به گزارش دنیای اسرار:دکتر رسول کوهستانی پزوه مدیرکل گمرکات استان اصفهان در خصوص تصمیمات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بیان داشت : واحدهای تولیدی می توانند بیش از ۴۰۰۰ ردیف تعرفه که شامل مواد اولیه مورد نیاز آنها است را؛بدون دریافت کد رهگیری بانک تا ۹۰ درصد کالای خود را ترخیص نمایند و همچنین امکان واردات در مقابل صادرات فراهم گردیده است وی در ادامه تصریح کرد : می توانند به صورت بدون انتقال ارز و با ارز متقاضی نیز کالای خود را ترخیص نمایند .

مدیرکل گمرکات استان در خصوص آمار واردات کالا بیان داشت: در آبان ماه سال جاری ۷ هزار و ۳۹۲ تن کالا به ارزش ۲۱ میلیون و ۹۶۱ هزار دلار از طریق گمرک اصفهان ترخیص گردیده، که از لحاظ وزنی بیشترین مقدار در مقایسه با ماه های قبل از ابتدای سال ۹۸ تاکنون بوده است .
دکتر رسول کوهستانی پزوه اظهار داشت : میزان واردات گمرک اصفهان از لحاظ وزنی در مقایسه با ماه قبل (مهرماه۹۹) بیش از ۵۰ درصد رشد و در مقایسه با آبان سال گذشته ۱۰۹ درصد افزایش داشته است .

دکتر رسول کوهستانی پزوه در زمینه تسهیلات گمرک اذعان داشت : با شناسایی فعالان مجاز اقتصادی (AEO) و افزایش آنها طی سال جاری از ۴ شرکت(سال ۹۸) به ۲۱ شرکت توانسته ایم تسهیلات متنوعی به آنها ارائه می نماییم و تصریح کرد : در واحدهای تولیدی استان پهناور اصفهان ،با ایجاد ۳۴ باب انبارهای اختصاصی زیر کلید گمرک (در سال ۹۸ ، هشت انبار اختصاصی داشتیم ) هزینه های تخلیه، بارگیری، انبارداری و همچنین زمان ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی به نحو چشمگیری کاهش یافته است .
وی عمده کالاهای وارداتی گمرکات استان اصفهان را ماشین آلات خطوط تولید،اجزا و قطعات و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی برشمرد و بیان داشت: در ۸ ماهه ۱۳۹۹ چین ، آلمان ، ترکیه ایتالیا و هند مهمترین کشورهای صادر کننده کالا به مقصد گمرک اصفهان بوده اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *