پایگاه خبری دنیای اسرار -اراک:

تندباد به برخی از تاسیسات استان مرکزی خسارت زد

 مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت: تاسیسات و زیرساخت های شهری و روستایی در برخی مناطق این استان در شبانه روز اخیر، براثر وزش تندباد، آسیب دید.

دنیای اسرا به نقل ازایرنا:سعید فرخی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وزش باد شدید در ۲۴ ساعت اخیر به صورت مقطعی موجب قطع برق شهری اراک و روستاهای نظم آباد و نمک کور شد که با تلاش تیم های احیا، این نواقص رفع شده است.
وی بیان کرد: وزش تندباد در شهرستان آشتیان شاخ و برگ تعدادی از درختان را شکست و در ۲ نوبت نیز قطعی برق ایجاد کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی افزود: در خمین نیز براثر وزش تندباد، شماری از سقف های شیروانی و گلخانه ها تخریب و در قورچی باشی نیز به تابلوها خساراتی وارد شد و شاخ و برگ درختان شکسته شد.
فرخی اظهار کرد: قطع فرستنده تلویزیونی دلیجان و خسارات ترانس برق شهرک صنعتی کاوه شهرستان ساوه نیز از دیگر گزارش های ثبت شده است.
وی بیان کرد: ۱۰ مورد خسارت به تابلوهای راهداری در مسیر خنجین، خسارت به گلخانه گورچان، فرورریختن دیوار، ۶ مورد شکستگی تیر برق نیز در فراهان گزارش شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی بیان کرد: هنور برآورد ریالی خسارات وارده از تندباد در این استان جمع بندی نشده است.
تندبادی با سرعت ۷۵ کیلومتر در ساعت در ۲۴ ساعت اخیر استان مرکزی را درنوردید که بر اساس گزارش هواشناسی به دلیل کاهش فشار جو و عبور یک سامانه ناپایدار ایجاد شده بود و پیش بینی می شود که تا عصر امروز شنبه از شدت آن کاسته شود.
استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت در قلب ایران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *