تاریخ انتشار : دوشنبه 11 آوریل 2022 - 13:35
کد خبر : 29067

« اشتغال زندانیان در انجام امور خدمات عمومی شهر به منظور فرهنگ سازی این امر است»

« اشتغال زندانیان در انجام امور خدمات عمومی شهر به منظور فرهنگ سازی این امر است»

رییس کل دادگستری استان: « اشتغال زندانیان در انجام امور خدمات عمومی شهر به منظور فرهنگ سازی این امر است» اعضای هیأت مدیره خیریه امام موسی کاظم(ع) با رییس کل دادگستری استان دیدار و گفتگو کردند. به گزارش دنیای اسرار: حجت الاسلام و المسلمین جعفری رییس کل دادگستری استان در جمع اعضای هیأت مدیره خیریه

رییس کل دادگستری استان:

« اشتغال زندانیان در انجام امور خدمات عمومی شهر به منظور فرهنگ سازی این امر است»

اعضای هیأت مدیره خیریه امام موسی کاظم(ع) با رییس کل دادگستری استان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش دنیای اسرار: حجت الاسلام و المسلمین جعفری رییس کل دادگستری استان در جمع اعضای هیأت مدیره خیریه امام موسی کاظم(ع) و فعالان آزادی زندانیان بیان داشت: خیرین مظهر مهرورزی و احسان هستند و وجودشان برای مردم و نیازمندان دارای فایده است و بخشندگی و احسان تجلی صفات خداست و هر جا احساس نیاز و کمک شود، انسان های نیک اندیش در وسط میدان خدمت به مردم حضور پررنگ دارند.

وی افزود: در سال گذشته کمک‌های خیران در حوزه زندان در بخش آزادی و کمک به معیشت خانواده زندانیان و توسعه فضای فیزیکی زندان قابل توجه بوده است.

ایشان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی استان نیز با کانون توجه قرار دادن برنامه‌ها و اهداف و سیاست‌گذاری‌ها به مسایل زندان و زندانیان سعی در کاهش جمعیت کیفری زندان دارد گفت: اولویت اصلی برنامه‌های دادگستری هدف قرار دادن بسترها و زمینه‌های تولید جرم بوده تا با اقداماتی در این زمینه و نیز کار مؤثر در حوزه پیشگیری از وقوع جرم و افزایش سطح آگاهی‌های عمومی سعی شود در زمینه کاهش ورودی و جمعیت کیفری زندان ها تلاش مؤثر صورت پذیرد.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری همچنین از اعلام آمادگی کامل دادگستری و زندان اصفهان در همکاری با انجمن‌های خیرین زندان خبر داد و یادآور شد: عمده کمک در آزادی، مربوط به زندانیان جرایم غیر عمد می باشد که لازم است با توجه به اینکه در برخی از جرایم عمد خانواده های مددجویان این گونه جرایم نیز آسیب‌پذیر و نیازمند می باشد با احصا و دسته بندی این گونه جرایم، با در نظر گرفتن مسایل مرتبط با حفظ نظم و امنیت جامعه، جرایم عمدی غیرمهم که فاقد جنبه عمومی جرم می باشند نیز در دستور کار قرار گیرند.

ایشان در بخش دیگری از سخنانش به مسأله اشتغال و حرفه آموزی زندانیان اشاره و تأکید کرد: یکی از زمینه‌های کاهش جرایم و جلوگیری از ورود مجدد زندانیان به زندان توسعه و توجه به امر اشتغال است؛ از این رو با به‌کارگیری زندانیان جهت انجام امور خدمات عمومی شهر سعی شده است این موضوع در سطح جامعه فرهنگسازی شود که این امر با کمک خیران و عموم مردم می‌تواند توسعه و گسترش یابد و زندان نیز نسبت به شناسایی و معرفی مددجویان واجد شرایط اشتغال اقدام لازم را به عمل خواهد آورد.

شایان ذکر است در ادامه هر یک از حاضران و خیران به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و مقرر شد این جلسه به صورت فصلی و منظم برگزار شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.