تاریخ انتشار : شنبه 18 سپتامبر 2021 - 12:20
کد خبر : 27405

کیفیت آب شرب اصفهان مورد تایید نهادهای نظارتی است

کیفیت آب شرب اصفهان مورد تایید نهادهای نظارتی است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری: کیفیت آب شرب اصفهان مورد تایید نهادهای نظارتی است در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان اصفهان، دستگاه های نظارتی استان، کیفیت آب شرب را تایید کردند.  به گزارش دنیای اسرار:مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان دراین جلسه که نمایندگان دستگاه های اجرایی استان حضور داشتند گفت:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری:

کیفیت آب شرب اصفهان مورد تایید نهادهای نظارتی است

در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان اصفهان، دستگاه های نظارتی استان، کیفیت آب شرب را تایید کردند. 

به گزارش دنیای اسرار:مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان دراین جلسه که نمایندگان دستگاه های اجرایی استان حضور داشتند گفت: کیفیت آب شرب خط قرمز مسئولان آبفای استان اصفهان است و نهادهای ذیصلاح، کیفیت آب شرب را از لحاظ شاخص های  میکروبی و شیمیایی تایید می کنند.

منصور شیشه فروش افزود: روزانه آب شرب اصفهان از لحاظ کیفی مورد بررسی مرکز بهداشت استان قرار می گیرد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی با اشاره به این که در نیمه اول سال به دلیل کمبود ۴۳۰۰ لیتری آب بر ثانیه در برخی از مناطق استان، تعدادی از چاه های محلی وارد مدار شدند گفت: این موضوع موجب تغییردر مزه آب برخی مناطق شهر اصفهان شد که ناشی از تفاوت املاح موجود در آب و میزان هدایت الکتریکی آن بود اما هیچ اثری بر روی کیفیت و سلامت آب نداشت.

وی با بیان این که همه دستگاه های اجرایی استان باید برنامه ایبرای گذر از بحران کم آبی در نیمه دوم سال جاری تدوین کنند، اظهار داشت: باید قبلاز ایجاد شرایط اضطرار، برنامه ای برای غلبه بر بحران مد نظر داشت و بر این اساسهمه دستگاه های اجرایی استان باید راهکارهای مصرف بهینه آب را تدوین و اجرایی کنند.

شیشه فروش برخورد با مشترکین پرمصرف را ضروری دانست و بیانکرد: علاوه بر این آبفای استان اصفهان باید همچنان تشویق مشترکین کم مصرف را دردستور کار خود قرار دهد.

وی با تاکید بر تولید محتوای آموزشی در خصوص فرهنگ مصرف بهینه آب برای همه قشرهای جامعه گفت: باید بیش از گذشته از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ها در فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب بهره مند شد و مردم را با شیوه های استفاده از تجهیزات کاهنده آشنا کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بر باز چرخانی آب تاکید کرد و از شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و سازمان نظام مهندسی  خواست هر چه سریع تر فرایند و دستورالعمل بازچرخانی آب در ساختمان ها را تدوین و اجرایی کنند.

درادامه این جلسه ناصر اکبری معاون بهره برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان به شرح چگونگی تامین آب شرب در فصل بهار و تابستان سال ۱۴۰۰ در شهرها و روستاهای استان اصفهان پرداخت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.