معاون امور عمرانی استاندار سمنان:

۱۵ مورد زلزله در دامغان ثبت شد/ آماده باش کامل دستگاه‌های خدماتی

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به ثبت ۱۵ مورد زمین‌لرزه در دامغان، گفت: شهروندان بدون توجه به شایعات فضای مجازی، اخبار موثق را از منابع رسمی دریافت کنند.

به گزارش دنیای اسراربه نقل ازمهر :سمنان- منوچهر فخری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه از صبح امروز پنج‌شنبه ۱۵ مورد زلزله در دامغان احساس شده که کمترین آنها ۲.۵ و بیشترین آنها ۴.۷ ریشتر بوده است، بنابراین دستگاه‌های امدادی و خدماتی دامغان به حالت آماده‌باش هستند، ابراز داشت: مردم به شایعات منتشرشده در فضای مجازی توجه نکنند و اخبار دقیق حوادث را از ستاد مدیریت بحران استان و یا فرمانداری دامغان دنبال کنند.

وی افزود: با دستور استاندار سمنان، از لحظات اولیه تکرار زلزله در دامغان، ستاد مدیریت بحران با حضور مدیرکل مدیریت بحران و مدیران کل دستگاه‌های مرتبط در این شهرستان تشکیل‌شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بابیان اینکه اعضای ستاد بحران با حضور در مناطق زلزله‌زده دامغان، بازدید میدانی کاملی را به انجام رسانده اند، ابراز داشت: به‌منظور پیش‌بینی و آمادگی در برابر هر گونه تهدید احتمالی، تمامی دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان در سطح شهرستان دامغان در آماده‌باش کامل هستند.

فخری در ادامه تصریح کرد: هم‌اکنون مدیر کل مدیریت بحران استانداری و سرپرست جمعیت هلال احمر استان به اتفاق جمعی از مدیران مرتبط در شهرستان دامغان حضور دارند لذا درخواست می‌شود مردم ضمن رعایت خونسردی و آرامش، به‌منظور مقابله با هر گونه خطر احتمالی آمادگی کامل داشته باشند.

وی بابیان اینکه از طریق تماس تلفنی، معاون محترم وزیر کشور و رئیس ستاد مدیریت بحران در جریان این پس‌لرزه‌ها قرار گرفت و وی بر لزوم آمادگی کامل شهرستان‌های دامغان، سمنان و شاهرود و همچنین استان‌های هم‌جوار تاکید کرد، افزود: از صبح امروز تا حوالی ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه، چندین بار زلزله مناطق مختلفی از شهرستان دامغان را لرزاند که اما خوشبختانه از این ساعت به بعد زلزله‌های رخ‌داده روند کاهشی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *