تاریخ انتشار : یکشنبه 30 می 2021 - 10:22
کد خبر : 25652

زکات امر الهی و واجب فراموش شده امروز

زکات امر الهی و واجب فراموش شده امروز

زکات از واجبات مالی در دین و یک عمل عبادی اقتصادی به شمار می رود که متاسفانه در جامعه امروز کمتر مورد توجه قرار می گیرد. به گزارش  دنیای اسرار، حمیدرضا طاهری معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان اظهار داشت: رکات از واجبات مالی در دین و یک عمل


زکات از واجبات مالی در دین و یک عمل عبادی اقتصادی به شمار می رود که متاسفانه در جامعه امروز کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

به گزارش  دنیای اسرار، حمیدرضا طاهری معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان اظهار داشت: رکات از واجبات مالی در دین و یک عمل عبادی اقتصادی به شمار می رود و مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) در اجرای این دستور الهی و سایر وظایف خود در خدمت رسانی به محرومان اقدامات خوبی داشته و مجموعه تلاش ها نشان از پیگیری جدی در این نهاد برای خدمت به محرومان است.

طاهری ادامه داد: سال گذشته ۵۶۶ روستای استان اصفهان در پرداخت زکات به کمیته امداد سهیم بودند و بیش از ۱۶۵۰ نفر از روحانیون و مبلغین به صورت داوطلب و افتخاری در امر جمع آوری زکات در سطح استان فعالیت کردند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بالغ بر ۶۲ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب جذب گردید، افزود: در مجموع زکات واجب مبلغ ۶ میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان، زکات مستحبی مبلغ ۴۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، زکات فطریه و کفارات ۱۵ میلیارد تومان جذب شد و از مجموع مبالغ جذب شده، بیشترین مساعدت به معیشت خانواده های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان انجام شد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی با تشریح موارد مصرف زکات، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۸۰ درصد زکات جمع‌آوری شده در قالب کمک معیشت، تهیه جهیزیه، مسکن و تحصیل در اختیار نیازمندان قرار گرفت و ۱۲ درصد صرف پروژه ها و طرح های عام المنفعه شد.

حمیدرضا طاهری در پایان با بیان اینکه پرداخت زکات در برکت مال کشاورزان تاثیر می گذارد،  گفت: کسی که زکات می دهد شاید در ظاهرا از مالش کاسته شود اما بر اساس وعده الهی سبب افزایش مال او خواهد شد و این کار او همچون هرس کردن درختان است که باعث پربار شدن درخت می شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.