تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 مارس 2021 - 12:05
کد خبر : 24609

ایران انحصار آمریکا را در تولید کیت جنینهای آزمایشگاهی شکست

ایران انحصار آمریکا را در تولید کیت جنینهای آزمایشگاهی شکست

برای تولید دام ؛ ایران انحصار آمریکا را در تولید کیت جنینهای آزمایشگاهی شکست یک شرکت دانش‌بنیان با تولید کیتی که تمامی ملزومات انجام تکنیک لقاح آزمایشگاهی را دارد توانست به محققان برای تولید جنین در آزمایشگاه کمک کند. به گزارش دنیای اسراربه نقل از مهر، مهدی هادی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان در مورد کیتی

برای تولید دام ؛

ایران انحصار آمریکا را در تولید کیت جنینهای آزمایشگاهی شکست

یک شرکت دانش‌بنیان با تولید کیتی که تمامی ملزومات انجام تکنیک لقاح آزمایشگاهی را دارد توانست به محققان برای تولید جنین در آزمایشگاه کمک کند.

به گزارش دنیای اسراربه نقل از مهر، مهدی هادی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان در مورد کیتی که به تازگی طراحی کرده اند، گفت: این کیت شامل ۳۶ قلم مواد و وسایل است و یکی از کامل‌ترین کیت‌های موجود در بازار به حساب می‌آید.

وی افزود: آمریکا، نخستین کشور تولیدکننده این کیت است و ایران نیز با تولید آن به عنوان دومین تولید کننده آن معرفی شد. از این کیت می‌توان برای تولید جنین‌های دامی در شرایط آزمایشگاهی و تولید گاوهای شیری و گوشتی نژاد اصیل استفاده کرد. پیش از این نیز ما توانستیم با تولید یک محیط کشت آزمایشگاهی و جایگزینی آن با ۵ محیط کشت وارداتی آمریکایی، تمامی مراحل تولید جنین آزمایشگاهی را به صورت پیوسته و با یک محیط کشت به جای ۵ محیط کشت انجام دهیم.

به گفته این فعال فناور، بازار واردات این نوع کیت‌ها در کشور از رونق افتاده است و محققان و پژوهشگران تمایل زیادی به استفاده از این کیت ایران‌ساخت دارند.

مدیر عامل این شرکت همچنین بیان کرد: محصول دانش‌بنیان دیگر این شرکت که در حال توسعه است، تولید یک میکروفلوییدیک چیپ آزمایشگاهی است که برای تعیین جنسیت اسپرم انسان و دام استفاده می‌شود و می‌تواند در تعیین جنسیت انسان قبل از لقاح جایگزین روش‌های تهاجمی و روتین تعیین جنسیت انسان باشد.

وی افزود: تعیین جنسیت اسپرم دام‌های نژاد اصیل ارزش اسپرم مورد نظر را از لحاظ اقتصادی چندین برابر می‌کند و به صورت انتخابی برای تولید دام‌های پر شیر اصیل و موارد متنوع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این فعال دانش‌بنیان همچنین گفت: رسالت ما تولید محصولات جدید و پر ارزشی است که در مرز دانش تحقیقاتی و تولیدی جهان قرار دارد و در صورت حمایت از این شرکت دانش بنیان، محصولات جدید تر و حتی نوآورانه‌تری را تولید خواهیم کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.