تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
کد خبر : 16599

۷۰۰ اتوبوسشهر اصفهان طی تفاهم با دولت بازسازی می شود/آماده باش ۴۳روزه شهرداری اصفهان برای استقبال از نوروز

۷۰۰ اتوبوسشهر اصفهان طی تفاهم با دولت بازسازی می شود/آماده باش ۴۳روزه شهرداری اصفهان برای استقبال از نوروز

شهردار اصفهان:  ۷۰۰ اتوبوس  شهر اصفهان طی تفاهم با دولت بازسازی می شود/آماده باش ۴۳روزه شهرداری اصفهان برای استقبال از نوروز شهردار اصفهان از امضای تفاهم نامه ای با دولت برای بازسازی اتوبوس ها خبر داد و گفت: این تفاهمنامه طی دو بخش امضا شده و یک بخش باقی مانده که قرار است با شیوه

Print Friendly, PDF & Email

شهردار اصفهان: 

۷۰۰ اتوبوس  شهر اصفهان طی تفاهم با دولت بازسازی می شود/آماده باش ۴۳روزه شهرداری اصفهان برای استقبال از نوروز

شهردار اصفهان از امضای تفاهم نامه ای با دولت برای بازسازی اتوبوس ها خبر داد و گفت: این تفاهمنامه طی دو بخش امضا شده و یک بخش باقی مانده که قرار است با شیوه جدید از نظرتامین مالی ۷۰۰ اتوبوس در شهر اصفهان بازسازی شود.

به گزارش دنیای  اسرار، قدرت اله نوروزی در برنامه رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» با تبریک دهه فجر به شهروندان و به همه ملت ایران، اظهار کرد: چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را آغاز کردیم و همزمان با این ایام شهرداری اصفهان فعالیت های خوبی را شروع کرد. در حال حاضر ۲۰۰ عنوان برنامه با ۴۰۰ اجرا در سطح شهر داریم و در مناطق افتتاحیه های مختلفی خواهیم داشت که روز گذشته در منطقه ۱۰ خدمات جدیدی در خدمت مردم قرار گرفت. همچنین روز دوشنبه هفت آینده هم در منطقه ۱۲ پروژه هایی را در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

وی ادامه داد: برنامه های دهه فجر را در همه مناطق با همکاری همه اقشار دانش آموزان و سایر شهروندان اجرا می کنیم که ابتکار نویی است و می تواند موجب شادمانی همه مردم شود.  

شهردار اصفهان تصریح کرد: شهرداری اصفهان حدود یک و نیم سال پیش به صورت داوطلبانه در شانزدهمین دوره تعالی سازمانی شرکت کرد و همه زیرمجموعه شهرداری توسط ارزیابان خارج شهرداری ارزیابی شدند که این اقدام موجب شد تا شهرداری نقاط قوت و ضعف را شناسایی کرده و فرصتی برای ارتقا داشته باشد.

وی با بیان اینکه این کار برای اولین بار در کشور و توسط شهرداری اصفهان به عنوان اولین شهرداری در ایران انجام شد، اظهار کرد: شهرداری با این کار خود را در معرض قضاوت دستگاه های ارزیابی قرار داد و ادامه آن می تواند برای شهرداری مفید باشد و برای امسال هم اعلام آمادگی کردیم. همچنین در هفته جاری اولین جشنواره فرآیند تعالی سازمانی در کتابخانه مرکزی برای قدردانی از مجموعه های مشارکت کننده برگزار شد.

نوروزی با اشاره به اینکه یکشنبه شب بخش میانی تندیس تقدیس اثر استاد تناولی سرقت شد اما با تعامل همه دستگاه به ویژه نیروی انتظامی و شهرداری و همدلی که با همه ایجاد شد این اثر پیدا شد، تصریح کرد: همراهی و همدلی می تواند به راحتی توان را افزایش داده و یک مسئله را حل کند. البته این مطالبه افکار عمومی هم بود چراکه با توجه به اینکه این اثر در معرض دید همگان بود نباید این امکان از مردم گرفته شود. قرار است این اثر را مرمت کرده و با هماهنگی استاد تناولی جای مناسبی را برای نصب پیش بینی کنیم.

وی افزود: مدتی است ملاقات مردمی با شهروندان مناطق در سطح شهر داریم که ارزیابی ما از این اقدام خوب بوده است و هفته آینده در همین راستا نهمین ملاقات مردمی در منطقه ۴ برگزار می شود و با مردم این منطقه ملاقات می کنیم.

جشنواره کودک؛ برای همه کودکان ایران  

شهردار اصفهان تصریح کرد: سال گذشته توانستیم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان را دائمی کنیم و در افتتاحیه و اختتامیه هم بر این نکته تاکید کردیم که این جشنواره فقط مربوط به این ایام نیست و امری دائمی است. به همین مناسبت جمعه (فردا) فیلم «بی صدا حلزون» ویژه افراد ناشنوا در پردیس سینمایی ساحل برگزار می شود. این اولین بار است که اکران ویژه ناشنوایان داریم که این کار نوعی مناسب سازی برای همه کودکان به شمار می رود و تحقق شعار سینما برای همه کودکان است.

اتفاقات خوب ناوگان اتوبوسرانی در اصفهان

وی با اشاره به اینکه سیاست ما این است که حمل و نقل عمومی تقویت شود و اگر به مترو، حلقه حفاظتی و بازسازی اتوبوس ها فکر می کنیم به این علت است که این اقدامات، جزو زیرساخت های اصلی حمل و نقل عمومی به شمار می رود، افزود: در حوزه اتوبوسرانی از اکنون تا سال آینده اتفاقات خوبی در شهر می افتد.  

نوروزی ادامه داد: سال گذشته تعدادی اتوبوس نو خریداری و تعدادی اتوبوس در شهر اصفهان بازسازی شد. البته به علت تحریم ها، کارخانه های ساخت اتوبوس برای ساخت با مشکل مواجه اند، از همین رو سیاست ما بازسازی اتوبوس ها است. 

وی افزود: قرار بود شهر تهران به عنوان شهر پایلوت بازسازی اتوبوس ها انتخاب شود اما با توجه به اینکه شهرداری اصفهان با ۲۲۰ میلیون تومان هر اتوبوس را با کیفیت خوب بازسازی کرد، شهر اصفهان به عنوان پایلوت انتخاب شد.

شهردار اصفهان از امضای تفاهم نامه ای با دولت برای بازسازی اتوبوس ها خبر داد و گفت: این تفاهم نامه طی دو بخش امضا شده و یک بخش باقی مانده که قرار است با شیوه جدید از نظر تامین مالی ۷۰۰ اتوبوس در شهر اصفهان بازسازی شود.

وی بیان کرد: ۵ هزار تاکسی با شیوه ای که هزینه زیادی به راننده تحمیل نشود و با تسهیلات بلاعوض در شهر اصفهان نوسازی می شود. همچنین ۱۰ هزار موتور برقی به شهر اصفهان اضافه می شود تا موتورهای بنزینی را کم کنیم.

نوروزی افزود: تفاهم نامه های مربوط به اتوبوس ها بین سازمان برنامه و بودجه کشور و شهرداری امضا شده و تفاهم نامه مربوط به تاکسی ها در مرحله مذاکرات نهایی نشده است.   

وی با بیان اینکه دو هزار ایستگاه اتوبوس در شهر اصفهان داریم و هر ایستگاه می تواند مظهر زیبایی باشد، اظهار کرد: در این حین ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت گرفتیم که بخشی به زیرساخت ها و بخشی به خرید اتوبوس ها اختصاص می یابد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: در رابطه با نوسازی اتوبوس ها، با شرکت ایران خودرو دیزل برای خرید تعدادی اتوبوس گازسوز مذاکراتی داشتیم که هیئتی را در این راستا اعزام کردیم و مذاکرات انجام شد تا قبل از عید این اتوبوس ها به ناوگان اضافه کنیم.

وی افزود: ماموریتی به شهرداران مناطق دادیم که دو ایستگاه اتوبوس در هر منطقه نوسازی شود تا دو هزار ایستگاه در شأن شهر اصفهان به عنوان یک شهر گردشگری که در معرض دید همگان است و از آن انتظار دارند، ایجاد شود.  

۵۰ ایستگاه اتوبوس تا پایان سال نوسازی می شود

نوروزی گفت: این کار در حال انجام است و قبل از عید چند ایستگاه نوسازی می شود. ۲۰ ایستگاه قرار شد تا قبل از عید نوسازی شود و شب گذشته ماموریت دادم هر شهردار دو ایستگاه را نوسازی کند که به این ترتیب از دو هزار ایستگاه ۵۰ ایستگاه شهر اصفهان که بیشتر مورد تردد است تا شب عید نوسازی می شود.

وی ادامه داد: طرح های این ایستگاه ها باید مورد تصویب قرار گرفته و معاون خدمات شهرداری مامور شد تا طرح ها را بررسی کند به نحوی که هارمونی و تناسب بین همه طرح ها در سطح شهر رعایت شود. 

شهردار اصفهان تصریح کرد: اقدامات ستاد نوروزی شهرداری اصفهان از اول اسفند آغاز می شود و خانه تکانی و شهر تکانی انجام می شود. البته فعالیت های شهرداری در این راستا تا ۱۳ فروردین ادامه دارد. در مجموع ۴۳ روز شهرداری اصفهان برای استقبال از نوروز در حال آماده باش است. وی اظهار کرد: با توجه به اینکه به عید نوروز نزدیک می شویم همه شهروندان باید با کمک هم ناپاکی محیط اطراف را تمیز کنند تا با این شیوه به استقبال سال نو برویم.

احداث یک پل برای کاهش ترافیک خروجی میدان میوه و تره بار اصفهان

وی در مورد خروجی میدان مرکزی میوه و تره بار اصفهان و تاثیر احداث پل نصف جهان برای کاهش ترافیک خروجی میدان که مورد پرسش یکی از شهروندان بود، اظهار کرد: نام پل نصف جهان به نام شهید سردار سلیمانی تغییر پیدا کرد چراکه این پل در مسیر شهر کرمان و ورودی اصفهان است. این پل قرار است دسترسی به سازمان میادین داشته باشد اما برای میدان مرکزی هم طرحی ویژه داریم و مقابل آن زمینی برای احداث یک پل آزادسازی می شود تا زمینه دسترسی بهتر به میدان مرکزی میوه و تره بار را فراهم کند. احتمالا کلنگ زنی این طرح اردیبهشت ماه و زمان پیش بینی شده برای احداث آن، ۶ ماه است.

وی در پاسخ به یک شهروند در مورد مشکلات مربوط به پارک خودرو هواداران فوتبال در کنار ورزشگاه نقش جهان که موجب بروز گرد و خاک در منطقه همجوار می شود، گفت: مشکلاتی که این شهروند اشاره کرد به ورزشگاه نقش جهان و نبود پارکینگ در این مکان برمی گردد که در اختیار شهرداری نیست اما متولی باید تکمیل کند.  

شهردار اصفهان افزود: اگر پارکینگ ساخته شود همه این مشکلات حل می شود. البته مذاکراتی با نهادهای مرتبط داشتیم و اگر به کمک شهرداری نیاز بود، کمک می کنیم.

وی در مورد وضعیت صدور مجوز برای خانه های واقع شده در بافت های تاریخی هم که مورد پرسش یکی از شهروندان ساکن در منطقه احمدآباد بود، اظهار کرد: در بازنگری طرح تفصیلی، دو بحث در رابطه با آثار تاریخی مطرح است، یکی اینکه خانه ستاره دار و میراثی باشد و یا در محدوده تاریخی واقع شده باشد که در این صورت هر اقدام در این ابنیه، منوط به مجوز میراث فرهنگی است.

۵۰۰ هکتار شهر اصفهان در بافت تاریخی قرار دارد

نوروزی بیان کرد: خانه هایی که در محدوده بافت تاریخی واقع است، در زمان بازسازی برای نحوه ساخت، ارتفاع و نوع مصالحی که قرار است در نمای آنجا به کار گرفته شود نیاز به هماهنگی با میراث فرهنگی دارد.

وی افزود: ۵۰۰ هکتار شهر اصفهان در بافت تاریخی قرار دارد اما برخی ساختمان ها در بافت تاریخی شهر قرار دارد و مشمول محدوده هم نمی شود و ستاره دار هم نیست که اگر ملک دارای کاربری مسکونی باشد کد ارتفاعی آن مشخص است و در صورتیکه در حریم آثار تاریخی نباشد، برای آن مجوز از سوی شهرداری صادر می شود.  

شهردار اصفهان در مورد آسفالت خیابان الله اکبر و ایجاد فضای سبز و پیاده رو برای این خیابان هم که مورد درخواست یکی از ساکنان منطقه ۱۵ بود، گفت: هدف ما این است که مناطق کمتربرخوردار، بیشتر مشکلات آنها حل شود تا عدالت در توزیع خدمات برقرار شود. لکه گیری این خیابان انجام شده و قرار بود پیاده روسازی و جدول کشی نیز صورت گیرد که باید تا پایان سال تعیین تکلیف شود.

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.