تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۹
کد خبر : 33770

شرکت توزیع برق استان اصفهان رتبه اول کشوری احداث نیروگاه های تجدید پذیر خورشیدی پشت بامی را کسب کرد

شرکت توزیع برق استان اصفهان رتبه اول کشوری احداث نیروگاه های تجدید پذیر خورشیدی پشت بامی را کسب کرد

  مدیر دفتر مدیریت مصرفشرکت توزیع برق استان  اصفهان گفت: شرکت توزیع برق استان اصفهان در سال ۱۴۰۱ در بین ۴۰ شرکت توزیع برق در سراسر کشور موفق به دریافت رتبه اول کشوری در ظرفیت منصوبه نیروگاه های تجدید پذیر خورشیدی پشت بامی در کشور شد. به گزارش دنیای اسرار:مهدی ثقفی در یک مصاحبه اختصاصی

Print Friendly, PDF & Email

 

مدیر دفتر مدیریت مصرفشرکت توزیع برق استان  اصفهان گفت: شرکت توزیع برق استان اصفهان در سال ۱۴۰۱ در بین ۴۰ شرکت توزیع برق در سراسر کشور موفق به دریافت رتبه اول کشوری در ظرفیت منصوبه نیروگاه های تجدید پذیر خورشیدی پشت بامی در کشور شد.
به گزارش دنیای اسرار:مهدی ثقفی در یک مصاحبه اختصاصی اظهار کرد: از حدود ۵ سال گذشته این طرح در کشور به صورت نوپا به اجرا در آمد که ۱۶۵۰نیروگاه خورشیدی پشت بامی در شرکت توزیع برق استان اصفهان احداث شده است .
وی بیان کرد: با احداث این نیروگاه ها حدود ۵۵ هزار تن از ورود آلودگی و گازهای آلاینده به محیط زیست جلوگیری شده و همچنین ۲۴ میلیون متر مکعب گاز و ۱۸ میلیون لیتر آب صرفه جویی به همراه داشته است .

ثقفی افزود: استان اصفهان با ظرفیت بیش از ۲۰ مگا وات نیروگاههای پشت بامی حائز رتبه اول کشوری شد و این در حالی است که رتبه دوم شرکت توزیع برق کرمان می باشد که با ظرفیت تولید کمتر از ۵۰ درصد استان اصفهان با فاصله بسیار معنی داری در جایگاه دوم قرار گرفته است.
ثقفی تصریح کرد: ۲۰ درصد کل نیروگاهای پشت بامی خورشیدی کشور متعلق به توزیع برق استان اصفهان می باشد که
علاوه بر این شرکت توزیع برق استان اصفهان در احداث نیروگاه های حمایتی برای اقشار آسیب پذیر که تحت پوشش نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی سازمان بسیج سازندگی استان هستند موفق شدیم رتبه دوم بیشترین تعداد نیروگاه نصب شده در کشور را در سال ۱۴۰۱ کسب کنیم..
وی ادامه داد : استان اصفهان در دریافت تسهیلات مربوط به این نیروگاه ها در کل استان های کشور رتبه اول را دارد ولی به خاطر واریز بخش زیادی از تسهیلات تا پایان اسفند ماه در تعداد نیروگاه های نصب شده رتبه دوم کشوری را بدست آوردیم، اما به لحاظ تعداد وام هایی که برای این طرح از محل تبصره ۱۶ بودجه سال گذشته توانستیم جذب کنیم در بین استان ها با جذب ۷۰۰۰ وام رتبه اول هستیم که ۵۰ درصد نیروگاه های خورشیدی تا پایان سال ۱۴۰۱ نصب شده و ۴۰ درصد تا پایان اردیبهشت ماه و حدود ۱۰ درصد مابقی تا پایان ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ نصب و به شبکه متصل خواهد شد..
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان اصفهان افزود: نصب نیروگاههای حمایتی در سراسر روستاها و شهرهای کوچک و بزرگ استان اجرایی شده ولی بیشترین تعداد در روستاهای شهرستان آران و بیدگل ، تیران و کرون ، نایین ، خوانسار و دیگر شهرستان های استان بوده که خوشبختانه همه اقشار آسیب پذیر در تمام نقاط استان از این طرح بهرمند شدند..
ثقفی بیان داشت: این طرح پنج ساله می باشد که از سال ۱۴۰۱ آغاز شده و در سال های بعدی نیز بر اساس تفاهم نامه ای که بین نهادهای حمایتی و سازمان ساتبا به نمایندگی وزارت نیرو منعقد شده اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: بیشتر واحد های صنعتی بر روی سقف سوله ها یا در زمین مجاور کارخانه نیروگاه احداث کرده اند که علاوه بر این ، دامداریها و زمین های کشاورزی توانسته اند با احداث نیروگاههای کوچک پشت بامی نقشی موثر در تولید برق کشور داشته باشند. .
خوشبختانه شرکت توزیع برق با فرهنگ سازی در زمینه احداث نیروگاه های پشت بامی که در همه شهرستان های استان انجام داده توانسته در بخش خانگی ۱۱۶۰ نیروگاه با ظرفیت ۷.۵ مگا وات، صنعت و کشاورزی ۲۵۰ نیروگاه با ظرفیت ۱۰ مگاوات، در واحد های عمومی و ادارات ۲۴۰ نیروگاه با ظرفیت ۲.۵ مگا وات نیروگاه پشت بامی ایجاد نماید که هر یک از این نیروگاه های خورشیدی که انرژی پاک تولید می کنند و در کاهش آلودگی و صرفه جویی در کشور بسیار موثر می باشند.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد در سال های آتی با توسعه هر چه بیشتر این نیروگا ه های تجدید پذیر و تولید انرژی پاک با کاهش چشمگیر آلاینده ها روبرو خواهیم شد.

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.