تاریخ انتشار : سه‌شنبه 27 جولای 2021 - 11:20
کد خبر : 26956

دقت در اندازه گیری گاز مصرفی حفاظت از منابع ملی است.

دقت در اندازه گیری گاز مصرفی حفاظت از منابع ملی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: دقت در اندازه گیری در واقع رعایت حقوق مصرف کنندگان، حفاظت از منابع و سرمایه های ملی است. به گزارش دنیای اسرار، مدیرعامل این شرکت درحاشیه بازدید از تجهیزات اندازه گیری و مانیتورینگ گاز که در واحد دیسپچینگ و اندازه گیری گاز این شرکت برگزار شد، بیان داشت: گاز


مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: دقت در اندازه گیری در واقع رعایت حقوق مصرف کنندگان، حفاظت از منابع و سرمایه های ملی است.

به گزارش دنیای اسرار، مدیرعامل این شرکت درحاشیه بازدید از تجهیزات اندازه گیری و مانیتورینگ گاز که در واحد دیسپچینگ و اندازه گیری گاز این شرکت برگزار شد، بیان داشت: گاز باید در محدوده پرت قانونی و خطای اندازه گیری تعریف شده در شبکه های مصرف اعم از صنعتی یا خانگی توزیع گردد.

سید مصطفی علوی، استفاده از کنتورهای آلتراسونیک را یکی از دستاوردهای نوین در جهت کاهش بسیار زیاد خطاهای اندازه گیری در ایستگاه های C.G.S  و ایستگاه های بزرگ عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تقریباً تمامی ایستگاه های بزرگ در سطح استان مجهز به کنتور آلتراسونیک می باشد..

نمایشگاه تجهیزات اندازه گیری و مانتورینگ گاز در اصفهان دایر شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، اظهار داشت: به منظور گسترش تعاملات و ارتباطات بین واحدها در جهت صیانت از اموال سازمان و انعکاس هزینه های بالای تأمین، تعمیر و کالیبراسیون تجهیزات اندازه گیری و لزوم افزایش دقت در نحوه استفاده و نگهداشت این تجهیزات، نمایشگاه دائمی از تجهیزات اندازه گیری و مانیتورینگ در واحد اندازه گیری برپا شده است.

وی،با تاکید بر اهمیت اندازه گیری و نظارت بر محاسبات مصرف گاز در راستای رعایت حقوق مشترکین و حفظ منافع سازمان، افزود: در این نمایشگاه، بخشی از قطعات تعویضی و تعمیری کنتورهای توربینی به همراه آمار خرابی هر قطعه در طی سال های گذشته و علل عمده خرابی آنها و هزینه های بالای هر قطعه به نمایش گذاشته شده است.

مهندس علوی، همچنین در خصوص اهمیت بالای فیلتراسیون درست و به موقع و رعایت دستورالعمل های بهره برداری و نگهداری از تجهیزات اندازه گیری مانند حمل و نقل و نصب مناسب، روغن کاری دوره ای و … تأکید کرد و گفت: به جهت بازنگری در فرآیندها و به روزرسانی مباحث فیلتراسیون، بزودی نشست فنی در این خصوص برگزار و از همه صاحب نظران دعوت به همکاری خواهیم کرد.

مهندس علوی، دقت در اندازه گیری فشار و جریان توزیع گاز همواره یکی از دغدغه های مهم شرکت های گاز استانی بوده و به نظر می رسد برگزاری این نمایشگاه های تخصصی برای استفاده از تجربیات، تحلیل علل خرابی تجهیزات، دستگاه های پیشرفته التراسونیک بتواند راهگشا باشد.

وی، گفت: سابقه بهره برداری از گاز طبیعی در این استان به ۱۳۴۸ برمی گردد و تاکنون بیش از ۱۰۰درصد از جمعیت شهری و ۹۹٫۰۸درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش گاز قرار گرفته اند.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.