تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۵
کد خبر : 39106

افزایش نرخ مشارکت اقتصادی مستلزم توسعه مشاغل خانگی/رشد چهار برابری تسهیلات مشاغل خانگی

افزایش نرخ مشارکت اقتصادی مستلزم توسعه مشاغل خانگی/رشد چهار برابری تسهیلات مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان: افزایش نرخ مشارکت اقتصادی مستلزم توسعه مشاغل خانگی/رشد چهار برابری تسهیلات مشاغل خانگی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در سی و پنجمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان اصفهان بر توسعه مشاغل خانگی تأکید کرد میثم مداحی با بیان اینکه برای

Print Friendly, PDF & Email

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان:
افزایش نرخ مشارکت اقتصادی مستلزم توسعه مشاغل خانگی/رشد چهار برابری تسهیلات مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در سی و پنجمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان اصفهان بر توسعه مشاغل خانگی تأکید کرد
میثم مداحی با بیان اینکه برای تحقق شعار سال لازم است با برنامه‌ریزی دقیق نرخ مشارکت اقتصادی و مشاغل خانگی را افزایش دهیم، خاطرنشان کرد: تسهیلات مشاغل خانگی امسال رشد حدود چهار برابری داشته و اعتباری حدود پنج هزار میلیارد تومان برای آن اختصاص یافته است.

به گزارش دنیای اسرار:وی همچنین از مسئولان کشوری درخواست کرد: تا متناسب با جمعیت قابل توجه نگاه ویژه‌ای به این استان داشته باشند، وی تصریح کرد جمعیت ساکن در مناطق محروم در غرب و شرق و حاشیه این استان با کل جمعیت برخی استان‌ها برابری می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: سال گذشته ۵۱ باب خانه بهداشت کارگری در مناطق صنعتی این استان تأسیس شد.

میثم مداحی در سی و پنجمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان اصفهان با بیان اینکه دیدگاه جامعه نسبت به کار و کارگر را باید تبیین کنیم، اظهار داشت: اگر قرار باشد که دیدگاه نسبت به کارگر حمایتی و حداقلی باشد، در حق این قشر ظلم کردیم، ما باید دیدگاه جامعه را به کارگر از باب سرمایه انسانی و منابع سرمایه‌ای تغییر داده و از بُعد انسانی نگاه کنیم و این مهم سبب ارزش‌نهادن به کار و کارگر می‌شود.‌

وی با اشاره به اینکه آموزه‌های دینی ما نیز کار را ارزش تلقی کرده است، افزود: شاید دنیای غرب کارگر را ابزار تولید ثروت بداند اما دین و فرهنگ ما کار را به عنوان ارزش و عامل رزق و از اعمال صالح تلقی می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به اینکه دولت برای امنیت شغلی کارگران برنامه‌هایی داشته است، اضافه کرد: سال گذشته زیست بوم اشتغال تدوین و ابلاغ شد و دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند که ۷۰ هزار اشتغال ایجاد کنند و این از باب امنیت شغلی کارگران بود.

مداحی با اشاره به راه‌اندازی سامانه جستجوی شغل، گفت: سال گذشته ۲۸ هزار فرصت شغلی در این سامانه ثبت شد و ۱۲ هزار نفر جویای کار درخواست خود را در این سامانه اعلام کردند که از این تعداد بیش از هفت هزار نفر آنان مشغول به کار شدند.

وی تصریح کرد: اعتقاد بر این است که امنیت اشتغال بایستی برخورد بین کارگر و کارفرما را کاهش دهد تا ذهن کارگر برای تولید و کارفرما برای سرمایه‌گذاری آزاد باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود: در وزارت کار و همچنین زیرمجموعه آن در استان اصفهان تلاش کردیم که زمان رسیدگی به شکایات بین کارگر و کارفرما کاهش یابد و فرصت کمتر به حواشی عرصه تولید اختصاص دهیم از این رو اداره‌ای در منطقه زینبیه اصفهان با حضور پنج هیأت تشخیص تشکیل شد.

مداحی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد دعاوی ما مربوط به شهر اصفهان است، گفت: اگر به طور مناسب رسیدگی و خدمات‌رسانی داشته باشیم بیش از ۵۰ درصد مشکلات این حوزه در اصفهان حل می‌شود.

وی افزود: سال گذشته ۵۱ خانه بهداشت کارگری در مناطق صنعتی اصفهان ساخته شد که این آمار حاکی از افزایش ۳۰۰ درصدی خانه بهداشت‌های کارگری در استان است.

در ادامه این مراسم همچنین کریمی مدیر امور اجتماعی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز با بیان اینکه جشنواره قدیمی امتنان طبق ماده ۱۹۵ قانون کار با هدف ارج نهادن به تلاش‌های جامعه کارگری و مشارکت و نوآوری بین کارفرمایان هر سال برگزار می‌شود، اظهار داشت: امسال پنج هزار نفر و گروه کار و واحد نمونه در این جشنواره شرکت کردند که آثار ۳۰۰ نفر به مرحله داوری رسیدند.

وی با بیان اینکه در آثار برگزیده اختراع و نوآوری، بهره‌وری و مباحث زیست محیطی مورد توجه بود، خاطرنشان کرد: در نهایت سه نفر کارگر نمونه، سه گروه نمونه و یک واحد نمونه به عنوان برترین‌های استان برگزیده شدند.

مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان همچنین اضافه کرد: در سال جاری با اقداماتی که انجام شد و رشد ۳۰۰ درصدی احداث و توسعه خانه‌های بهداشت کارگری، شمار این خانه‌ها در استان به ۵۲۲ باب رسید.

به گزارش مهر، در پایان این مراسم از برگزیدگان سی و پنجمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان اصفهان تقدیر شد.

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

املاک یاسان برق اصفهان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان