معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان از صدور و اجرای احکام قضایی برای رفع تصرف بیش از یکهزار و ۵۰۹ مترمربع از اراضی ملی این استان در فروردین‌ماه سالجاری خبر داد.

به گزارش دنیای اسرار؛ عبدالحسین پارسایی‌راد معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: در فروردین ماه ۱۴۰۰ سه مورد حکم قضایی برای رفع تصرف اراضی ملی واقع در شهرستان‌های فریدن، کاشان و نایین اجرا شد.

وی افزود: این احکام به دنبال پایش مستمر اراضی دولتی استان اصفهان از سوی عوامل یگان حفاظت و پیگیری ویژه کارشناسان حقوقی این اداره کل، در راستای حفظ حقوق بیت‌المال و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی، صادر و اجرا شده است.
 
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: در اجرای احکام صادره قضایی از سوی دادگستری شهرستان‌های فریدن، کاشان و نایین، جمعاً یکهزار و ۵۰۹ مترمربع از اراضی ملی این شهرستان‌ها با حضور نمایندگان (دادستان، این اداره کل و یگان حفاظت اراضی ملی) رفع تصرف و به بیت‌المال اعاده شد.

وی افزود: متصرفین بر روی این اراضی اقدام به ساخت بنا، دیوارکشی و نصب درب و پنجره و… نموده بودند که همزمان با عملیات رفع تصرف تمامی بناها و مستحدثات ایجاد شده تخریب و وضعیت این اراضی تصرف به وضع سابق بازگردانده شد.

پارسایی‌راد گفت: علاوه بر خلع ید و قلع و قمع متحدثات (اعاده به وضع سابق)، متصرفین به جزای نقدی به حق صندوق دولت محکوم شدند.

وی تصریح کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با حمایت دستگاه قضایی هیچ مماشاتی با زمین خواران ندارد و تصرف اراضی ملی به هر بهانه‌ای که صورت گرفته باشد نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری و قلع و قمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه ندارد لذا با تمام تلاش دست متصرفان را از تصرف اراضی ملی کوتاه می‌کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *