تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲
کد خبر : 35874

چرا شورای شهر نجف آباد به حد نصاب نرسید

چرا شورای شهر نجف آباد به حد نصاب نرسید

دوسال پیش بود که شورای شهر نجف آباد با ۷ رأی موافق عبدالرسول امامی را با پشتوانه ای ارزشمند از تجربه به عنوان شهردار نجف آباد برگزیدند. به گزارش دنیای اسراربه نقل از موج: اخیراً زمزمه هایی در رسانه ها پیچیده که شورای شهر نجف آباد در اقدامی شگفت انگیز تصمیم به خود زنی گرفته

Print Friendly, PDF & Email

دوسال پیش بود که شورای شهر نجف آباد با ۷ رأی موافق عبدالرسول امامی را با پشتوانه ای ارزشمند از تجربه به عنوان شهردار نجف آباد برگزیدند.

به گزارش دنیای اسراربه نقل از موج: اخیراً زمزمه هایی در رسانه ها پیچیده که شورای شهر نجف آباد در اقدامی شگفت انگیز تصمیم به خود زنی گرفته است.

اگر قبول کنیم میزان رأی ملت است، پس می توانیم این تردید را هم مد نظر قرار دهیم که با تعویض شهردار نجف آباد ممکن است رأی دهندگان نیز در انتخاب خود تجدید نظر کنند.

یکی از دلایل مهم به حد نصاب نرسیدن اعضای شورای شهر نجف آباد آن حمایت بی چون و چرای نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر حجت السلام حسناتی باشد که بطور متقن از فعالیت های سازنده ای که در این مدت انجام شده تقدیر و در تریبون نماز جمعه به آن اذعان داشت و شاید هم آن چهار نفری که در دو جلسه گذشته پیرامون پس گرفتن رأی اعتماد به شهردار فعلی حاضر نشده اند تا عاقبت خدمت به شهر را به انتهای سیاست گره نزنند… باعث شده است تا تردیدهایی در تعیین شهردار بعدی هرچه بیشتر قوت بگیرد.

زیرا همان طوری که شورا انتخاب شهردار را حق قانونی خود می داند … مردم نیز که به نحوی ولی نعمتان شهر محسوب می شوند… می توانند در رأی داده شده خود تردید کنند.

درست است که ۵ نفر از اعضای شهر که درجلسه حاضر شده اند اما معلوم نیست که در میان همان ها هم مخالفی با تعویض شهردار وجود نداشته باشد.

قانون می گوید: در همه تصمیمات شورا به جز کمیسیون های تخصصی فرهنگی و اجتماعی و…. باید همه ۹ نفر اعضاء حضور به هم رسانند در حالیکه در هر دو مورد گذشته جلسه به لحاظ عدم شرکت بعضی از اعضاء از حیض انتفاع افتاده است.

منطق می گوید که زمانی که همه اعضاء حاضر به پس گرفتن آراء خود هستند بازهم باید تمامی جوانب را در نظر بگیرند که مشکل از آن هم که هست بدتر نشود واصل بر مطلوبیت به ضم به قانع شدن تبدیل شود

با توجه به اینکه بقیه عمر باقیمانده از شورای شهر دو بهار دیگر را بیشتر به خود نخواهد دید منتخبین باید برای آینده انتخابات هم به نتایج مطلوب فعالیت خود عنایت داشته باشند… هرچند این دوستان خواهند گفت ما حتی در یک روز باقیمانده هم می توانیم تاثیر گذار باشیم. اما تعویض یک شهردار کارمند دون پایه ای نیست که با تعویض او چرخ قطار از ریل اصلی خود خارج نشود.

به همین خاطر تصمیم گیران در شورای شهر باید به این شک کنند که آیا تعویضشان در نیمه های دوم بازی باعث گل خوردنشان نخواهد شد. زیرا ممکن است گل نیمه اول را بشود در نیمه دوم تلافی کرد اما احتمال به یقین می گوید: گل در نیمه دوم سه امتیاز را به حریف پیشکش خواهدکرد.

بهتر است اعضای شورای شهر نجف آباد با رجوع به رسانه های شهر و گزارشات و تحلیل و تفسیر آنان به نقطه مشترکی برسند که اگر شهردار فعلی را به خانه فرستادیم گزینه بهتری داریم یا نه

ما به عنوان یک روزنامه نگار می گوییم نه….. بهترین نمونه از این نوع استادکارانی هستند که بر روی کار همدیگر نمی روند… ممکن است کسی که در آب نمک شورا خوابیده توان لابی گری داشته باشد … اما توان مدیریتی تنها رویایی است که در زبان آسان و در عمل بسیار سخت است…. خود دانید.

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.