطقه آزاد کیش برقرار کرده که این ارتباط می‌تواند در حوزه خلیج فارس یک نکته استراتژیک و قابل تعمل باشد.

در این نمایشگاه چندین طرح در راستای بومی سازی در حوزه ساختمان رونمایی شد که به عنوان یکی از پارامترهای مهم نمایشگاه با توجه به شرایط تحریم مورد توجه مسئولین قرار گرفت.

معاونت پشتیبانی،برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون، ابراز داشت: ما باور داریم که فعالان صنعت ساختمان عزمی ملی دارند و در شرایط تحریم و رکود اقتصادی تمام عزم خود را جزم کردند تا با توجه به دستاوردها و تولید روز دنیا تولیداتی قابل مقایسه را ارائه دهند و طرح‌های بومی سازی به مرحله خودکفایی در کشور برسد.
وی با اشاره به حضور اتاق تعاون ایران در بخش‌های بین‌المللی چون،  عضویت اتحادیه بین‌الملل  تعاون ، عضویت اتحادیه نمایشگاه UFI، افزود: کلیه تعاملات اتاق تعاون ایران در سطح بین‌الملل پیاده‌سازی می‌شود و خوشبختانه ارتباط اتاق تعاون با دولت و مجلس بسیار قوی است‌، با توجه به حضور اتاق تعاون به عنوان عضو شورای اصلی کشور  این اتاق در بیشتر مجامع نیز حضور داشته و می‌تواند خروجی خوبی را برای  بخش تعاون در پی داشته باشد.

این مقام مسئول بزرگترین چالش صنعت ساختمان کشور را عدم حضور تولید‌کنندگان این صنعت در فعالیت‌های اقتصادی کشور دانست  و بیان داشت: خوشبختانه در این نمایشگاه فعالان صنعت ساختمان با طرح‌های بومی‌سازی و نرم‌افزارهای تخصصی خیلی فراتر از انچه که فکرش را می‌کردیم در این چند روز حضور پیدا کردند.

دبیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه ساختمان و عمران کیش اذعان داشت: بخش تعاون به عنوان رکن دوم اقتصاد ظرفیت های  بالایی داشته و می تواند فرصت مغتنمی در جهت سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *