تاریخ انتشار : شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۷
کد خبر : 35730

مولود ربیع پیام آور وحدت

مولود ربیع پیام آور وحدت

    به گزارش دنیای اسرار:با تولدش کاخ‌ها و بتکده‌ها و صومعه‌ها لرزیدند و نور هدایت سراسر گیتی را فرا گرفت. در ربیع الاول زیبایی با مولود کعبه دوچندان شد، فرزندی پا به عرصه حیات گذاشت که با آمدنش هرچه زیباییست نمایان و هرچه زشتی و پلیدیست ناپیدا می‌شود، با آمدنش گل‌ها و لاله‌ها به

Print Friendly, PDF & Email

 

 

به گزارش دنیای اسرار:با تولدش کاخ‌ها و بتکده‌ها و صومعه‌ها لرزیدند و نور هدایت سراسر گیتی را فرا گرفت. در ربیع الاول زیبایی با مولود کعبه دوچندان شد، فرزندی پا به عرصه حیات گذاشت که با آمدنش هرچه زیباییست نمایان و هرچه زشتی و پلیدیست ناپیدا می‌شود، با آمدنش گل‌ها و لاله‌ها به رقص و پایکوبی روی می‌آورند، چهره نورانی و رحمانیش نورانیت و رحمانیت را عالمگیر کرد، شادی و برکت شبه جزیره عربستان را در آغوش گرفت.

 

ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد                     دل رمیده ما را انیس و مونس شد

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت               به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد

مکه خانه معبود، منتظر مولود خود و در اشتیاق خاتم بی‌قراری می‌کرد. ربیع الاول سرور و شادی را  با تولد فرزندش به ارمغان می‌آورد، با تولدش کاخ‌ها و بتکده‌ها و صومعه‌ها لرزیدند و نور هدایت سراسر گیتی را فرا گرفت. در ربیع الاول زیبایی با مولود کعبه دوچندان شد، فرزندی پا به عرصه حیات گذاشت که با آمدنش هرچه زیباییست نمایان و هرچه زشتی و پلیدیست ناپیدا می‌شود، با آمدنش گل‌ها و لاله‌ها به رقص و پایکوبی روی می‌آورند، چهره نورانی و رحمانیش نورانیت و رحمانیت را عالمگیر کرد، شادی و برکت شبه جزیره عربستان را در آغوش گرفت.

فرزندی پا به عرصه وجود گذاشت که پایان دهنده رسولان الهی و خاتم النبیین نام گرفت، آمنه مادر عالم، نوزاد بی مثل و مانندش را در آغوش می‌گیرد و سیمای ماه گونه‌اش را می‌بیند و سرور و شعف سرتاسر وجودش را لبریز می‌کند گویا سید عرب و عجم، ختم رسل ، زداینده پلیدی‌ها و آمال و آرزوهای ستم دیدگان آمده است تا غم و اندوه را از چهره مکه بزداید و راستی و پاکی را جایگزین هرچه زشتی و پلیدیست کند.

ملائک آسمان‌ها شادی کنان به یکدیگر شادباش می‌گویند و تولد برترین مولود هستی را جشن می‌گیرند و می‌دانند با آمدنش بساط شرک و بت پرستی از حجاز برچیده و توحید و یکتاپرستی گسترده خواهد شد، نور الهی بیش از پیش زمین را منور خواهد کرد و بشریت رهنمایی در ظلمات و تاریکی‌ها پیدا کرده است، او خضر گونه رهنما و رهبر فرزندان آدم خواهد بود و به آنان می‌آموزد هر آنچه نمی‌دانستند و تمدنی را به وجود خواهد آورد که شرق و غرب عالم را فرا خواهد گرفت و کاخ استبدادیان را ویران خواهد کرد.

محمد (ص) کودکیش را در دامان مادر و پدر بزرگش می‌گذراند زیرا هنگامی که زندگی را در می‌یابد عبدالله پدرش بدرود حیات گفته بود تا این گونه سختی‌ها و دشواری‌های زندگی او را آبدیده کند و به ناگاه آمنه مادرش را نیز از دست می‌دهد، پدربزرگش بدرود حیات می‌گوید تا مصیبت‌های روزگار قوی‌ترش سازد ولی محمد صلی الله علیه و آله می‌آموزد حیات و ممات سرنوشت حتمی بشر است . در دامان عمویش ابوطالب پرورش می‌یابد و فرشتگان الهی نگهبان و حافظ او از سوی پروردگار عالمند.

ابرهای آسمان مسئولند او را از گزند تشعشعات آفتاب برهانند و خدای هستی تربیتش را به عهده می‌گیرد که مکارم اخلاق در او اوج گیرد تا جایی که فرمود: « بعثت لاتم مکارم الاخلاق»( بر انگیخته شدم تا مکارم اخلاق را به اتمام برسانم) به هرجا و به هر کوی و برزنی که می‌رفت برکت آنجا را فرا می‌گرفت، صدق و راستی او شهره شهر می‌شود، امین و امانتداریش ، زیبایی چهره‌اش، پاکی و پاکدامنیش، بی پروایی و شهامتش مکه را شهره حجاز می‌کند.

هرجا بخواهند نمونه‌ای از مکارم اخلاق را در مکه معرفی کنند نام محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم به تلألو در می‌آید، با دوست و دشمنش با انصاف و میانه‌روی مواجه می‌کند، از بت پرستی دوری گردان است ، از شکم بارگی به دور است و می‌گوید هر آنچه انجامش می‌دهد شکیبا و صبور ایستاده بر تارک شجاعت و شهامت، بی‌توجه به ملامت ملامت کنندگان و مقاوم در راه هدف به پیش می‌رود و مکه‌ای که قصد کشتنش را داشت دوباره با قلب مهربان خود و با صبر و شکیبایی فتح می‌کند و فتح الفتوحی را بدون خونریزی به وجود می‌آورد .

مولود مکه ، کعبه عشاق را از لوث بت پرستی در نهایت اقتدار می‌زداید و عَلم توحید و یکتاپرستی را برافراشته می‌کند و ندای وحدانیت را تا چهارگوشه عالم فریاد می‌کند و بشریت را از عِلم و حقیقت سیراب می‌کند.

اکنون مکه مکرمه به یمن فرزندش، مأمن و تکیه‌گاه مومنان ، ملجأ مستضعفان و خانه حقیقی معبود است و حق طلبان گرداگردش طواف می‌کنند و فرشتگان عالم، تسبیح گویان نگین هستی، ختم رسل، ماه ربیع، محمد مصطفی را به نظاره نشسته‌اند و خاکیان هفته وحدتش را جشن می‌گیرند و می‌سرایند:

مولود ربیع پیام آور وحدت و عزت از سوی پروردگار است.

تهیه و تنظیم : سرتیپ دوم پاسدار حمید علینقیان پور – فرمانده انتظامی استان اصفهان

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.