تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 26 آگوست 2021 - 11:03
کد خبر : 27269

کمپین حمایت از کارگران غیر رسمی کشور در اصفهان کلید خورد

کمپین حمایت از کارگران غیر رسمی کشور در اصفهان کلید خورد

به گزارش دنیای اسرار:کمپین حمایت از کارگران غیر رسمی کشور در اصفهان کلید خورد و تاکنون دو نفر بعنوان نماینده کارگاه های غیر رسمی صنایع دستی منطقه شمال و جنوب اصفهان برگزیده شدند.عضو کمیته کسب وکار اتاق بازرگانی اصفهان در این ارتباط به خبرنگار دنیای اسراراظهار داشت: به منظور حمایت قانونی از حق بیمه و


به گزارش دنیای اسرار:کمپین حمایت از کارگران غیر رسمی کشور در اصفهان کلید خورد و تاکنون دو نفر بعنوان نماینده کارگاه های غیر رسمی صنایع دستی منطقه شمال و جنوب اصفهان برگزیده شدند.
عضو کمیته کسب وکار اتاق بازرگانی اصفهان در این ارتباط به خبرنگار دنیای اسراراظهار داشت: به منظور حمایت قانونی از حق بیمه و بازنشستگی کارگران غیر رسمی در کشور، کمپینی از سوی خیریه نذر اشتغال استان اصفهان شکل گرفت.
اکبر اخوان مقدم بیان داشت: با آغاز به کار کمپین، در بین کارگاه های غیر رسمی هر صنفی انتخاباتی برگزار میشود و کارگران از بین خودشان فردی را بعنوان نماینده انتخاب میکنند.
وی با اشاره به اینکه با رسمیت بخشیدن به کارگران و کارفرماهای غیررسمی، کارگران میتوانند خود را بیمه و از حقوق اولیه اداره کار برخوردار شوند، افزود: کارگران معلول، افراد معتاد، زندانیان و زنان سرپرست خانوار و افراد فاقد مهارت که برای کارفرما امکان پرداخت حقوق اداره کاری به آنها نیست، مشمول کارگران غیر رسمی میشوند.
عضو کمیته کسب وکار اتاق بازرگانی اصفهان گفت: با حمایت قانونی از کارگاه های کوچک مقیاس و رسمیت بخشیدن به کارگران غیررسمی قطعا در رونق اقتصادی و افزایش میزان اشتغالزایی در سطح استان اصفهان سهم بزرگی خواهد داشت.
وی افزود: در این کمپین از تمام کارگران غیررسمی(فاقد حمایت قانونی اداره کار هستند) خواستاریم کلیپ‌های ۳۰ ثانیه‌ای از مطالبات بحق خود در زمینه بیمه و بازنشستگی عنوان کنند و به دو شماره (۰۹۹۰۷۹۳۴۷۰۷ و ۰۹۲۱۷۱۴۱۵۹۱) ارسال کنند.
اخوان مقدم گفت: اگر برای کارگران غیر رسمی که از هیچ حق و حقوقی برخوردار نیستیم؛ حمایت قانونی صورت بگیرد چه تاثیر بزرگی در زندگی و آینده آنها خواهد داشت.

خبرنگار:عاطفه قلع ریز

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مهدی کیانزاد دوشنبه , 30 آگوست 2021 - 9:34

باسلام و خسته نباشید خدمت دوستانی که برای اجرای این طرح بزرگ تلاش کردند
واقعا با رونق گرفتن این طرح و اضافه شدن اعضا بسیاری از مشکلات اجتماعی از بین خواهد رفت