تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۲
کد خبر : 39374

مطالبات به حق بازنشستگان مخابرات استان اصفهان برطبق قانون است

مطالبات به حق بازنشستگان مخابرات استان اصفهان برطبق قانون است

مدیر کانون صندوق بازنشستگان مخابرات استان اصفهان: مطالبات به حق بازنشستگان مخابرات استان اصفهان برطبق قانون است به گزارش دنیای اسرار:شهزاد بهادری _ از آنجایی که بازنشستگان از مهم ترین قشرهای جامعه به شمار می روند توجه به مطالبات و مشکلات آنها یک اولویت است ،بازنشستگان در واقع پیشکسوتان و تاریخ شفاهی کشورند که استفاده

Print Friendly, PDF & Email

مدیر کانون صندوق بازنشستگان مخابرات استان اصفهان:

مطالبات به حق بازنشستگان مخابرات استان اصفهان برطبق قانون است

به گزارش دنیای اسرار:شهزاد بهادری _ از آنجایی که بازنشستگان از مهم ترین قشرهای جامعه به شمار می روند توجه به مطالبات و مشکلات آنها یک اولویت است ،بازنشستگان در واقع پیشکسوتان و تاریخ شفاهی کشورند که استفاده از تجربیات آنها به خوبی و با کمترین هزینه می تواند در رشد و پیشرفت كشور اثرگذار باشد و رضایتمندی شان سبب ایجاد جامعه ای پویا و هدفمند خواهد شد.
بازنشستگان به دلیل احترام و محبوبیتی که در خانواده و جامعه دارند به راحتی می‌توانند بر جامعه خویش تاثیر گذاشته و توجه دولت به خواسته های قانونی شان بدون شک تاثیر گذاری این موسپیدان با تجربه را در عرصه های كلان اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و هنری به همراه خواهد داشت.
۲۳ اردیبهشت ماه مهندس سید مصطفی خشوعی مدیر کانون بازنشستگان مخابرات استان اصفهان در سالن جلسات مجتمع مطبوعاتی اصفهان با تعدادی از صاحبان قلم و رسانه استان دیدار و طی سخنانی خواسته و مطالبات به حق باز نشستگان مخابرات را مطرح نمود.
سید مصطفی خشوعی در کارنامه ی کاری خود سوابقی همچون دبیر سابق بازنشستگان کشور،و معاونت توسعه و مهندسی مخابرات اصفهان را به یادگار دارد. به گفته ی وی دو هزار و هشتصد و هشتاد پنج نفر عضو صندوق بازنشستگان مخابرات استان می باشند.
خشوعی در ابتدای سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت جایگاه بازنشستگان گفت : بررسی امور مربوط مشکلات و مطالبات باز نشستگان ،تامین نیازهای اقتصادی و،معنوی این قشر و تكریم شان که بهترین سال های عمر خود را صرف فعالیت و كمك به همنوعان خویش كرده اند یک ضرورت است .
وی مهم ترین مطالبه ی پیشکسوتان مخابرات استان را در خصوص عدم اجرای بدون تنازل آئین نامه رفاهی ۸۹/۲۴، افزایش غیر قانونی کسور بیمه تکمیلی درمان سهم همکاران از ۲۰٪ به ۵۰٪، وعدم تسویه هزینه های سنگین درمانی توسط بیمه معلم در سه سال گذشته و قطع وصل بیمه تکمیلی دانا در طول ۸ ماه گذشته عنوان کرد و در ادامه ی سخنان خود افزود ؛
خواسته ی ما اجرای تبصره ۱ ماده ۲۱ قانون  مدیریت خدمات کشوری و تبصره ۲ ماده ۳۱ سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص بازنشستگان محترم ۹٪ که بعد از خصوصی سازی بازنشسته شده اند می باشد.
خشوعی با اشاره به این که تجمعات انجمن بازنشستگان مخابرات کاملا صنفی و با مجوز می باشد گفت : اینکه ما سال‌ها مطالبه خود را فریاد می زنیم خواسته ی دور از ذهن و زیاده خواهی نیست بلکه یک حق است .
ما از مسئولین ، مدیران ،سهام‌‌داران عمده و کارفرمای مخابرات می خواهیم
به قانون احترام گذاشته و با اجرای بی‌کم و کاست آیین‌نامه استخدامی کارکنان مخابرات مصوبه ۸۹/۲۴ از سرکشی و پایمال نمودن قانون و آیین‌نامه و بند۶ مصوبه هیئت وزیران در خصوص چگونگی واگذاری مخابرات، دست بردارند و تمامی حقوق و مطالبات کارکنان شاغل و بازنشسته که جمعی از آنها را ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس در مخابرات سراسر کشور را شامل می شود ،در اسرع وقت بپردازند.

مهندس خشوعی با ارائه مستندات به خبرنگاران حاضر در جمع گفت:
ما بارها در جلسات مختلف استانی و کشوری ما را خواسته یا خود حضور پیدا کردیم،صحبت کرده ایم و خواسته ی مان را اعلام نمودیم و چون حق با ما بوده قول همکاری و مساعدت داده اند اما فردا ،روز از نو و روزی از نو بوده و از دی ماه ۱۴۰۰ بر اساس مصوبه آئین نامه پرسنلی و استخدامی سال ۹۸ در خصوص اجرای رفاهیات سالانه(ماده ۲۵) (ماده ۶۵) (ماده ۷۰) (ماده ۶۹) (ماده ۶۸) بازنشستگان مخابرات دریافتی نداشته اند در صورتی که بسیاری از همکاران در این سن با دست و پنجه نرم کردن با بیماری های (سخت درمان) و هزینه های سرسام آور دارو صورت را با سیلی سرخ نگاه داشته اند.

آنچه ما شنیدیم و نوشتیم گوشه ایی از دل مشغولی های مردی بود که مانند پدری دلسوز زیر بار مسئولیت و مشکلات ( دو هزار و هشتصد و هشتاد پنج نفر عضو ) کمرش شکسته و از تمام مسئولین ،مدیران و رسانه ها انتظار کمک و حمایت در راستای رسیدن به مطالبات معوقه شان را دارد.
حق مسلم این است ‌که مدیران انقلابی کشور باید بدانند[ تفکر اینکه پیشکسوتان تنها در یک بُعد خاص می‌توانند فعالیت کنند؛ یک تفکر کهنه و قدیمی ست !]چرا که تمامی ارزش‌ها ،خدمتگذاری اسلامی و انسانی در وجود ۳۰ سال خدمت صادقانه شان نهادینه شده ،لذا باتوجه به تخصص‌ها و تجاربی که این عزیزان در دوران خدمت خود کسب کرده‌اند، می‌توان در تمامی زمینه‌ها و تخصص‌ها از وجود مهربان شان در راستای چشم انداز افق های روشن برای نسل‌های آینده بهره برد. قطع به یقین بازنشستگان امروز چون آیینه باز تاب آینده جوانان این مرز و بوم هستند و تکریم آنها باعث قوت قلب و پرورش مدیرانی جوان و انقلابی برای حفظ آرمان های فردای کشورمان خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

املاک یاسان برق اصفهان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان