پایگاه خبری دنیای اسرار

سمنان – فرمانده انتظامی استان سمنان بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۲میلیارد ریال کالای قاچاق کشف‌شد، گفت: ناجا برای حمایت از کالای ایرانی با هر گونه قاچاق کالا به شدت برخورد می‌کند.

پایگاه خبری دنیای اسرار به نقل از مهر:به گزارش، سردار روح‌الامین قاسمی صبح دوشنبه در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی مبارزه با قاچاق کالا استان سمنان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کشف‌شده است، ابراز داشت: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب در بحث شعار سال و همچنین ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری، ناجا با هر گونه قاچاق کالا به طور جد برخورد می‌کند.

وی بابیان اینکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی حمایت از کالای ایرانی یک ضرورت است، افزود: قاچاق از جمله مواردی است که شدیدا به اقتصاد کشور صدمه وارد کرده و تولید کننده را از تولید باز می دارد لذا برای تحقق این گام باید مردم نیز با همکاری پلیس هرگونه قاچاق کالا را گزارش و از خرید این اجناس پرهیز کنند.

فرمانده انتظامی استان سمنان بابیان اینکه سال گذشته درمجموع بالغ‌بر ۱۵۲ میلیارد ریال کالای قاچاق از سوی مأموران نیروی انتظامی استان کشف‌شده است، ابراز داشت: کشفیات قاچاق کالا در استان سال گذشته به نسبت سال ۹۵ کاهش ۳۳درصدی را نشان می دهد.

قاسمی در ادامه تصریح کرد: فرهنگ‌سازی در پیشگیری از قاچاق کالا موثر است لذا باید در زمینه ضرورت‌های حمایت از کالای ایرانی در استان برنامه‌ریزی‌های جامعی صورت گیرد که خوشبختانه با همکاری آموزش‌وپرورش و رسانه ها این مهم در استان سمنان به نحو مطلوب در حال انجام است.

وی افزود: مبارزه با قاچاق کالا در صدر برنامه‌های ناجا قرار دارد که در این گام نیروی انتظامی به منظور رونق تولید استان ضمن برخورد با عوامل قاچاق می‌کوشد تا زمینه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در این خطه فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *