تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۷
کد خبر : 34646

کیفیت آب شرب خط قرمز وزارت نیرو و صنعت آبفا است

کیفیت آب شرب خط قرمز وزارت نیرو و صنعت آبفا است

  قائم مقام مدیرعامل آبفای استان اصفهان در گردهمایی مسئولین بهداشت آب مرکز بهداشت استان، کیفیت آب شرب را یکی از مهم ترین خط قرمزهای وزارت نیرو، صنعت آبفای کشور و آبفای استان اصفهان برشمرد. به گزارش دنیای اسرار:مجید حبیبیان با بیان اینکه تامین پایدار آب شرب سالم و بهداشتی یکی از رسالت های فعالان

Print Friendly, PDF & Email

 

قائم مقام مدیرعامل آبفای استان اصفهان در گردهمایی مسئولین بهداشت آب مرکز بهداشت استان، کیفیت آب شرب را یکی از مهم ترین خط قرمزهای وزارت نیرو، صنعت آبفای کشور و آبفای استان اصفهان برشمرد.

به گزارش دنیای اسرار:مجید حبیبیان با بیان اینکه تامین پایدار آب شرب سالم و بهداشتی یکی از رسالت های فعالان صنعت آبفا به شمار می آید گفت: مسلم است که فعالان صنعت آبفا با همکاری و تعامل با دستگاه های ذیصلاح مانند مراکز بهداشت استان، تمام شاخصهای کیفی آب شرب را رعایت می کنند و آب شرب سالم و بهداشتی با رعایت تمام استانداردهای لازم در اختیار مردم در شهرها و روستاها قرار می گیرد.

وی به کیفیت مطلوب و استاندارد  آب شرب درتمام روزهای سال در استان اشاره کرد و اظهار داشت: مردم در تمام اقصی نقاط استان اعم از شهرها و روستاها مطمئن باشند علاوه بر نظارت مستمر دستگاه های نظارتی برکیفیت آب شرب در استان، آبفای اصفهان با داشتن ۲۳ آزمایشگاه در سطح استان به طور مستمر و مدوام کیفیت آب شرب منابع، مخازن و شبکه های توزیع را مورد بررسی و نظارت قرار می دهد.

قائم مقام مدیرعامل آبفای استان با اشاره به افزایش بی سابقه دما در فصل تابستان جاری تصریح کرد: به دنبال افزایش دما تقاضا برای مصرف آب بیش ازروزهای دیگر است و براین اساس منابع محلی در مدار بهره برداری قرار می گیرند اما مردم مطمئن باشند به دنبال این فرایند در کیفیت آب شرب هیچ تغییری بوجود نیامده و آب شرب از مطلوبیت و سلامت مطابق با استاندارد برخوردار است.

وی به کیفیت آب شرب در روستاها پرداخت و اعلام کرد: به دنبال طرح جهاد آبرسانی به روستاها هم اکنون در استان اصفهان این طرح درقالب آبرسانی پایدار به روستاهای شهرستان های نایین، سمیرم و فریدونشهر عملیاتی شده است و روستائیان اطمینان داشته  باشند که سلامت و کیفیت آب شرب در روستاها مورد بررسی دستگاه های نظارتی در استان و فعالان صنعت آبفا قرار     می گیرد.

درادامه این گردهمایی مدیر گروه بهداشت محیط استان اصفهان به شاخص های کیفی آب شرب در استان اصفهان پرداخت و تصریح کرد: با نظارت های مستمر مراکز بهداشت در سطح استان بر کیفیت آب شرب، مردم اطمینان خاطر داشته باشند که آب شرب استان اصفهان صد درصد سالم و بهداشتی است و از کیفیت لازم برخوردار می باشد.

مهدی میرجهانیان به کنترل کیفی  سامانه های آبرسانی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: مراکز بهداشت در سطح استان  کیفیت تمام منابع و مخازن و شبکه های توزیع آب شرب را از لحاظ میکروبی، کدورت ، کلر باقی مانده و میزان فلزات سنگین مورد بررسی و پایش مداوم قرار می دهند که این امر بیانگر سلامت  آب شرب اصفهان است.

وی به پاسخگویی مراکز بهداشت  استان به مقامات قضایی در راستای کیفیت آب شرب پرداخت و تصریح کرد: مرکز بهداشت استان باید درخصوص کیفیت آب شرب و رعایت استانداردها در شهرها و روستاها به دادستان گزارش دهد، پس مردم بدانند تمام شاخص های کیفی آب شرب به خوبی و بادقت بسیار توسط دستگاه های نظارتی مورد رصد و پایش قرار می گیرد.

در ادامه مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب آبفای استان اصفهان گفت: تمام تلاش کارشناسان نظارت بر کیفیت آب شرب در آبفای استان بر این است که آب شرب کاملا سالم وبهداشتی در اختیار مردم قرار گیرد و در این راستا بدون وقفه تلاش می کنند.

فهمیه امیری به شاخص کیفی آب در آبفای استان اشاره کرد و اظهار داشت: با اینکه شاخص کدورت در کشور بین ۹۴٫۷ است این رقم در شهرها و روستاهای استان ۱۰۰ درصد است، شاخص کلر سنجی در کشور ۹۴٫۸ است درحالیکه این رقم در اصفهان ۱۰۰ درصد و مطلوبیت میکروبی هم در اصفهان ۱۰۰ درصد می باشد.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ آزمایشگاه آب در استان دارای گواهی نامه ۱۷۰۲۵ است افزود: آبفای استان اصفهان با داشتن بهترین تجهیزات و برخورداری از نیروهای متخصص توانست فرایند کنترل و پایش کیفی آب و فاضلاب را به خوبی انجام دهد که این امر در نهایت منجر به دریافت و تمدید گواهی نامه ۱۷۰۲۵ از سوی شرکت مهندسی آبفای کشور شد، این درحالیست که آزمایشگاه آب ستاد مرکزی آبفای استان تنها آزمایشگاه آب در سطح کشور است که دارای گواهی نامه بین المللی گردید.

Print Friendly, PDF & Email

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.