پایگاه خبری دنیای اسرار:

به گزارش دنیای اسرار به نقل از فارس، محمود حجتی در حاشیه بازدید از شهرک گل‌وگیاه محلات اظهار داشت: استان مرکزی مرکز تولید بسیاری از محصولات کشاورزی در کشور است و شهرستان محلات نیز به پایتخت گل و گیاه ایران معروف است.

وی با اشاره به دهکده گل و گیاه شهرستان محلات نیز اظهار داشت: دهکده گل و گیاه نیز از افتخارات کشور بوده که در سال‌های آتی به بهره‌برداری رسیده و با توجه به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در بحث صادرات موفقیت‌های چشمگیری حاصل‌شده و می‌توان گفت تلاشگران این بخش از سرمایه‌های ملی کشور هستند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به وضعیت گلخانه‌ها در کشور گفت: توسعه گلخانه‌ها یکی از طرح‌های مهم اقتصاد مقاومتی است و این اقدام مؤثر در بحث سبزی‌کاری تا ۹۰ درصد میزان مصرف آب را کاهش می‌دهد.

حجتی بابیان اینکه در توسعه گلخانه‌ها در کشور رکورد زده شده، بیان کرد: در شش ماه نخست سال جاری در خصوص توسعه گلخانه‌ها قریب به یک هزار و ۴۰۰ هکتار تکمیل و به بهره‌برداری رسید و طبق برنامه‌ریزی سال جاری باید این میزان به ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار برسد.

وی ادامه داد: امیدواریم با پشتوانه دولت، مجلس، بانک‌ها، صندوق توسعه ملی و مشارکت بهره‌برداران بتوان این میزان را افزایش داد.

حجتی تصریح کرد: در سال جاری میزان تولیدات صیفی و سبزی در گلخانه‌ها نزدیک به ۳.۵ میلیون تن بود و با توجه به مشکلاتی که در حوزه منابع آبی وجود دارد شاهد رشد بسیار خوبی در محصولات گلخانه‌ای بودیم که امید داریم در بحث سرشاخه گل هم در تولیدات گلخانه‌ای به رقم ۳ میلیارد برسیم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به استان مرکزی گفت: هم‌زمان با این سفر اقدام جدیدی با مضمون بحث دهکده ماهی‌های زینتی تصویب شد که در حال حاضر محلات در این زمینه دارای جایگاه مناسب، تولیدکنندگان و صادرکنندگان بسیار خوبی است، با توجه به منابع تخصیص داده‌شده، عملیات اجرایی و زیرساخت‌های این دهکده در دست‌ساخت است.

وی تصریح کرد: مقرر شد پلاک‌هایی که در آنجا وجود دارد در چهارچوب واگذار شود و ادامه مسیر نیز احداث و ایجاد تجهیزات و تأسیسات، در اسرع زمان به کمک بهره‌برداران تکمیل  و در آینده نزدیک یک دهکده نمونه و به نامی را در این شهرستان داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *