تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
کد خبر : 31853

نمایشگاه آثار نقاشی خط «مشق شوق» حسام ایزدپناه افتتاح شد

نمایشگاه آثار نقاشی خط «مشق شوق» حسام ایزدپناه افتتاح شد

نمایشگاه آثار نقاشی خط «مشق شوق» حسام ایزدپناه با حضور هنرمندان و اساتید انجمن خوشنویسان ایران و اساتید خوش ذوق دانشگاه صنعتی و دانشگاه اصفهان در نگارستان حضرت امام خمینی (ره) اصفهان افتتاح شد به گزارش دنیای اسراربه نقل ازپایگاه خبری احوال نیوز: نمایشگاه آثار نقاشی خط «مشق شوق» با حضور استاد مسلم بیگی از اساتید

Print Friendly, PDF & Email

نمایشگاه آثار نقاشی خط «مشق شوق» حسام ایزدپناه با حضور هنرمندان و اساتید انجمن خوشنویسان ایران و اساتید خوش ذوق دانشگاه صنعتی و دانشگاه اصفهان در نگارستان حضرت امام خمینی (ره) اصفهان افتتاح شد

به گزارش دنیای اسراربه نقل ازپایگاه خبری احوال نیوز: نمایشگاه آثار نقاشی خط «مشق شوق» با حضور استاد مسلم بیگی از اساتید برجسته خوشنویسی، دکتر محمود سقائی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ، پروفسور علی اصغر انصافی از اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان ، و کلیه دوست داران این هنر زیبا و جمعی از هنرمندان نقاشی خط به مناسبت ایام الله دهه فجر در ۱۴ بهمن ماه در نگارستان حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) اصفهان افتتاح شد.

نمایشگاه آثار نقاشی خط « مشق شوق » از آثار حسام ایزدپناه با حدود ۴۵ اثر در نگارستان حضرت امام خمینی ( رحمت الله علیه ) اصفهان، در معرض دید عموم قرار گرفت.

حسام ایزدپناه، متولد مرداد ۱۳۶۱ شهرستان استهبان ، در محضر اساتیدی همچون استاد مجتبی رحم دار ، علیرضا کریم پور به کسب مهارت‌های متعددی در حوزه هنر پرداخته‎ است.

این هنرمند استان فارس ( شهرستان استهبان ) در استان های ، فارس شهرستان شیراز، و استان کرمان شهرستان سیرجان ، فسا ، نی ریز ، استهبان نمایشگاه های خوب و زیبایی برگزار کرده اند.

حسام ایزدپناه، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: هنر، زندگی من است و زندگی من، هنر است .در وصف و گسترش هنرهای متعالی کشورمان و شناساندن هنرمندان معاصر کشورمان برپایی چنین نمایشگاه‌هایی نیاز جامعه می باشد، و زمینه را برای جوانان علاقمند به این هنر و شکوفایی استعدادهای آنان مهیا می‌کند.

هنر از نظر من یعنی زیبایی و زیبایی یعنی زندگی بخشیدن، هنر، تمایل ذهن انسان به کمال است ، ما در این جهان به دو چیز نیازمندیم علم و زیبایی، علم می‌تواند بدون هنر به راه خود ادامه دهد هنر مربوط به درون و روح ماست و در سایه زیبایی می‌تواند همیشه ما را مغذی نگه دارد، علم بدون هنر می‌تواند به راه خود ادامه دهد ولی هنر بدون علم راه به جایی ندارد و ما نیازمندیم بتوانیم از سرشت خداوندی که به ما عطا شده نهایت استفاده صحیح را بکنیم در این صورت هنرمند نیاز به استفاده از منابعی دارد که بتواند در بحث زیبایی شناسی استفاده کند. هنرمند بودن یعنی اعتقاد به زندگی.

وی ادامه داد: هر علمی به عنوان فلسفه آغاز و به عنوان هنر پایان می یابد، چند گروه هنرمند داریم یک گروه هنرمند محقق هستند که تلاش کردند اندوخته‌های گذشتگان ما از مسائل علمی و فهرستی که چه کسانی و چه هنرمندانی از ادوار مختلف موفق شدند مثلاً در بحث خوشنویسی و خط نستعلیق که توسط هنرمندان بزرگ ما ساخته و پرداخته شده و هر کدام از بزرگان خوشنویس ما در زمان خود تأثیرات شگرفی بر آن داشتند.

گروه دیگر کسانی هستند که در نحوه آموزش و انتقال اندوخته‌ها و تجاربشان بسیار قدرتمند و قابل احترام هستند. دسته سوم خلاق و توانمند هستند اما متأسفانه قدرت انتقال را ندارند که بتوانند معلمی را به درستی انجام دهند ولی در جای خود بسیار ارزشمند هستند و در این زمینه انجمن خوشنویسان تلاش‌های ارزشمندی کرده است.

دسته آخر که بسیار اندک و بسیار قابل احترام هستند کسانی هستند که هم خلاق هستند و هم معلم بسیار خوبی هستند که اینها واقعاً نادرند که من می‌توانم استاد مجتبی رحم دار ، استادعلیرضا کریم پور را جزئی از این نوادر بشمارم که علاوه بر اینکه بسیار خوشنویس ماهر و هنرمند توانمندی است در بحث معلمی نیز واقعاً موفق هستند، که در همین جا از این هنرمندان خوب و مهربان تشکر می کنم.

حسام ایزدپناه، در ادامه گفت: هدف هنر شستن گرد و غبار زندگی روزمره از روح ماست، هنرمند از احساس خود استفاده می‌کند و بر اساس مکنونات قلبی و نعمت الهی که حق تعالی به او داده هنر خود را نمایان می‌کند و ما عالی‌ترین تعالیم عرفانی و معانی بشری را در هنر هنرمند به زیبایی درک می‌کنیم و اینجاست که قطعه‌ای از استاد میرعماد، استاد کلهر، و استاد حسن و استاد حسین میرخانی و استاد یدالله کابلی خوانساری را می‌بینیم و به وجد می آییم و لطافت روحی و نعمتی را که حق تعالی به آنها داده را درک می‌کنیم،

جامعه امروز ما به گوهر گمشده اخلاق و انسانیت نیاز دارد و هر چقدر این هنر زیباتر باشد در جامعه امروزی بروز و ظهور آن بیشتر است.

حسام ایزدپناه استاد نقاشی خط، در ادامه بیان کرد: زندگی به من یاد داده برای داشتن آرامش و آسایش امروز را با خدا قدم بر دارم. و فردا را به او بسپارم.

هنر خوشنویسی متعلق به ما ایرانیان هست و ما بخشی از آموزش مان در دوره ابتدایی به هنر خوشنویسی اختصاص دارد. حسام ایزدپناه هنرمند نقاشی خط ، درادامه گفت: بیشتر آثار من برگرفته از اشعار زیبای حافظ (علیه الرحمه) است ، و بیشتر با کلمات عشق آغاز و با کلمات عشق پایان می یابد ، پس زندگی باغی است که باعشق باقی است، مشغول دل باش نه دل مشغولی، بیشتر غصه های‌ ما ازقصه های‌ خیالی ما است، اگر فرهاد باشی همه ی چیز شیرین است.

این استاد نقاشی خط که از خطه ی سرزمین فارس شهرستان استهبان است گفت: ا هنرمندان ابتدا دنبال آرامش و تلطیف و تعالی روح خود هستند و خاصیت هنر این است که انسان را لطیف می‌کند و نگاه و دقت انسان را عمق می بخشد و حساسیت فرد را به اتفاقات اطراف خود بالا می‌برد و عمیق‌تر تحلیل می‌کند.

وی در مورد هنرمندان خوشنویس و زیبایی این هنر که به عروس خوشنویسی ها معروف است گفت: این نکته بسیار ارزشمندی است و شما مسیری را طی می‌کنید که مورد تأیید خداوند هم هست چون خدا زیباست و زیبایی‌ها را دوست دارد.

دوم اینکه شما آثار دلنواز و دلنشینی را خلق می‌کنید که فضا و مخاطبین را دعوت می‌کند به حظ بصری که شما بردید و این لحظات شیرین را با آنان شریک می‌شوید و با خوشنویسی نستعلیق که عروس خوشنویسی ها لقب دارد باعث تلطیف روح و روان مخاطب خود می‌شوید و روشنی بخش جامعه اطراف خود می‌شوید و این نقش بی‌بدیل هنر است.

نمایشگاه آثار نقاشی خط «مشق شوق» استاد حسام ایزپناه به مدت یک هفته از روز جمعه چهاردهم بهمن ماه در نگارستان حضرت امام خمینی ( رحمت الله علیه ) و تا جمعه بیست و یکم بهمن ماه در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. نشانی نگارستان حضرت امام خمینی ( رحمت الله علیه ) به نشانی اصفهان فلکه فیض ، پل خواجو، نگارستان حضرت امام خمینی ( رحمت الله علیه ) می باشد .

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

املاک یاسان برق اصفهان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان