تاریخ انتشار : دوشنبه 5 سپتامبر 2022 - 22:43
کد خبر : 30462

افتتاح شعبه عرضه مستقیم روغن موتور اسپیدی درتهران

افتتاح شعبه عرضه مستقیم روغن موتور اسپیدی درتهران

مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت نفت سپاهان و اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران  به منظور عرضه مستقیم روغن موتور اسپیدی صبح امروز دوشنبه در تهران و در ساختمان این اتحادیه برگزار شد. به گزارش دنیای اسرار:بنابراین گزارش در این مراسم که  محمد امیرنیکو همت مدیر عامل شرکت نفت سپاهان ، محمد

مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت نفت سپاهان و اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران  به منظور عرضه مستقیم روغن موتور اسپیدی صبح امروز دوشنبه در تهران و در ساختمان این اتحادیه برگزار شد.

به گزارش دنیای اسرار:بنابراین گزارش در این مراسم که  محمد امیرنیکو همت مدیر عامل شرکت نفت سپاهان ، محمد زین العابدینی رئیس هیئت مدیره شرکت نفت سپاهان، محمدجواد نظرزاده مدیرکل دفتر خدمات آماد و توزیع وزارت صنعت، معدن وتجارت،احمد هاشمی مدیر عامل شرکت کیمیا اسپیدی قشم و محمد آل سارا رئیس اتحادیه لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران حضور داشتند، شعبه عرضه مستقیم محصولات  شرکت نفت سپاهان در این اتحادیه با هدف شفاف‌سازی، کاهش هزینه‌ها، حذف واسطه‌ها و دسترسی بهتر مصرف‌کنندگان نیز راه اندازی شد.

مدیر عامل شرکت نفت سپاهان در این مراسم طی سخنانی گفت: برای حل مشکل التهاب قیمت روغن موتور در بازار، به افزایش تولید و توزیع مویرگی محصولات اقدام کردیم و همین مساله موجب شد که تا حد زیادی موضوع التهاب قیمت سر و سامان پیدا کند.

نیکوهمت با بیان این که ۲۰۴ شرکت تولید کننده خرد و عمده روغن موتور و فرآوردهای آن در کشور هستند، گفت: از این تعداد ۴ پالایشگاه اصلی وجود دارد که ۸۵ درصد تولید بر عهده آنها قرار گرفته است.

 

مدیر عامل شرکت نفت سپاهان تصریح کرد: به جز تولید این ۴ پالایشگاه مابقی تولیدات که ۱۵ درصد را دربرمی‌گیرد و حدود ۲۰۰ شرکت متولی آن هستند، از روغن‌های بازیافت شده تولید می‌شود که روغن موتورهای تقلبی نیز در این دسته قرار دارند.

نیکوهمت ردیابی روغن‌های تقلبی را وظیفه نهادهای نظارتی دانست و گفت: در چنین شرایطی نهادهای نظارتی باید روغن‌های تقلبی را در بازار شناسایی کنند تا آسیبی به خودروها وارد نشود چرا که تنها قشری که از این موضوع متضرر می‌شود قشر ضعیف جامعه است که تمایل دارند روغن را با قیمت کمتر و ارزان‌تر خرید کنند.

وی با اشاره به اقداماتی که می‌توان توزیع روغن موتورهای تقلبی را در بازار کاهش داد گفت: اگر توزیع شبکه ای شود این اطمینان را می‌توانیم بدهیم که از تولید تا اتوسرویس هیچ مشکلی در کیفیت و قیمت وجود نداشته باشد.

مدیر عامل شرکت نفت سپاهان با بیان این که ظرفیت تولید در کشور ما زیاد است، به گونه ای که می توانیم صادرات نیز داشته باشیم تاکید کرد: می توان با اقداماتی این ۱۵ درصد تولید را پوشش داد و اگر ستاد تنظیم بازار به ما ابلاغ کند این این مساله را سر و سامان می دهیم.

نیکوهمت افزود: میزان صادرات در فروردین و اردیبهشت و خردادماه کاهش پیدا کرد اما در تیر و مرداد و شهریور ماه روند افزایشی پیدا کرد تصریح کرد: میزان تولید در سه ماه اخیر نیز ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است

وی با اشاره به اهمیت افزایش کیفیت در روغن موتورها خاطر نشان کرد: تاکیدات زیادی روی این مساله صورت گرفته در همین راستا به دنبال برنامه‌هایی برای افزایش کیفیت هستیم. در حوزه قیمت‌گذاری نیز این موضوع با دقت و حساسیت از سوی سازمان‌های حمایت از مصرف کننده صورت می‌گیرد و نظارت ویژه ای روی آن وجود دارد.

مدیر عامل شرکت نفت سپاهان  با تاکید بر این که قیمت گذاری روی محصولات ۴ شرکت اصلی به صورت مصوب و با نظارت ویژه صورت می گیرد تصریح کرد: در ۲۰۰ شرکت دیگر که تولید روغن فراورشی یعنی بازیافت روغن، صورت می گیرد، مشمول این نوع قیمت گذاری نمی‌شوند و همین مساله موجب ایجاد یک التهاب قیمت در بازار شده است. لذا باید برای این اختلاف دو نرخی راهکاری ایجاد شود.

 

وی با بیان این که هیچ مشکلی در تامین خوراک نداشته‌ایم و نخواهیم داشت گفت: خوراک اصلی این چهار پالایشگاه لوبکات است که قیمت آن با قیمت نفت عجین شده و با افزایش قیمت نفت قیمت آن نیز افزایش می یابد. در این راستا با توجه به این که قیمت خوراک افزایش پیدا می‌کند اما قیمت عرضه تغییر نمی یابد با مشکلاتی مواجه می شویم.

وی با اشاره به اقداماتی که برای افزایش تولید در داخل کشور صورت گرفته است گفت: میزان تولید در فروردین ماه ۸۰۰۰ تن بود که توانستیم در مرداد ماه آن را به ۱۵ هزار تن افزایش دهیم و قرار شده که این عدد در شهریورماه به ۱۶ هزار تن  و در مهر ماه به ۱۷ هزار تن افزایش یابد.

 

ساماندهی سامانه توزیع روغن موتور در دستور کار وزارت صمت

محمدجواد نظرزاده، مدیرکل دفتر خدمات آماد و توزیع وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) نیز در آئین افتتاح شعبه جدید توزیع محصولات نفت سپاهان در اتحادیه گفت: نوسازی شبکه توزیع روغن موتور و ساماندهی آن در دستور کار وزارت صمت است و امیدواریم که تا آخر هفته ساماندهی سامانه توزیع در تهران را در بخش دیزل (نفت‌گاز) نهایی کرده و همه خرده‌فروشی‌ها به سامانه ما متصل بشوند.

وی با تاکید بر این که قصد داریم روغن موتور را در سامانه کالا به‌دست مصرف‌کننده نهایی برسانیم، افزود: در قسمت خودروهای بنزینی (سواری و وانت‌ها) تلاش می‌کنیم با استفاده از کم کردن فشار تقاضا، قیمت را مدیریت کنیم.

مدیرکل دفتر خدمات آماد و توزیع وزارت صمت ضمن قدردانی از مدرن‌سازی شبکه توزیع شرکت نفت سپاهان گفت: یکی از مشکلات اساسی در تنظیم قیمت روغن موتور، نبود شبکه مدرن توزیع بود که با راه‌اندازی این شبکه در نفت سپاهان، امیدواریم اتوسرویس‌ها نیز قیمت مصوب را رعایت کنند.

نظرزاده بیان کرد: با حجم تولید افزایش یافته، قیمت در بازار نزولی است و امیدواریم با حجم افزایش یافته تا دو الی سه هفته دیگر، بازار روی آرامش را ببنید و شاهد کاهش قیمت در سطح مصرف‌کننده نیز باشیم.

 

 

روغن تولید داخل مستقیم به دست مصرف‌کنندگان واقعی می‌رسد

در همین حال، محمدرضا آل‌سارا، ریاست اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران نیز در این آئین با اشاره به کمبودها و التهاب بازار روغن کشور در چندماه گذشته گفت: تلاش می‌کنیم تا با حمایت از تولیدات داخلی، رضایت مصرف‌کنندگان روغن را به دست آوریم.

 

وی با اشاره به تلاش همه بخش‌های دولتی و خصوصی برای کنترل و ایجاد تعادل در بازار روغن و رفع کمبودها افزود: متاسفانه وجود روغن‌های تقلبی در بازار، موجب دریافت شکایت‌های متعدد در اتحادیه شده بود که با نشست‌ها و هماهنگی‌هایی که با مدیران شرکت نفت سپاهان داشتیم، برنامه‌ریزی‌ شد تا روغنی که با کیفیت مناسب تولید می‌شود، به‌صورت مستقیم به دست مصرف‌کننده واقعی برسد.

 

ریاست اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران با تاکید بر لزوم همکاری تنگاتنگ بین اتحادیه و شرکت نفت سپاهان بیان کرد: به این منظور تفاهم‌نامه‌ای مابین دو طرف منعقد شد و با توجه به این که اتحادیه‌های صنفی مجاز به مشارکت در کارهای اقتصادی نیستند، هماهنگی لازم برای اختصاص فضایی نمایشگاهی برای دسترسی مستقیم به روغن اصل در اتحایه فراهم شد.

 

آل‌سارا با اشاره به این که واحدهای صنفی ما امین مصرف‌کننده بوده و به انتخاب ما اعتماد دارند، گفت: این اعتماد مسئولیت ما را دوچندان می‌کند و تلاش می‌کنیم به این منظور، تولیدکنندگان با اعتبار بیشتر را برگزینیم.

 

راهبرد کیمیا اسپیدی قشم حذف تقلب در بازار روغن است

احمد هاشمی، مدیرعامل کیمیا اسپیدی قشم نیز در این مراسم گفت: کیمیا اسپیدی از سال ۹۵ با سهامداری ۱۰۰ درصدی شرکت نفت سپاهان فعالیت خود را آغاز کرد و از سال ۹۷ مجوز پخش منطقه ای گرفت و با افزایش شعب به ۲۲ استان مجوز دریافت سراسری در سال ۱۴۰۰ دریافت کرد کرد.

وی افزود: راهبرد مهم ما در این شرکت حذف تقلب در بازار روغن تا حد امکان است. در این صنعت تقلب و بداخلاقی زیاد است و متاسفانه ضرر آن را گروه‌های ضعیف می‌بینید و اولویت نخست ما در شرکت کیمیا اسپیدی این است که روغن اصل و با کیفیت را با قیمت مصوب دولت به دست مصرف کننده نهایی برسانیم.

مدیرعامل کیمیا اسپیدی با اشاره به برخی سواستفاده‌ها به ویژه در شرایط بحرانی گفت: تلاش می‌کنیم با پخش مویرگی، روغن موتور را مستقیم به دست اتوسرویس‌ها برسانیم و انتظار داریم اتوسرویس‌ها نیز روغن را با همان قیمت مصوب به دست مصرف‌کننده نهایی برسانند.

هاشمی افزود: توزیع عادلانه دیگر راهبرد ما بود و رابطه‌ها در این میان تاثیرگذار نبودند و سهمیه اتوسرویس‌ها با گریدبندی آن‌ها مشخص شده است.

وی با تاکید بر شفافیت فرآیند توزیع و فروش محصولات نفت سپاهان گفت: این شرکت ۲۲ شعبه توزیع دارد و در یکی دو ماه آینده، ۳ شعبه دیگر به شعب این شرکت افزوده خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت کیمیا اسپیدی قشم همچنین به تفاهم‌نامه شرکت نفت سپاهان با اتحادیه  اشاره کرد و گفت: با همیاری این اتحادیه و در اختیار قراردادن فضایی رایگان جهت توزیع روغن موتور، شرکت کیمیا اسپیدی قشم در این محل مستقر شده و و این قول را می‌دهم که افزون بر وظیفه ما برای توزیع روزانه روغن موتور، هر اتوسرویسی که در سطح شهر تهران کمبود روغن داشته باشد، با مراجعه به این شعبه، همان روز روغن دریافت کند.

هاشمی افزود: کیمیا اسپیدی این آمادگی را دارد تا در صورت تشخیص وزارت صمت و دیگر دستگاه‌ها، در هر مکانی حضور یافته و تا جائی که ظرفیت این شرکت اجازه دهد، نسبت به توزیع محصولات خود به‌صورت مستقیم اقدام کند.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.