تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱
کد خبر : 35779

درآمدهای مالیاتی به بیش از دو برابر درآمدهای نفتی رسید

درآمدهای مالیاتی به بیش از دو برابر درآمدهای نفتی رسید

دستاورد بزرگ و راهبردی نظام مالیاتی؛ درآمدهای مالیاتی به بیش از دو برابر درآمدهای نفتی رسید رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در یکی از شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد در شش ماه اول سال جاری درآمدهای مالیاتی به بیش از دو برابر درآمدهای نفتی رسیده است. به گزارش  دنیای اسرار: دکتر سید محمدهادی سبحانیان، رئیس‌کل سازمان

Print Friendly, PDF & Email

دستاورد بزرگ و راهبردی نظام مالیاتی؛
درآمدهای مالیاتی به بیش از دو برابر درآمدهای نفتی رسید
رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در یکی از شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد در شش ماه اول سال جاری درآمدهای مالیاتی به بیش از دو برابر درآمدهای نفتی رسیده است.
به گزارش  دنیای اسرار: دکتر سید محمدهادی سبحانیان، رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در این رابطه اظهار داشت: این دستاورد بزرگ دولت سیزدهم در راستای کاهش وابستگی به نفت و تأمین مالی پایدار و غیرتورمی با تمرکز بر مالیات ستانی از دانه‌درشت‌ها و مبارزه جدی با فراریان مالیاتی رقم خورده است.

گفتنی است وصول درآمدهای مالیاتی با تکیه بر اطلاعات شفاف، دقیق و بدون فشار بر مؤدیان کنونی و از طریق شناسایی مؤدیان جدید، تمرکز بر پایه‌های جدید مالیاتی و مقابله بیش از پیش با فرار مالیاتی با تکیه بر هوشمندسازی نظام مالیاتی صورت می‌گیرد.

بر این اساس رشد درآمدهای مالیاتی بدون وارد آمدن فشار به بخش مشاغل صورت گرفته است به طوری که در سال جاری حدود ۵۰ درصد از مشاغل، مالیات صفر و حدود ۴۰ درصد نیز مالیات زیر بیست میلیون تومان پرداخت کرده‌اند. همچنین طی دو سال گذشته از بار مالیاتی بخش تولید نیز به میزان ۷ درصد کاسته شده است.

بازگشت
تصاویر
درآمدهای مالیاتی به بیش از دو برابر درآمدهای نفتی رسید
ثبت امتیاز
۱۲۳۴۵

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.