پایگاه خبری دنیای اسرار

سمنان – مدیرکل کمیته امداد استان سمنان، گفت: تعهد این اداره در زمینهٔ اشتغال روستایی به ۳۰۰ درصد رسیده که این امر شامل طرح‌های اشتغال‌زایی، تسهیلات و رونق اقتصادی است.

پایگاه خبری دنیای اسرار به نقل از مهر: سید جواد رضوی در دیدار بعدازظهر سه‌شنبه خود با فرماندار مهدی‌شهر ضمن اشاره به نگاه ویژه کمیته امداد به اشتغال روستایی در مناطق مختلف استان سمنان، تأکید کرد: با تلاش‌های صورت گرفته و در قالب وام‌ها و طرح‌های اشتغال‌زایی، خوشبختانه تعهد اشتغال در مناطق روستایی استان به ۳۰۰ درصد رسیده است.

وی افزود: از سوی دیگر اهتمام ویژه کارشناسان و مسئولان کمیته امداد در هشت شهرستان استان، باعث شد تا این اداره کل  رتبه اول جذب اعتبارات بانکی در ایجاد اشتغال سال ۹۶ را به دست آورد که راه را برای تحقق سه برابر بیش از میزان تعهد اشتغال‌زایی در استان سمنان هموار کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان درباره شغل‌های ایجادشده درمجموع روستایی و شهری نیز گفت: این اداره کل ایجاد ۷۰۰ فرصت شغلی را در سال ۹۶ برای مددجویان تحت پوشش خود در هشت شهرستان استان را در کارگروه اشتغال استان سمنان به ریاست استاندار متعهد شده بود که خوشبختانه یک هزار و ۲۵۶ فرصت شغلی در این اداره کل ایجاد شد که ۱۴۵درصد بیشتر از میزان تعهد است.

رضوی بیان کرد: احصاء طرح‌های قابل سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی به‌خصوص در روستاها با محوریت مشاغل خانگی، صنایع‌دستی، کشاورزی، کارگاه‌های کوچک روستایی و … و اعلام آن‌ها به کارگروه اشتغال کمیته امداد استان سمنان و به دنبال آن معرفی به بانک‌های عامل باعث شد تا شاهد تسریع در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در سطح استان باشیم.

وی افزود: ۲۲ میلیارد و ۷۹۸ میلیون تومان برای ایجاد فرصت‌های شغلی مددجویان کمیته امداد استان سمنان در سال گذشته هزینه شده که سهم مهدی‌شهر از مشاغل ایجادشده ۱۱ درصد کل مشاغل استان، بوده است.

فرماندار مهدی‌شهر نیز با اشاره به اهمیت اشتغال‌زایی روستایی و توانمندسازی مدد جویان کمیته امداد در سطح شهرستان، گفت: توانمندسازی افراد تحت پوشش می‌تواند خروج آن‌ها از دایره خدمات و فراهم شدن خدمت‌رسانی بهتر به سایر افراد تحت پوشش را سبب شود که این امر اقدامی ویژه است.

حسن ارگی بیان کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های اعطای تسهیلات و طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد، کمک به تولید داخلی و تحقق شعار سال مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی محسوب می شود چرا که بخش عمده ای از این طرح ها به کارگاه‌های کوچک شهری و روستایی و ارائه تولیدات اختصاص دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *